After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Capture sorunu EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Capture sorunu EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Capture sorunu EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Capture sorunu EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Capture sorunu EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Capture sorunu EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Capture sorunu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Capture sorunu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Capture sorunu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 75 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 75 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Capture sorunu Vote_lcapCapture sorunu Voting_barCapture sorunu Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Capture sorunu

3 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Capture sorunu Empty Capture sorunu

Mesaj  bluesman Çarş. 19 Ara. 2007, 21:29

Adobe Premier 1.5 kullanıyorum.. firewire kartimi bugün aldim ve kullanmak istedim. Windows movie maker ve ulead ile sorunlu da olsa capture yapabildim ancak Adobe Premier 1.5 da capture etmek istediğim zaman "can't activate recorder try resetting camera" uyarısı alıyorum

yardımcı olabilirseniz sevinirim
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : spiker

Capture sorunu Empty Geri: Capture sorunu

Mesaj  haziran Çarş. 19 Ara. 2007, 22:36

Ordaki hata "kameranın kaydedicisini aktive edemiyor kamerayı resetle" diyor ayarlarını kontrol etmen lazım sanırım Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  bluesman Çarş. 19 Ara. 2007, 22:38

kameranın ayarlari mi yoksa AP 1.5'in ayarlari mi? bu arada WMM ve Ulead ile capture sorunlu da olsa oluyor...

AP nin ayarlarini kontrol ettim ancak hersey gerektigi gibi saniyorum
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Çarş. 19 Ara. 2007, 23:32

bluesman demiş ki:kameranın ayarlari mi yoksa AP 1.5'in ayarlari mi? bu arada WMM ve Ulead ile capture sorunlu da olsa oluyor...

AP nin ayarlarini kontrol ettim ancak hersey gerektigi gibi saniyorum

Kamerayı reset et falan diyor sanıyorum kamera ayarları olmalı ama bende bir araştırma yaptım diğer programlarla premiere farklı ayarlar gerektiriyormuş ve karşıma böyle bir ayarlar menüsü çıktı bunları bildiğini biliyorum ama genede bir incelersen içinden gözünden kaçan birşeyler olabilir düşüncesi ile eklemek istedim ;)

Bu arada Premiere ustası aramızda slybee ama oda bu aralar yoğun sanıyorum yada geç saatte girebilir tam bilgi verebilir kendisi onuda dinlemekte fayda var.

DV Kamera'lardan PC'ye Görüntü Aktarımı

DV kameranızla görüntüyü kayıpsız bir şekilde bilgisayarınıza nasıl aktaracağınızı,
daha sonra da isteğe bağlı olarak nasıl DVD / VCD /SVCD yapacağınızı anlatacağım..

Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirleyelim..

Bir adet DV özelliği olan dijital kamera, pek tabi de içinde kaydedilmiş bir DV kaseti olmalı..

Bol bol boş yeri olan NTFS HDD (zira FAT32 tek dosyada maksimum 4 GB destekliyor..).. Ortalama 35 dk'lık mini DV formatında bir görüntü için 8-9 GB kadar yer gerekmektedir,

Kayıpsız aktarım için bilgisayarınızda olması gereken ya da ekleyeceğiniz Firewire (nam-ı diğer I-link / IEE1394) girişi ve de kablosu, laptop'lar için 4 pine 4 pin'lik, pc'ler için 4 pine 6 pin'lik kablo gerekmektedir..

öncelikle bilgisayarınıza bir DV codec kurmanız tavsiye olunur..
En basitinden pdvcodec indirip kulanabilirsiniz.

1. Adım :

WinDV adında çok küçük (92 kb'lik) bir programı görüntü aktarımı için kullanacağız..
Burada yapacağımız data transferi olduğundan kalite kaybımız olmayacak..

Capture sorunu 12aj

Programı indirip çalıştırdıktan sonra Config tuşuna basın...

2. Adım :

Capture sorunu 20ye

Burada DV capture type seçeneğini Type 2 olarak seçin (1. ok).. Discontinuity treshold seçeneğini 0 yapın ve max. avi size seçeneğini 1000000 olarak düzeltin (2. ok).. Sonra ok deyip ana pencereye dönün..

3. Adım :

Capture sorunu 34xm

Önce oluşturacağınız dosyayı kaydedeceğiniz klasörü belirleyin (1. ok), sonra küçük kutuyu tıklayın (2. ok), ve en son olarak Capture tuşuna basın (3. ok) ve de işlem başlasın.. Bu işlem 1x hızda olduğundan video'nuzun uzunluğu kadar zaman alacaktır, bu nedenle çayınızı, kahvenizi vs.. içip keyfinize bakın..

4. Adım :

Şimdi sıra oluşan DV formatındaki avi dosyasını Mpeg 2 formatına çevirmeye geldi..
Burada TMPGEnc kullanımını anlatacağım..

Programı kurup çalıştırın ve wizard modunda DVD tipini belirleyin (büyük olasılıkla 4:3 PAL formatında çekmişsinizdir..)
Sonra CBR MPEG-1 Layer II Audio seçeneğini seçin (uyumluluk için CBR olması önemli..) ve next tuşuna basın..

Capture sorunu 45rl

5. Adım :

Bir sonraki ekranda Browse seçeneği ile HDD'nize kaydettiğiniz avi dosyasını seçin (hem video hem de audio için) (1. ok)
Expert settings'e basıp doğru seçeneği seçin.. (4:3 625 line PAL) (2. ok) Next deyip devam edin..

Capture sorunu 58uz

6. Adım :

Karşınıza bir pencere daha çıkmış olmalı.. Burada video için çeşitli filtreler ekleyip video'nuzun süresinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.. Unutmayın, ekleyeceğiniz her filtre size uzun bir bekleme süresi olarak geri dönecektir .. Bence buraya hiç dokunmayıp next'e basın..

Capture sorunu 62dc[/URL]

7. Adım :

Burada çözünürlüğü 720*576 olarak seçin (1. ok). Audio bitrate 384 kbps olarak kalsın (2. ok) ve kullanmak istediğiniz Disk kapasitesini seçebilirsiniz (3. ok).. Eğer DVD yazacaksanız doğru disk tipini seçtiğinizden emin olun tabi..

Capture sorunu 78il

8. Adım :

Capture sorunu 88fq

1 numaralı okta belirtildiği gibi ses ve video dosyasını ayrı birimler olarak seçebilirsiniz.. Bunu faydasını ya da zararını denemek lazım ama nihayetinde her iki şekilde de olabilir.. Tek bir dosya ile uğraşacaksanız "Start encoding immediately" seçeneğini seçip OK tuşuna basın..

Eğer birden fazla video dosyası ile uğraşacaksanız 2 numaralı oktaki kutuyu işaretleyip aynı işlemleri diğer video'lar için tekrarlayın ve de "batch" şeklinde hepsini birden dönüştürsün

9. Adım :

Şimdi elimizde görüntü ve ses dosyaları olduğunda göre DVD Authoring işine girşebiliriz.. Bu işlem için yine TMPGEnc'in DVD Author programını kullanacağız.. Bunun için ayrıntılı bir kılavuzu [URL="http://www.dvd-guides.com/guides.php?category=dvdauthor&name=tmpegencdvdauthor"]BURADA[/URL] bulabilirsiniz..

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırıp "Create New Project" diyoruz..

Capture sorunu 91mm

10. Adım :

Add file deyip oluşturduğumuz video dosyasını seçiyoruz..

Capture sorunu 109zz

alıntı kaynak : troque
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:03

win dw ile capture sorunumu çözdüm teşekkürler ama ben hala AP 1.5 ile capture yapamıyorum..
bir de yaptigim capturelari AP 1.5 e timeline a attigim zaman veya sol monitöre proje ye koydugum zaman sadece search yaparken ses var... ama playe bastigimda ses gelmiyor...
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:16

evet gözüküyor.. işin ilginci ne ile açarsam açayım ses geliyor.. sadece AP 1.5 da play dediğim zaman ses yok.. ama jog la search yaparken var
Audio mixere de baktım onlarda da ses gözüküyor ama play de ses yok
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 00:23

O zaman timelinedeki ses kanalındaki solda olan ses işareti kapalı konumda onu açman lazım sanırım orası gözünden kaçıyor Rolling Eyes

Capture sorunu 20414677nx8
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:25

yok canım Smile o kadar da değil onu check etmiştim zaten.. mutlaka çok daha basit birşeyi atlıyorum ama ne... ha bu arada az önce bi arkadaşa göstermek için webcam açtım (hiç alakası olmayabilir biliyorum) webcam açıkken ses sorunu çözüldü.. yani sesler gelmeye başladı.. bu kez de BS player veya diğer playerlarla açtığım zaman ses gitti...

sanırım ben masa tenisine başlayacağım
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 00:30

bluesman demiş ki:yok canım Smile o kadar da değil onu check etmiştim zaten.. mutlaka çok daha basit birşeyi atlıyorum ama ne... ha bu arada az önce bi arkadaşa göstermek için webcam açtım (hiç alakası olmayabilir biliyorum) webcam açıkken ses sorunu çözüldü.. yani sesler gelmeye başladı.. bu kez de BS player veya diğer playerlarla açtığım zaman ses gitti...

sanırım ben masa tenisine başlayacağım

Muahahahaha alemsin valla bluesman :D ama hemen pes etmek olurmu kanımızın son damlasına kadar pardon :D sonuna kadar devam çözücez bu işi bırakmak yok yola devam :D

Birde k-lite codeck pack kurup denesen Rolling Eyes

http://www.filehippo.com/download/65b378495ff57d7ab25e76ea0c4e74e4/download/
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:30

bu arada ses sorunu tekrar ediyor... yani yine ses gelmemeye başladı...
ben iki raket ve bir top bulmaya gidiyorum
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 00:32

bluesman demiş ki:bu arada ses sorunu tekrar ediyor... yani yine ses gelmemeye başladı...
ben iki raket ve bir top bulmaya gidiyorum

Hahaha yok canım hemen değil biraz daha uğraşalım olmazsa ben sana hediye ederim onları Laughing
Yukarda bi codeck önerdim bi indirip deneyebilirmisin bende o kurulu ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:32

bu arada kullandığım ses kartı M Audio Fasttrack Pro.. cubase ve benzeri programlarda rahatlık sağlaması için almıştım.. bugüne kadar da herhangi bir sorun çıkarmadı

bir yeni sorunum daha AP 1.5'u açmak için tıkladığımda ana ekran çıkıyor karşıma loading derken B4.dll e gelince kapaniyor.. 3-5 kere tekrar ediyorum.. o arada napiyosam canı isterse açılıyor...

bi masa bi de fileye kaldı işim...
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 00:35

bluesman demiş ki:bu arada kullandığım ses kartı M Audio Fasttrack Pro.. cubase ve benzeri programlarda rahatlık sağlaması için almıştım.. bugüne kadar da herhangi bir sorun çıkarmadı

bir yeni sorunum daha AP 1.5'u açmak için tıkladığımda ana ekran çıkıyor karşıma loading derken B4.dll e gelince kapaniyor.. 3-5 kere tekrar ediyorum.. o arada napiyosam canı isterse açılıyor...

bi masa bi de fileye kaldı işim...

Topla raket işi tamamı yane ne çabuk :D
dll hatasını düzeltiriz programı tekrar install edip ordan onar seçersek o sorun hallolur ;)
o dll dosyasını ben verirdim sağlam olanını ama bende CS3 var Rolling Eyes

En son tarafından Perş. 20 Ara. 2007, 00:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:45

söylediğin K Lİte i indirdim AP 1.5 u bir daha açtim (tabi yine 3 kere b4.dll aradı namussuz dördüncüde açabildi) projeyi açtım bu kez de timeline da video gözükmüyor. yani video hattı kesinlikle yok...
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 00:47

bluesman demiş ki:söylediğin K Lİte i indirdim AP 1.5 u bir daha açtim (tabi yine 3 kere b4.dll aradı namussuz dördüncüde açabildi) projeyi açtım bu kez de timeline da video gözükmüyor. yani video hattı kesinlikle yok...

Çok ilginç bunun ses codeckleriyle alakası yok o sorun bence b4.dll hatasıyla ilgi olması lazım sorun herneyse bütün arızayı o dll dosyası veriyor o zaman programı yani premieri kaldırıp pc yi yeniden başlatıp kurmayı denemeni isticem ama sen bunları düşünmüşsündür zaten ama üşenmişsindir belki bi dene istersen belki düzelir yani dll sorunu düzelirse diğerleride çözülür gibi geliyor bana Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:50

şu an bu sayfayi takip eden sevgili dostlar...

biliyorum benden bıkmaya başladınız (başladınızsa da söylemeyin kırılırım ...1.95 boy 150 kiloyum önceden uyarayım....Smile bakın arada smiley de koydum)

yav bu AP capture etmeye başladı... benimle eğleniyor diye düşünmeye başladım.. sadece tek bir sorun var.. o da play rewind forward kısımları aktif değil capture penceresinin...ben de o işlemleri kameranın üzerinden yapiyorum... delirtmek istiyor ama pes etmeyeceğim... yüzdük kuyruğuna geldik
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 00:52

bluesman demiş ki:şu an bu sayfayi takip eden sevgili dostlar...

biliyorum benden bıkmaya başladınız (başladınızsa da söylemeyin kırılırım ...1.95 boy 150 kiloyum önceden uyarayım....Smile bakın arada smiley de koydum)

yav bu AP capture etmeye başladı... benimle eğleniyor diye düşünmeye başladım.. sadece tek bir sorun var.. o da play rewind forward kısımları aktif değil capture penceresinin...ben de o işlemleri kameranın üzerinden yapiyorum... delirtmek istiyor ama pes etmeyeceğim... yüzdük kuyruğuna geldik

Hahahhahaa sana garezi var o 1.5 in ama hakkından gelicez elbette :D

Ama bana kalırsa o b4.dll dosyasından kaynaklanıoyr bütün sorun programı kaldırıp yeniden kursan belki düzelir bunun için üşenmezsen yani :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 00:57

sevgili haziran msn istesem çok mu kabalık etmiş olurum.. bir de buralarda kalacak misiniz bir süre daha cd elimde programı kaldırıp kurarım.. B4.dll i de silmiştim ben geçenlerde.. o da sanırım Cubase'in içinde kullandığım Hammond VST plug ine ait.....

arkadaşlar bu gece bu sorunu çözmeden uyumayacağım Smile (nasil da gaza gelir ama )
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 01:01

bluesman demiş ki:sevgili haziran msn istesem çok mu kabalık etmiş olurum.. bir de buralarda kalacak misiniz bir süre daha cd elimde programı kaldırıp kurarım.. B4.dll i de silmiştim ben geçenlerde.. o da sanırım Cubase'in içinde kullandığım Hammond VST plug ine ait.....

arkadaşlar bu gece bu sorunu çözmeden uyumayacağım Smile (nasil da gaza gelir ama )

Hayır ne kabalığı ama malesef ben çalışmalarımı engellediği için msn kullanmıyorum ama bu konuya bir çözüm bulucam ve üyelerimizin hepsi kendimize ait yeni bir msn adı çıkarıcam isteyen alıcak o zaman bu sorunlar hallolucak ben biraz daha burdayım tabi burdan sormaya devam edebilirsin bizim sıkılmamız gibi bir durum söz konusu değil ;)

Nasılda paylaşımseveriz ama dimi :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 01:06

o zaman arkadaşlar ben ya settar diyerek AP 1.5'u yeniden kurma operasyonuna girişiyorum ... yarım saate kadar ses etmiş olurum... msn benim de müzik kayıtları yaparken canımı sıkıyordu.. o yüzden bi music user i açtım kendime sadece cubase ve gerekli programları çalıştırabileceğim o zaman kimse rahatsız edemiyor Smile

umarım sorunsuz olacak yeniden kurduktan sonra... haydi bakalım....
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 20 Ara. 2007, 01:08

Haydi bakalım kolay gelsin o zaman şimdiden sonucu merakla bekliyor olucam :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik Perş. 20 Ara. 2007, 01:28

bluesman demiş ki:yav bu AP capture etmeye başladı... benimle eğleniyor diye düşünmeye başladım.. sadece tek bir sorun var.. o da play rewind forward kısımları aktif değil capture penceresinin...ben de o işlemleri kameranın üzerinden yapiyorum... delirtmek istiyor ama pes etmeyeceğim... yüzdük kuyruğuna geldik

Konuyu tam takip etmedim ama Adobe den capture yapacakken kameraya müdehale edecekseniz firewire kablonuz olması gerekir..Usb kabloda buna izin vermiyor..Yani ileri geri alamıyorsunuz..Sadece start-stop oluyor..
Bilgi olsun Smile
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 01:32

Adobe premier 1.5'i kaldırıp yeniden kurdum... yine capture penceresinden kontrol edemiyorum DV cam'i ... ne de heveslenmiştim... şimdi bunu çözersek sorun kalmayacak.. şimdilik 1.5 dakikalık bir capture yaptım ve herhangi bir sorun yok

DV cam samsung VP-D371. acaba premier bunu desteklemiyor olabilir mi?
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  bluesman Perş. 20 Ara. 2007, 01:33

kameraya uygun 4 pin firewire kablosu var....

ama şimdi bakın ne yaptı benim sevgili premier'im

adobe penceresi açıkken size bir önceki postu yazdım ve geri geldiğimde ses yine kayboldu.. ama bir kısa capture yaptım ses geri geldi...
bluesman
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  mobidik Perş. 20 Ara. 2007, 01:34

Firewire kablo mu kullanıyorsun?? Yukarda yazdım bir şey ama konuyla tam alakalı mı bilmiyorum?

Kameranla birlikte gelen CD den capture yapsan?? Motion Dv vs. program gelmedi mi kamera ile birlikte?? Ben ordan alıyorum görüntünleri..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics