After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 19 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 19 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Vote_lcapThe Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Voting_barThe Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Vote_rcap 
boronzox
The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Vote_lcapThe Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Voting_barThe Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

The Hilmi X ( yeni çalışmam )

+3
murti
haziran
blackis
7 posters

The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Empty The Hilmi X ( yeni çalışmam )

Mesaj  blackis Cuma 04 Ocak 2008, 19:13

http://www.pikniktube.com/v/41df4673856ec5566a96b5e290742a54/THE-HİLMİ-XX

Arkadaslar şu Keylight ayarını tam yapamıyorum..sorun yeşilin farklı tonumu yoksa yeşil perdenin yeterince ışıklandırılmaması olabilirmi???
blackis
blackis
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Director

The Hilmi X  ( yeni çalışmam ) Empty Geri: The Hilmi X ( yeni çalışmam )

Mesaj  haziran Cuma 04 Ocak 2008, 19:34

Ayarsızlık farklı renk tonundanda kaynaklanabilir yeterince ışıklandırmadan olabilir ama daha çok farklı renk tonlarından kaynaklanır üzerinde ince çalışma yapman gerekir yada her karesini photoshopta yeşil rengini yeniden verirsin ama bu seni çok uğraştırır :kahve-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  murti Cuma 04 Ocak 2008, 23:40

çok kısa olmuş :D yani böyle şeyler seyretmeyi seviyorum o bakımdan çabuk bitti :D benim açımdan güzel çalışmaydı, asıl yorumlar ustalardan tabi.
murti
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : öğrenci

Mesaj  Joker C.tesi 05 Ocak 2008, 06:47

Oh be hoca... İşte budur. Çok basit çok amatör ruhlu bir çalışma ama içinde yatan emeği görmemek elde değil. Uğraşılmış, ekip organize edilmiş... montaj için belli ki saatler harcanmış... Ellerine sağlık demekten başka ne denir buna bilmiyorum... DAha iyi çalışmalar geleceksenden buna eminim. Ciddi konulu kısa filmler de çekecek ve bizleri izlerken mutlu edeceksin.. Devam böyle devam...
Filmdeki hatalara hiç değinmek istemiyorum.. Sen zaten izledikçe yaptığın hataları görüyor ve her yeni yaptığın Hilmi filmini bir öncekinden daha iyi yapıyorsun ;) Devam... :GOODs:
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  blackis C.tesi 05 Ocak 2008, 09:46

yorumlayan arkadaslara tesekkurler elimden geldigince daha iyi videolar üretecegim.Smile)
blackis
blackis
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  Abizot Paz 13 Ocak 2008, 21:55

hazırlanıs iyi olmus ama compoz da hatalar var.en ciddi problem.senin vidyonla buldugun vidyolar arasındaki renk farkları.bence compoziting yapıcaksan buna dikkat etmelisin.filmi nasıl baglıycana deil.bide sen nerde green box kullandın bu videoda ben green boxlık bisey görmedim.ama istersen keylight konusunda yardımcı olurum.tabi contour ısıklarını iyi ayarlamalısın ve belki auto-trace sana yardımcı olur.keyledikden sonra spill killer yada spill suppressor vermeyi unutma.bunlar ısını kolaylastırır.umarım yardımcı olabilmisimdir.daha detay istersen yardımcı olurum...tebrikler video icin.
Abizot
Abizot
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : gerek yok

Mesaj  blackis Ptsi 14 Ocak 2008, 16:38

sevgili abizot tavsiyen için teşekkürler. Sen görmedim diyorsun ama filmin başı hariç, tamamı yeşil perde önünde çekildi. Hilmi serisinin önceki filmlerini izlemediysen bu sitede adresleri var tıkla ve izle bakalım onları beğenecekmisin :=))
bu film serinin 4.filmi, oradaki koridor Digitürk reklamında kullanılan orjinal mekanın aynısıdır..
blackis
blackis
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  Abizot Ptsi 14 Ocak 2008, 21:39

sen beni anlamamıssın bence.ben bu videoda green boxlık bisey görmedimi yazdım.o yaptını real bi ortamdada yapabilirdi die söyluyorum.benim dier filmleri izlemeye ihtiyacım oldunu sanmıyorum bu son filmse.beni ilgilendiren bisey yok.ama hem cekim hemde post asamalarında ciddi problemler var ben bunlara yardımcı olmak icin yazdım.kimseyle tartıscak deilim.bide bana o green boxlı sahnenin ham halini verebilirseniz size daha cok katkım olur.inana bana suanda turkiyede en cok key yapan kisilerden biriyim.varsa aksini söyleyen neler yaptımı söylerim.kendimi abartmıyorum.nekadar yardım edebilirim bunu anlayın die söyluyorum.
Abizot
Abizot
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  blackis Ptsi 14 Ocak 2008, 22:24

abizot herşey için sağol, yeni filmde senden tavsiye alabilirim, bu arada diğer filmlerimi ihtiyacın olduğu için degil bi izleyip yorumlamanı istedim belki faqrklı tavsiyelerde bulunursun, aslında benim işim proğram kullanmak değil film yönetmek çevremde proğramı kullanan olmadığı için kendim başına oturdum yapabildiğim kadarıyla uğraşıyom ,teşekkürler...
blackis
blackis
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  Abizot Ptsi 14 Ocak 2008, 22:35

bende ilk yazımda bunu söyledim.isin yönetmekse okeyim.ama yönetme asamasındada problemlerin var.yönetme derken blue box yada green box cekerken hataların var.

1 ısıga dikkat etmelisin.
2 cektigin mal ve green box arasında mesafe olmalı
3 reflection a cok dikkat etmelisin.
4 oyuncuların yada nesnelerin yesil alıp almadına dikkat et.özellikle parlayan cisimlere
4. sık icin partydeki kukuletayı referans alabilirsin.

emin ol sana yardımcı olabilirim.her konuda.

kolay gelsin.
Abizot
Abizot
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  boronzox C.tesi 05 Nis. 2008, 18:49

gayet güzel :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  vorteks Paz 06 Nis. 2008, 16:07

yaw abim dalga geçme konusunda üstüne yok
vorteks
vorteks
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : elektronik teknikeri
Kullandığınız Programlar : Adobe After Effects,Adobe Premiere,Adobe Photoshop,Ai,Autodesk 3ds max,

Mesaj  boronzox Paz 06 Nis. 2008, 16:08

Bu tam dalga geçmek sayılmaz aslında :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4