After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 37 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 37 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Vote_lcapBir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Voting_barBir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Vote_rcap 
boronzox
Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Vote_lcapBir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Voting_barBir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!)

+4
Ayteq
haziran
mobidik
Joker
8 posters

Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Empty Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!)

Mesaj  Joker Çarş. 02 Ocak 2008, 23:02

Bir Ad "O" adlı filmin nasıl yapıldığını çok sade ve basit bir dille anlatmış yönetmen arkadaşımız. Beni AE ile çalışmaya yönlendiren, kısa filmlerde sadece oynamak ve yönetmekten başka aynı zamanda kurgu ve montaj konusunda da kendimi geliştirmeye yönlendirip montaj konusunda zevk almamı sağlayan ilk ve tek kısa film kamera arkası videosudur. 30dk falan sürmekte.. Şiddetle tavsiye ederim izleyin. Yönetmen arkadaşımız üşenmeden çok güzel bir dille anlatmış.

Not: Lütfen bu videoyu bir tutorial gibi düşünmeyin. Sadece kaba taslak anlatmış neleri nasıl yaptığını... Görünenin aslında ne olduğunu...

Yapımcı: Murat Serezli
Yönetmen: Murat Serezli
Senaryo: Murat Serezli
Oyuncular: Handan Serezli, Selin Peker

Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Empty Geri: Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!)

Mesaj  mobidik Çarş. 02 Ocak 2008, 23:49

Ben indirmiştim "bir siteden"..Bilgisayarımın en nadide köşesinde duruyor Smile Hatta filmin kendisi de var..Yine de paylaşım için teşekkürler..Bilgili ve eğlenceli bir kamera arkası.. :D

En son tarafından Perş. 03 Ocak 2008, 20:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!) Empty Geri: Bir Ad "O" - Kamera Arkası (Mutlaka izleyin!)

Mesaj  Joker Perş. 03 Ocak 2008, 06:09

mobidik demiş ki:Ben indirmiştim benim****larim'den..Bilgisayarımın en nadide köşesinde duruyor Smile Hatta filmin kendisi de var..Yine de paylaşım için teşekkürler..Bilgili ve eğlenceli bir kamera arkası.. :D
Site reklamı yapmış olmamak için dosyayı google videos'a attım ve paylaştım. Filmin kendisini de burada yine google videos'a atılmış haliyle paylaşımda. Beğendiğiniz Türk Kısa Filmleri adlı bölümde duruyor. Murat Serezli kamera arkasını gerçekten başarılı bir şekilde yapmış... Kısa film ile uğraşanların muhakkak izleyip çalışmalarında detaylara bu denli özen göstermesi gerek diye düşünüyorum. Renk ayarları bile yapılmadan öyle sanki anı videosu çekermiş gibi çekip kes kopyala yapıştır mantığıyla birleştirip ahan da kısa film yaptım diye geçinen birçok kişi biliyorum. Bence filmin konusu ne kadar kötü de olsa montajına bu denli özen gösterilmeli. Yoksa yapılan sanat değil sadece bir hatıra videosu olarak kalır...
Yanlış düşünüyorsun diyen varsa lütfen belirtsin.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Perş. 03 Ocak 2008, 07:19

HeartBreaker demiş ki:
mobidik demiş ki:Ben indirmiştim benim****larim'den..Bilgisayarımın en nadide köşesinde duruyor Smile Hatta filmin kendisi de var..Yine de paylaşım için teşekkürler..Bilgili ve eğlenceli bir kamera arkası.. :D
Site reklamı yapmış olmamak için dosyayı google videos'a attım ve paylaştım. Filmin kendisini de burada yine google videos'a atılmış haliyle paylaşımda. Beğendiğiniz Türk Kısa Filmleri adlı bölümde duruyor. Murat Serezli kamera arkasını gerçekten başarılı bir şekilde yapmış... Kısa film ile uğraşanların muhakkak izleyip çalışmalarında detaylara bu denli özen göstermesi gerek diye düşünüyorum. Renk ayarları bile yapılmadan öyle sanki anı videosu çekermiş gibi çekip kes kopyala yapıştır mantığıyla birleştirip ahan da kısa film yaptım diye geçinen birçok kişi biliyorum. Bence filmin konusu ne kadar kötü de olsa montajına bu denli özen gösterilmeli. Yoksa yapılan sanat değil sadece bir hatıra videosu olarak kalır...
Yanlış düşünüyorsun diyen varsa lütfen belirtsin.

Reklam duyarlılığın için teşekkürler ;)

Bende sayende dün indirdim ve uzun zamandır keyifle izlediğim nadir keyifli bir hem ders anlamında hemde fikir anlamında kaliteli bir çalışma, yapanın ve bizleri düşünüp buraya koyalnların ellerine sağlık, teşekkürler ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Joker Perş. 03 Ocak 2008, 08:06

haziran demiş ki:

Reklam duyarlılığın için teşekkürler ;)

Bende sayende dün indirdim ve uzun zamandır keyifle izlediğim nadir keyifli bir hem ders anlamında hemde fikir anlamında kaliteli bir çalışma, yapanın ve bizleri düşünüp buraya koyalnların ellerine sağlık, teşekkürler ;)

Gerçi reklam hala duruyor mobidik'in yazısında. Onu düzeltsek mi acaba Haziran? yoksa sorun yok mu?
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Perş. 03 Ocak 2008, 15:20

HeartBreaker demiş ki:
Gerçi reklam hala duruyor mobidik'in yazısında. Onu düzeltsek mi acaba Haziran? yoksa sorun yok mu?

Ben mobidik akılldır gerçeği kendisi görüp doğru yolu bulur, hayatta edit diye bir kavram var anlamını bilen biridir diye ümitli olduğum için müdahale etmedim :D ama biraz daha beklicez sanırım yinede hala ümidim var kendisinden Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  mobidik Perş. 03 Ocak 2008, 20:26

Ben düzelttim mesajımı ama eski hali reklam oluyor ise şöyle bir şey de var.."kkymn" sitesinden dersleri de silmek gerek bu mantıkla :scratch: Orda reklamın kralı yapılıyor :IMG_HAHA-:
Söz konusu iki site de faydalı kısafilm üstüne bilgi veren siteler..(Sakın yanlış anladığımı ve bu mesajı sinirli bir üslup ile yazdığımı düşünmeyin,sadece merak ettim)
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Perş. 03 Ocak 2008, 20:39

mobidik demiş ki:Ben düzelttim mesajımı ama eski hali reklam oluyor ise şöyle bir şey de var.."kkymn" sitesinden dersleri de silmek gerek bu mantıkla :scratch: Orda reklamın kralı yapılıyor :IMG_HAHA-:
Söz konusu iki site de faydalı kısafilm üstüne bilgi veren siteler..(Sakın yanlış anladığımı ve bu mesajı sinirli bir üslup ile yazdığımı düşünmeyin,sadece merak ettim)

Hayır şimdi şöyle birşey var mobidik kkym sitesinden biz bir ders almışız o dersin kaynağını vermişiz bunda sorun yok, demezlermi adama hem dersimizi yayınlıyorsunuz hemde alıntı vermiyorsunuz diye ordan yola çık kaldıki kkymm derslerinin zaten linkinde kendi adresi var yani ders direk o linke gidiyor olduğu için sorun yok ;)

Zaten forumların genel kuralıdır üyelik gerektiren yerden paylaşım alınmaz ve alınırsada link verilmez kaynak kişinin ismi verilir ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik Perş. 03 Ocak 2008, 21:17

Aslında ben ne paylaşım yaptım ne de site ismi verdim :D
Sadece benim sinemalarım dedim.. Benim (1. tekil kişi zamiri) sinemalarım da (çoğul eki almış ad)..Burdan sahiplik anlamını yüklüyüyoruz ve bir şeyin kime ait olduğunu anlıyoruz.. :IMG_HAHA-:
Tamam tamam şaka bir yana uzatmayım konuyu..Bundan sonra dikkat ederim..

Ama kamera arkası çok güzel be kardeşim Smile
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Cuma 04 Ocak 2008, 05:30

aefx demiş ki:Herşeyi nasıl yaptığını anlatmışta keşke birazda yapılış şekillerini anlatsaydı hemde tutorial olurdu :lol!:

Oldu olacak bir de kolundan tutup yanımıza çağırıp yüz yüze ders vermesini isteyelim? :P hehehe ilahi hoca... bulduk ..... arıyoruz gibi geldi :D
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Ayteq Cuma 04 Ocak 2008, 20:11

bende izledim..paylaşım için tşkler ama kafama bişi takıldı kısıtlı prodüksiyondan doalyı sanırım ama o asansörün üstüne yana atlamadaki geçiş biraz garip geldi bana Smile sanki birden kayboluyo gibi yani göze bataıyo sanki.ama güzel olmuş filim Smile eline sağlık yapımcınında oyuncularında + bize sunanında ;)
Ayteq
Ayteq
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : i bi çalışma :P

Mesaj  Joker C.tesi 05 Ocak 2008, 06:40

aefx demiş ki:
Ayteq demiş ki:bende izledim..paylaşım için tşkler ama kafama bişi takıldı kısıtlı prodüksiyondan doalyı sanırım ama o asansörün üstüne yana atlamadaki geçiş biraz garip geldi bana Smile sanki birden kayboluyo gibi yani göze bataıyo sanki.ama güzel olmuş filim Smile eline sağlık yapımcınında oyuncularında + bize sunanında ;)

Bencede çalışmadaki tek göze batan ve profesyonelliğine azda olsa zarar veren nokta o asansörden atlama sahnesi keşke orası olmasaymış daha iyi olurdu bana görede afro

O sahneyle ilgili dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var. Arkadaş imkanlarını zorlamış ve yapabileceği sınırı görmeye çalışmış. Evet biraz yapmacık duruyor belki ama o sahne için uğraştığı emeğe dikkati çekerim. Asansör üzerinde duran şahsın duvarlara yansıması, asansörün metal kısmına düşen görüntünün hesaplanması ve duvar altına girerkenki karartma ve blur efektinin ayarlanması.. ve en önemlisi yeşil/mavi perde olmadan da croplamanın yapılabileceğini ama çok ince uğraşılması gerektiğini göstermiş. amatör kaçmış demek bence biraz yanlış olur. Ya siz yapılanın farkında değilsiniz ya da ben çok farklı algılıyorum Murat Serezli'nin yaşadıklarını. Ben o asansör kısmı ne kadar kötü de dursa bence yapabileceğinin en iyisini yapmış diyorum. Mavi perdesiz anca bu kadar olur işte. He dersenizki bence birkaç gün daha uğraşıp detayları çok iyi croplayabilirdi.. ona birşey diyemem.. o kadar uğraşmak da bence biraz ahmaklık olur böylesine bir deneme filmi için. Şimdi iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım bence. Mesela çoğumuz ışın kılıcı ve ateş topu denemesi yapıp koyuyoruz burada. Bence %90'ı çok basit duruyor ve çok da fazla uğraşılmadığı belli oluyor. Hazır efekti elin üzerine koy olsun bitsin mantığında çoğu.. Hiç kimse ne ortamın o ateşten alacağı renk tonunu ışıklanmayı ne oyunculardaki mimiklerin özenine ne de alev topunun hareket manevrası ile bedenin manevrasının uumuna dikkat etmiyor. Yanılıyormuyum? Hazır efekti alıp kopyalayıp azıcık yön vererek efekt yaptım diyoruz şimdi.. Ve hepimiz ooo süper olmuş tebrikler diyerek birbirimize gaz veriyoruz ki daha çok hırslanıp daha çok çalışma yapıp paylaşalım diye. Buna karşı olmamakla birlikte biraz dakendi çalışmalarımıza özen vermeye ve emek harcamaya çalışalım derim.
Bizim Kalanın Adı Yok adlı filmde bile her bir sahnede en az 3-4 saat renk ayarı, hareket sabitleyip sarsıntı yok etme, tren çarpma sahnesi için 2 gün uğraş..vs buna benzer birçok süre harcanmıştır. Film belki çok daha iyi montajlanabilirdi ama yapılan emeği ve gösterilen özene dikkat etmek gerek derim. Kameradan çıkan ham görüntüyü kes kopyala yapıştır da yapabilirdik. Yine aynı kurgu oluşurdu.. tren sahnesini eski türk filmlerindeki gibi bir trenin gelişi bir de kişiyi ayrı ayrı gösterip sorna çarpma sesi yapabilirdik.... Kısa film ile uğraşıyorsak ve birşeyleri öğrendiğimiz göstermek istiyorsak bence kolaya kaçmamalı ve uğraşmalıyız. Öyle insanlara "çok bilmişlik taslıyor herkes" demekle olmuyor. Üretmek ve gerçekten üretmek lazım. Var olanı paylaşmak üretmek değildir ;)

Bu arada AFX dostum sakın yanlış anlama sana karşı bir laf etmiyorum. Yeri geldi paylaşıyorum düşüncelerimi... Bir alınma sakın olmasın. Bu arada senin de çalışmalarını görmek için can atmıyor da değilim hani ;) kaç aydır tanıyoruz birbirimizi. O kadar şey öğrendik bir elimizdeki eteğimizdekileri dökelim dimi :D yap bir çalışma koy şuraya da utandır herkesi :D
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Ayteq C.tesi 05 Ocak 2008, 18:25

benim yazımda farkındaysanız yazarken yetersiz prodüksiyon kısıtlı imkanlardan dolayı diye belirtmişim yani ben amatör,kötü gibi kelimeler kullanmadım zaten..ama görüntü açısından söyledim yoksa yapılan maskeleme mavi veya yeşil ekran kullanılamaması gibi kısıtlı bi imkanda gerçekten çok uğraşılan ve emek harcanan bi çalışma olmuş..zaten kendiside diyor 1 kamera 2 oyuncu arkadaşları büyük ihtimal ve yönetmen şeklinde çekilen bi olay..sadece izleyici yorumu çalışmayı kötülemedik..öyle anlaşıldıysa şahsım adına özür dilerim.
Ayteq
Ayteq
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : i bi çalışma :P

Mesaj  slybee Perş. 10 Ocak 2008, 00:12

o kamera arkasının yapılmasının nedenide bu zaten "bu ne lan?" diyenelere bir cevap vermek için yapılmış, hatta kamera arkasını yapmak filmin kendisini yapmaktan daha uzun zaman almışa benziyor. Serezli hocanın yaptıkları fikir veriyor, heveslendiriyor ama ötesine geçemiyor. AE dersleri hazırlasa şöyle en bedavasından andrewu geçer bence. site reklamından felanda parayı götürür. :D
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : R-TV-C
Kullandığınız Programlar : Premiere, After Effects, Photoshop

Mesaj  haziran Perş. 10 Ocak 2008, 01:02

slybee demiş ki:o kamera arkasının yapılmasının nedenide bu zaten "bu ne lan?" diyenelere bir cevap vermek için yapılmış, hatta kamera arkasını yapmak filmin kendisini yapmaktan daha uzun zaman almışa benziyor. Serezli hocanın yaptıkları fikir veriyor, heveslendiriyor ama ötesine geçemiyor. AE dersleri hazırlasa şöyle en bedavasından andrewu geçer bence. site reklamından felanda parayı götürür. :D

Bende öyle söyledim ders hazırlasa andrew gibi daha çok kazanır bencede :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  NowemberRain Paz 06 Nis. 2008, 01:55

Cok Güzel Anlatmışssın Güzel Calışma
NowemberRain
NowemberRain
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Kuafördü

Mesaj  boronzox Paz 06 Nis. 2008, 02:35

Teşekkürler :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  NowemberRain Paz 06 Nis. 2008, 03:39

Tebriler 10 üzerinden 9 Boyle ekipmanla Helal Olsun Ne diim
NowemberRain
NowemberRain
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Kuafördü

Mesaj  vorteks Paz 06 Nis. 2008, 14:08

Gerçekten güzel
vorteks
vorteks
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : elektronik teknikeri
Kullandığınız Programlar : Adobe After Effects,Adobe Premiere,Adobe Photoshop,Ai,Autodesk 3ds max,

- Similar topics