After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 18 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 18 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun Vote_lcapYağmur ve Kar efectinde bir sorun Voting_barYağmur ve Kar efectinde bir sorun Vote_rcap 
boronzox
Yağmur ve Kar efectinde bir sorun Vote_lcapYağmur ve Kar efectinde bir sorun Voting_barYağmur ve Kar efectinde bir sorun Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Yağmur ve Kar efectinde bir sorun

2 posters

Yağmur ve Kar efectinde bir sorun Empty Yağmur ve Kar efectinde bir sorun

Mesaj  mobidik Çarş. 19 Ara. 2007, 00:25

Arkadaşlar..Kar ya da yağmur effectini bir fotografa uyguluyorum ve GIF olarak çıktısını alıyorum..Her şey güzel iyi hoş da resimde yağmur ya da kar yağıyor belli bir süre sonra duruyor..
Hiç durmaması için ne yapmalıyım..(Cycore Effects 1.0.1 yükledim)
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Yağmur ve Kar efectinde bir sorun Empty Geri: Yağmur ve Kar efectinde bir sorun

Mesaj  Misafir Çarş. 19 Ara. 2007, 00:27

Dostum bildiğim kadarıyla durmaması lazım bende uyguluyorum composition boyunca sürekli devam ediyor sende neden böyle olduki Rolling Eyes
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  mobidik Çarş. 19 Ara. 2007, 00:42

Yani After Effecten Gıf olarak çıktıyı alınca durmuyor mu sende?
Bende belli bir süre sonra duruyor..Ayarları ile oynuyorum ama zaten durmaması ile ilgili bir ayar yok ki..Ya da ben bilmiyorum..Fotoğrafı alıp direk composition işaretinin üstüne bırakıyorum..Efecti atıyorum..GIF yapıyorum render...Ama bir kaç saniye sonunda duruyor:|
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Misafir Çarş. 19 Ara. 2007, 00:46

sende gif aldıktan sonramı sorun oluyor ben öyle bakmadım compositona ekledim baktım sonuna kadar durmadan aktı birde öyle deneyim bakalım duracakmı Rolling Eyes
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  mobidik Çarş. 19 Ara. 2007, 00:56

Haziran'a da sormuştum..Durmaması gerek demişti..Ama duruyor ne hikmetse..Noldu bu sefer durdu mu?
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Misafir Çarş. 19 Ara. 2007, 01:06

hayır compositionda nasılsa çıktıdada öyle duruyor bir sorun yok sen mutlaka ayarlarından bi bakman lazım yada şunu sorayım sana compositionda çıktı almadan önce sürekli akıyormu
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  mobidik Çarş. 19 Ara. 2007, 01:16

Ya aslında şöyle bir durum var..Ben yanlış mı biliyorum bilmiyorum..Çıktıyı alıyorum resmi açıyorum kar yağıyor ama belli bir saniye sonra yağış duruyor..Mesela şimdi saydım..7.saniyede kar düşüşü durdu :D
Compositionda da timelinedayken sonuna kadar hiç durmuyor..Başa sarıyor yine yağıyor..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 19 Ara. 2007, 04:38

Bende daha önce söylediğim gibi bendede durmuyor bi ayarları kontrol etsene istersen dicem ama aklına gelen herşeyi denemişsindir diye düşünüyorum birde compositionda dediğin gibi sürekli akıyorsa sadece çıktı alırken duruyorsa demekki export ederken ayarlını kontrol etmen lazım hadi bi daha dene bakalım bu sefer çözüceksin gibi geliyor bana :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  mobidik Çarş. 19 Ara. 2007, 05:22

Şimdi tekrar baktım da...Composition oluşuturuyorum..Efecti atıyorum..Hiçbir ayar yapmıyorum..Timeline'daki süresi 2 saniye 23 salise..Yani yağıyor yağıyor 2:23 de başa dönüyor..Buraya kadar tamam..
Çıktı alıyorum..Resim masaüstümde açıyorum..Yaklaşık 10 saniye yağıyor ve duruyor..
Anlam veremedim..
Rica etsem birisi bana bu efecti bir fotoğrafa atıp da hiç ayar yapmadan(efekt ayarlarını oynamadan yani) GIF olarak çıkarırken yaptığı çıktı ayarlarını "printscreen" ile çekerek burada resim olarak paylaşabilir mi?
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 19 Ara. 2007, 05:48

Ben sendeki sorunu anladım sen animated gifi seçtiğin yer varya hani söylemiştim sana composition menüsünden render yaptığın yer vardı ya ordan animated gif ayarlarına girip aşağıdaki resimde en üstte görülen beyaz alandaki küçük popup penceresinde görülen looping yazan yeri doldurman gerekiyor sanıyorum sende orası boş duruyor soldaki ditering ise dolu kalırsa resmin web için optimize et anlamını taşıyor onu dolu bırakırsan resmin biraz kalitesi düşer ama mb olarakta fazla yer kaplamaz daha kaliteli çıktı almak istiyorsan onuda boşalt bence ;)

Yağmur ve Kar efectinde bir sorun 30013355od5
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  mobidik Çarş. 19 Ara. 2007, 14:44

Oh beee! Teşekkürler haziran oldu şimdi duradan lapa lapa yağıyor kar..
Ben o ayarı hiç bilmiyordum..Aslında o menüyü hiç kullanmamıştım..
Keşke birisi de o menüyü anlatsa çok güzel olur..
Tekrar teşekkürler..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 19 Ara. 2007, 14:58

mobidik demiş ki:Oh beee! Teşekkürler haziran oldu şimdi duradan lapa lapa yağıyor kar..
Ben o ayarı hiç bilmiyordum..Aslında o menüyü hiç kullanmamıştım..
Keşke birisi de o menüyü anlatsa çok güzel olur..
Tekrar teşekkürler..

Ehuhehehe reca ederim efenim nedemek ;)
O menüde çok önemli ayarlar var seçtiğin formata göre değişiyorlar aslında kayıt yapacağın dosya uzantılarıyla aran iyiyse diğer kısımları anlamak o kadar zor değil bir ara nette bununla iligili bi tuuorial görmüştüm sanırım yine andrew anlatıyordu onu bulabilirsem hangisi olduğunu sana gönderirim ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  Misafir Çarş. 19 Ara. 2007, 15:22

Çok kolaymış be Laughing
Anonymous
Misafir
Misafir

- Similar topics