After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Beni de aranıza alır mısınız? :) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 29 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 29 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Beni de aranıza alır mısınız? :) Vote_lcapBeni de aranıza alır mısınız? :) Voting_barBeni de aranıza alır mısınız? :) Vote_rcap 
boronzox
Beni de aranıza alır mısınız? :) Vote_lcapBeni de aranıza alır mısınız? :) Voting_barBeni de aranıza alır mısınız? :) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Beni de aranıza alır mısınız? :)

4 posters

Beni de aranıza alır mısınız? :) Empty Beni de aranıza alır mısınız? :)

Mesaj  Böte07 Çarş. 24 Mart 2010, 23:13

Herkese merhaba.Bir hafta önce üyelik yapmıştım.Bu bir haftalık süreçte sitenizi baya karıştırdım affınıza sığınıyorum Beni de aranıza alır mısınız? :) 108995 Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği 3.sınıf öğrencsiyim.Bir dersimiz için proje hazırlamam gerek.Konu ,tasarı ,kullanılacak programlar tamamen bana ait olacak ama artık bilmediğim ve ortaya yaratıcılığımıda koyabilecek birşeyler arıyorum.Hocamın tavsiyesi üzerine After Effects'i araştırmaya başladım.Ae le tanıştığım ilk adres siteniz oldu.Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler,şu an itibariyle Ae'in sadece ismini biliyorum.Birkaç gündür gözlem yapıyorum.En değerli üyelerinizden Emre Şan 'ın Cs4 yerine cs3 tavsiyesi ile cs3 indirdim ancak sürekli hata verdiği için şimdi şansımı cs4 te deniyorum.

Çok uzattığımın farkındayım ama özetle YARDIMLARINIZI istiyorum.Bir proje hazırlamakta ki ilk amacım dersten geçmek ancak Ae te olabildiğince kendimi geliştirmek istiyorum.Bslıkesir Üniversitesinde öğrenciyim.Ae le yapılan çalışmaların çoğuna göz attım.Dersim için jenerik,yada bir video üzerinden bir çalışma yerine Nef in introsunu yapmak yada Balıkesir 'in ilçeleri kapsamında bir tanıtım hazırlamak gibi bir fikrim var.Sizlerden de yorum,fikir ve destek bekliyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim... Beni de aranıza alır mısınız? :) Icon_neutral
Böte07
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : Dreamweaver,Flash

Beni de aranıza alır mısınız? :) Empty Geri: Beni de aranıza alır mısınız? :)

Mesaj  Hale Çarş. 24 Mart 2010, 23:22

Aramıza hoşgeldin Böte07 sana okul ve iş ve tabiki burada bol şans diliyorum kolay gelsin sana hayatında başarılar Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  Böte07 Çarş. 24 Mart 2010, 23:33

Teşekkür ederim hepsi için Beni de aranıza alır mısınız? :) 108995 Ama bir usta olarak sizden başarı dilemek dışında daha çok şey bekliyorum Beni de aranıza alır mısınız? :) 351419
Böte07
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 25 Mart 2010, 02:01

Çalışırsan zamanla AE ye takla bile attırırsın :D

Aramıza hoşgeldin, umarım kalıcı olursun ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Böte07 Perş. 25 Mart 2010, 04:41

haziran demiş ki:Çalışırsan zamanla AE ye takla bile attırırsın :D

Hoşbuldum teşekkür ederim.Çalışırsan demişsiniz evet ama nerden nasıl başlamalı kestiremiyorum.Vize notumu bu projeden alacağım için bir an önce ortaya bişeyler çıkarmam gerek.Nasıl başlamalıyım bilmiyorum Beni de aranıza alır mısınız? :) Icon_neutral
Böte07
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 25 Mart 2010, 06:27

Böte07 demiş ki:
haziran demiş ki:Çalışırsan zamanla AE ye takla bile attırırsın :D

Hoşbuldum teşekkür ederim.Çalışırsan demişsiniz evet ama nerden nasıl başlamalı kestiremiyorum.Vize notumu bu projeden alacağım için bir an önce ortaya bişeyler çıkarmam gerek.Nasıl başlamalıyım bilmiyorum Beni de aranıza alır mısınız? :) Icon_neutral

Temel dersleri izleyerek başlayabilirsin, öncelikle keyframe ve mask nedir, nasıl kullanılır onları öğrenmen ilk adım olarak tavsiye edilebilir.
Bu dersler Türkçe dersler katerorimizde var ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Hale Perş. 25 Mart 2010, 15:58

Böte07 demiş ki:Teşekkür ederim hepsi için Beni de aranıza alır mısınız? :) 108995 Ama bir usta olarak sizden başarı dilemek dışında daha çok şey bekliyorum Beni de aranıza alır mısınız? :) 351419

Ben bu konularla ilgilenmediğim için sana yardımcı olamam ama burdaki arkadaşlarım sana yardımcı olucaklardır mutlaka tamam mı Smile ;) sana kolay gelsin başarılar dilerim inşallah istediğin yere gelirsin ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  hünkar 17 Perş. 25 Mart 2010, 23:08

Pek değerli öğrenci arkadaşım,doğru yerdesin,gerçekten doğru adrestesin.Bu sitemizin nadide pek çok başarılı ustaları var.Bu ustalar yanında kişisel yol haritası vermek pek uygun gelmez ancak,netice de size bir parça yardımcı olabilmenin arzuları içerisindeyim.
Şimdi efendim.Adminimizin ifade ettikleri pek yerinde.Bunun yanında sistemli sabırlı davranarak bilgi düzeyinizi artırmanız pek mümkün...
Proje konusuna gelince naçizane bir fikir vermek istiyorum...Önce çok hızlı kareler ile yaklaşık 2 dakkalık bir ön giriş ve bu iki dakkalık geçiş slayt pozisyonunda olsun lütfen.Bu 2 dakkalık slayt geçişi esnasında belirgin bir logo kendi etrafında veya 3 d formatında dönsün.Sonra 25 saniyelik video şeklinde ilçelerin görüntüsü,bu görüntüler başlamadan her görüntünün başında o ilçenin bir ismini yazarak devam edebilirsin.Sonra bu bölgenin en belirgin çoğu kişi tarafından kabul görmüş,favori nesne veya suret ne ise zoomlayarak başlasın ve de bu kareden sonra,Bölgenin haritasını 3 d döndürerek hangi ilçeye zoom yaptığında o ilçenin asıl metaryal video kaydını kareye getirsin.O asıl metaryal de kendi başına ciddi bir jenerik ile doyurulsun.Yani yazı olabilir,çok kısa resimler geçebilir,ses olabilir.
Bu yazdıklarım size yardımcı olabilirse bahtiyar olcağım...Sevgiler benden yana...Saygılarımla.
hünkar 17
hünkar 17
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Grafiker - fotoğraf sanatçısı - müzisyen - mühendis
Kullandığınız Programlar : Photoshop-Corel draw-flash-freehand-3-5 fragman programları-3-5 kayıt programları3-5 effect programları-şimdide adobe after effectte bakış

Mesaj  Böte07 Cuma 26 Mart 2010, 03:17

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Hoş fikirler gerçekten umarım uygulamasınıda yapabilirim.

Sormak istediğim birşey var.Burda gördüğüm birçok Ae çalışması video formatındaydı.Buton kullanılan bir çalışma yapmam mümkün mü?Nef in introsu ya da balıkesir tanıtım fikrini hocam istemedi.Eğitimsel birşey olmasını istiyormuş.İlk okul,orta okul seviyesinde eğitim yazılımı olarak kullanılcak birşey olabilir diyince o an aklıma güneş sistemi geldi.3d max te hazırlanmış güneş dünya diğer gezenlerin evrendeki düzeni,bunlar hakkın da bilgi vs.Flash la yapılması mümkün basit bi düşünce belki ama önemli olan AE kullanabilmem.Burda nesnelerin(güneş,dünya..) üstüne geldiğimde hareketini durdurmak ve flash la açılan bir pencerede bilgisini verme gibi bi şansım var mı Ae.Kullanıcıların bilgisine güvendiğim için sormak istedim.Eğer yapamıyorsam başka birşey düşünmem gerekecek Beni de aranıza alır mısınız? :) Icon_neutral
Böte07
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Cuma 26 Mart 2010, 04:14

Buton kullanılan bir çalışma yapılabilir tabi ama bu flash varken ae de yapmayı tercih etmek sol kulağı sağ elle göstermek gibi birşey olur.
Şurada buton için bir örnek var mesela.
http://xeler8r.com/01/?p=20

Birde reklama gireceği için buradan vermedim kısa bir ders anlamında bir linkte özelden yolladım sana.
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  Böte07 Cuma 26 Mart 2010, 15:35

haziran demiş ki: ... flash varken ae de yapmayı tercih etmek sol kulağı sağ elle göstermek gibi birşey olur.

Beni de aranıza alır mısınız? :) 183545 öyle hakkaten ama öğrenci olmak zor.Mühim olan Ae kullanabilmem miş.Böyle bi buton olayını gerçekleştirebileyim yetermiş :D
Böte07
Daha Yeni
Daha Yeni