After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 28 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 28 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Vote_lcapWhat's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Voting_barWhat's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Vote_rcap 
boronzox
What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Vote_lcapWhat's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Voting_barWhat's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var?

+5
Shekerphare
boronzox
guero
nnesta
Luchesse
9 posters

What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Empty What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var?

Mesaj  Luchesse Perş. 30 Tem. 2009, 14:17

Herkese merhaba, forumdaki ilk mesajım bu olduğundan çok uzatmadan biraz kendimden bahsetmem gerek diye düşünüyorum. Adım Anıl ve Luchesse oyunlarda kullandığım takma adım, başta World of Warcraft olmak üzere Smile 16 Yaşındayım ve İstanbulda oturuyorum. Herkes gibi seneye bende Öss ile karşılaşıyorum . (Wow'u bir süre kendime yasakladım tabiki :D ) Herneyse, okumak istediğim bölüm Görsel İletişim ve Tasarım. Çizimim iyi olduğundan ve bilgisayar'a olan ilgimden bu bölümü seçtim. Mimar da olabilirdim ancak birşeyin tasarımını yapıcaksam bunu aynı zamanda dijital ortama taşımak daha çok ilgimi çekti. Böylelikle ileride Maya,3dsmax,After Effects...vs ve gelişmekte olan bir çok program ile haşır neşir olacağımdan kendimi bu tür programları şimdiden öğrenmeye adadım yaklaşık 6 aydır. Üniversite için kendime çok iyi bir altyapı oluşturuyorum böylelikle. Evet uzatmış oldum sanırım biraz :D daha sonra devam ederim şimdi aşadağıdaki kısa filme göz atalım :D

What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Whatsnthebox1

Film Hakkında

Film birinci tekil şahıs kamera açısıyla çekilmiş ve bilim kurgu tarzında olup özellikle görsel efektleri olmak üzere kamera kullanımı ve kurgusu bakımından da oldukça başarılı. Film youtube'ye koyulduktan çok kısa bir süre sonra izlenme rekorları kırdı ve filmi yapanların ünlü olmasını sağladı. Sadece 120 Euro kadar bir harcama yapılan kısa filmde 3dsMax,After Effects gibi bir kaç program kullanılmış. Filmin yapımcısı olan Tim Smit Hollywood'daki bir çok Prodüksiyondan teklif aldı. Aynı zamanda filmdeki atmosfer Half-Life ile oldukça benzer olduğundan oyunun hayranlarında özel bir merak uyandırıyor tabi :D Eğer kameranız varsa ve iyide program kullanıyorsanız kendi filminizi yapın bir kaç efekt ekleyin Hollywood'dan teklif aldınız mı tamamdır bu iş bakmışsınız bir milyonersiniz :D

Video HD Kalite ve 10 Dakika olduğundan yüklenmesi biraz zaman alabilir

Kısa Filmi izlemek için
http://babel-research.eu/witb/stream/
Kısa Film için yapılan site http://www.whatsinthebox.nl/

Benzer bir kısa film olan Half Life : Escape From City-17 Kısa Filminide Burdan izleyebilirsiniz.
http://www.purchasebrothers.com/Purchase-Brothers-v2-hl.html
Luchesse
Luchesse
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : Autodesk Maya, After Effects, Dream Weawer, Flash, FrontPage, Photo Shop,Vegas, ACID

What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Empty Geri: What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var?

Mesaj  nnesta Perş. 30 Tem. 2009, 14:28

Hoş geldin kardeş
"What's in the box ? kutunun içinde ne var" başlığına girip konuyu okuyunca nedense çok itici geldi kaçıyorum
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : inşaat
Kullandığınız Programlar : ms-dos

What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var? Empty Geri: What's In The Box? | Kutunun içinde Ne Var?

Mesaj  guero Perş. 30 Tem. 2009, 14:44

Hoş geldin Filmi biraz inceledim iyi çekmişler...Bende kısa film çekmek istiyorum ama ne zamn nasip olacak bana ?...Bu arada beni yakından tanıyanların çoğu bilmiyordur...Ben zamannında bir tane rap klibi çekmiştim toplam 8 kişi ama ben oynamamıştım...3 yıl önceye tekabul ediyor bu olay youtube var ama şimdi linki versem yüzüm kızarır ...tekrar hoş geldin kardes bu dünya'ya...
guero
guero
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : ögrenci
Kullandığınız Programlar : 3dsmax+maya+AE Particle Ne olursa

Mesaj  Luchesse Perş. 30 Tem. 2009, 15:09

nnesta demiş ki:Hoş geldin kardeş
"What's in the box ? kutunun içinde ne var" başlığına girip konuyu okuyunca nedense çok itici geldi kaçıyorum

Hoşbulduk, Bilim-kurgu herkese hitap eden bir tür diyemem herkesin tercihleri vardır. Ancak itici geleni anlayamadım :D En azından filmi izledikten sonra aradığınız şeyi bulup bulamadığınıza karar verseniz daha sağlıklı olur.

guero demiş ki:Hoş geldin Filmi biraz inceledim iyi çekmişler...Bende
kısa film çekmek istiyorum ama ne zamn nasip olacak bana ?...Bu arada
beni yakından tanıyanların çoğu bilmiyordur...Ben zamannında bir tane
rap klibi çekmiştim toplam 8 kişi ama ben oynamamıştım...3 yıl önceye
tekabul ediyor bu olay youtube var ama şimdi linki versem yüzüm kızarır
...tekrar hoş geldin kardes bu dünya'ya...

Hoşbulduk umarım keyifli vakit geçiririz
Luchesse
Luchesse
Daha Yeni
Daha Yeni

Kullandığınız Programlar : Autodesk Maya, After Effects, Dream Weawer, Flash, FrontPage, Photo Shop,Vegas, ACID

Mesaj  nnesta Perş. 30 Tem. 2009, 17:01

Luchesse demiş ki:

Hoşbulduk, Bilim-kurgu herkese hitap eden bir tür diyemem herkesin tercihleri vardır. Ancak itici geleni anlayamadım :D En azından filmi izledikten sonra aradığınız şeyi bulup bulamadığınıza karar verseniz daha sağlıklı olur.

Haklısın aslında hollywood milyoner olmak falan deyince öyle oldu sanırım
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Perş. 30 Tem. 2009, 18:28

Forumumuza hoşgeldin Luchesse. Fantastik bir bilim kurgu çekmek benim de amacım. Hangi semttesin?
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  Shekerphare Perş. 30 Tem. 2009, 18:35

Video'ya bayıldım ,aramızada hoşgeldin Adaş Smile
Shekerphare
Shekerphare
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Web-Grafik Tasarım
Kullandığınız Programlar : PS , Vegas , Flash , DW , AutoCAD , CD , AE , FW, Swish

Mesaj  Luchesse Perş. 30 Tem. 2009, 20:22

nnesta demiş ki:Haklısın aslında hollywood milyoner olmak falan deyince öyle oldu sanırım
O tamamen işin esprisi ama filmin yapımcısı şuanda o yerde diyebilirim. Amacım insanları teşvik edip bu yönde birşeyler yapabilmelerini sağlamak. Bu tür bir filmle elde edilen başarı bizlerinde yapabileceği birşey. Ancak ne yazıkki bizler hollywood standartlarında filmler elde edemiyoruz. Umarım bir gün çok kaliteli filmler yapıp dünyada herkesin izleyeceği hollywood standartlarında başarılara imza atabiliriz.
boronzox demiş ki:Forumumuza hoşgeldin Luchesse. Fantastik bir bilim kurgu çekmek benim de amacım. Hangi semttesin?
Hoşbulduk, amaçlarımız aynı o zaman :D http://www.digitaldomain.com/ Bu verdiğim linkteki prodüksüyonu bir incele derim belki ileride bunun gibi bir prodüksüyon oluşturmuş olur kendi filmlerimizi çekiyor hale geliriz :D Bu arada bostancı kadıköy arasında kalıyorum kozyatağı semtindeyim.
Shekerpare demiş ki:Video'ya bayıldım ,aramızada hoşgeldin Adaş Smile
Beğendiğinize sevindim hoşbulduk Adaş :D
Luchesse
Luchesse
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 30 Tem. 2009, 22:23

Aramıza hoşgeldin Anıl ;)
Okumak istediğin bölümdede şimdiden başarılar Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Joker Perş. 30 Tem. 2009, 22:24

Oncelikle aramiza hos geldin arkadasim. Bu guzel filmi daha once de izlemistim ama simdi tekrar izleme zevkine eristim sayende. Paylasim icin tesekkurler. Evet guzel calismalar yapmak icin binlerce TL harcamak zorunda degilsiniz. Programlari kullanmayi bilip bir de cekim yapmayi, kisa film mantigini kavrayip gereksiz cekimlerle ugrasmadan kisa ve oz cekimler ile calismalar yapmayi bilmek yeterli olacaktir.
Ayrica bana ne konu basligi ne de konuya girisin ve anlatisin hicbiri itici gelmedi. nnesta arkadasimizin tepkisi ve tepkisini yorumda bu sekilde bildirisi de pek hos olmamis. Sirf mesaj yazmis olmak icin yazmayalim arkadaslar. Calismayi izlersiniz bakarsiniz. Begenirsiniz veya begenmezsiniz ona gore yorum yazarsiniz. Yok yorum yazamam diyorsaniz da amenna. Ama paylasilan calismayi gormeden sadece konu basligina gore "cok itici geldi kaciyorum" demek bence hos degil. Gereksiz yorumdan baska birsey degil. Emege ve paylasilan bilgiye saygi duyalim lutfen.

Saygilar,
Baha
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  boronzox Cuma 31 Tem. 2009, 01:47

nnesta sanırım ufak bir espri yapmak istemiş ancak yapamamış :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  nnesta Cuma 31 Tem. 2009, 09:25

Joker demiş ki:Oncelikle aramiza hos geldin arkadasim. Bu guzel filmi daha once de izlemistim ama simdi tekrar izleme zevkine eristim sayende. Paylasim icin tesekkurler. Evet guzel calismalar yapmak icin binlerce TL harcamak zorunda degilsiniz. Programlari kullanmayi bilip bir de cekim yapmayi, kisa film mantigini kavrayip gereksiz cekimlerle ugrasmadan kisa ve oz cekimler ile calismalar yapmayi bilmek yeterli olacaktir.
Ayrica bana ne konu basligi ne de konuya girisin ve anlatisin hicbiri itici gelmedi. nnesta arkadasimizin tepkisi ve tepkisini yorumda bu sekilde bildirisi de pek hos olmamis. Sirf mesaj yazmis olmak icin yazmayalim arkadaslar. Calismayi izlersiniz bakarsiniz. Begenirsiniz veya begenmezsiniz ona gore yorum yazarsiniz. Yok yorum yazamam diyorsaniz da amenna. Ama paylasilan calismayi gormeden sadece konu basligina gore "cok itici geldi kaciyorum" demek bence hos degil. Gereksiz yorumdan baska birsey degil. Emege ve paylasilan bilgiye saygi duyalim lutfen.

Saygilar,

Baha

Evet ben hata yaptım çünkü forumu sadece Aftereffects olarak 3dmax olarak düşünüp konulara odaklanmışım konuyu okuyunca gerçekten öyle geldi salak gibi hemen yazıyorum bende.
Sonradan kısa film bölümü konusu oldugunu anlayınca üzüldüm sonra ayıp oldu diye düşünürken arkadaşın olumlu mesajı geldi oh dedim fazla tepki vermedi haklısın diye mesaj yazdım bir nevi özür dü geçiştirmek istedim ama olmadı kaçmadı sizden neyse herkesten özür dilerim.
Foruma zarar vermek istemedim reklamlara tıklamaktan başkada bişey yapamıyorum şu anda burada belli çiziler var zaman zaman herkes dışına çıkıyor

"Gereksiz yorum" gibi "mesaj yazmak için yazmak" gibi cümleler benim "itici geldi" cümlesinden çok daha fazla ağır o arkadaş söylese sorun değil haklı çünkü Seninde bu yorumununla benden farkın kalmadı.
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  aloha34 Cuma 31 Tem. 2009, 09:43

Evet bende daha once ızlemıstım bunu ve harıka bır yapım olmus.Su 3 kişi 1 kamerayla er ryanı kurtarma sahnesının yapılmıs vıdeosu vardı ondada oldugu gıbı Jokere katılıyorum cok fazla butce gerektırmeden bırazaklını kullanıp programlarla pekıstırınce cok harıka seyler cıkarılabılınır. (Joker kamera nooldu hanı kısa fılm yapıyoduk :D saka saka sıkıntılarını bılıyorum.zamanın yok. ama sabırsızlıkla beklıyorum haberın ola ) ;)
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  cRChasch Cuma 31 Tem. 2009, 14:14

Güzel paylaşım ve güzel bir merhaba :GOODs:
Aramıza hoşgeldin..
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Ger.İşl.Müd.

Mesaj  Luchesse Cuma 31 Tem. 2009, 14:43

Tekrar hoşbulduk diyerek başlıyorum. Yorumlarınız için teşekkürler, verdiğim mesajı alanlar olmuş hatta kısa film çekmek isteyenler bile var aranızda, umarım başarılı olursunuz yardım gerekirse bende burdayım :D
nnesta demiş ki:"Gereksiz yorum" gibi "mesaj yazmak için yazmak" gibi
cümleler benim "itici geldi" cümlesinden çok daha fazla ağır o arkadaş
söylese sorun değil haklı çünkü Seninde bu yorumununla benden farkın
kalmadı.
Söze şöyle başlıyım ilk yazdığınız mesaja olumlu cevap yazdım evet çünkü ne sizi tanıyorum nede bu forumdan bir başkasını o yüzden olumsuz cevaplar verip boş yere bir gerginlik oluşmasını istemedim bana kalırsa bu en doğal hakkınız istediğiniz yorumu yapmakta özgürsünüz beni eleştirmenizde doğaldır. Sadece neyin itici geldiğini anlamamıştım o sırada. Herneyse şimdi bunları tartışmamız lüzum değil Joker'e yorumu için teşekkür ediyorum inanın onun yazdığı yazı ile ''itici geldi'' arasında çok fark var. Aranızda bu nedenle bir anlaşmazlık olmasını istemem. Ben size karşı saygımı kaybetmedim hiç bi şekilde emin olabilirsiniz.

O er ryanı kurtarma video'suda çok kaliteliydi program kullanabilmenin ayrıcalığı çok güzel oluyor. Bundan bir 10 yıl sonra her türlü kamera çekimleri, Setler, Dış mekan çekimleri,... Bilgisayar başında yapılıyor olacak herhalde :D
Luchesse
Luchesse
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox Cuma 31 Tem. 2009, 18:08

Luchesse demiş ki:Bundan bir 10 yıl sonra her türlü kamera çekimleri, Setler, Dış mekan çekimleri,... Bilgisayar başında yapılıyor olacak herhalde :D

Evet katılıyorum 300 filmi de bunun habercisi :GOODs:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Joker Cuma 31 Tem. 2009, 19:17

Luchesse arkadasimizin konulara ve yorumlara yaklasimini takdir ediyorum. Yorumlar arasindaki farki anlamak guzel elbet. Ben kimseyi kirici ve rencide edici yazilar yazmadim yazmiyorum da. Sadece forum kurallarina dikkat edilmesi gerektigini ve forum kirliliginin onlenmesi gerektigini bildiriyorum. Biz yoneticiler sahislara karsi tavir degil kural ihlallerine karsi tavir almaktayiz. Bizleri ocu gibi gormeyin efenim ;) Hepinizi seviyor ve burada oldugunuz icin mutluluk duyuyoruz.

Tekrardan Luchesse arkadasimiza paylasim icin tesekkur ediyorum.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  haziran C.tesi 01 Ağus. 2009, 21:24

Joker demiş ki:Biz yoneticiler sahislara karsi tavir degil kural ihlallerine karsi tavir almaktayiz. Bizleri ocu gibi gormeyin efenim ;) Hepinizi seviyor ve burada oldugunuz icin mutluluk duyuyoruz.

Aynen :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox C.tesi 01 Ağus. 2009, 22:35

haziran demiş ki:
Joker demiş ki:Biz yoneticiler sahislara karsi tavir degil kural ihlallerine karsi tavir almaktayiz. Bizleri ocu gibi gormeyin efenim ;) Hepinizi seviyor ve burada oldugunuz icin mutluluk duyuyoruz.

Aynen :D
Aynen 2 :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  nnesta Paz 02 Ağus. 2009, 09:24

Joker demiş ki: forum kirliliginin onlenmesi gerektigini bildiriyorum. Biz yoneticiler sahislara karsi tavir degil kural ihlallerine karsi tavir almaktayiz. Bizleri ocu gibi gormeyin efenim ;) Hepinizi seviyor ve burada oldugunuz icin mutluluk duyuyoruz.

Tekrardan Luchesse arkadasimiza paylasim icin tesekkur ediyorum.

Bunlar bana geldi galiba yoo öcü gibi görmüyorum jokercim bana yazdıgın en iyi mesaj ama burada da forum kirliliği yaptıgımı yazmışsın ve nispet yapmışsın önceki mesajında da saygısız, gereksiz falan yazmıştın olsun boşverdim di ama herkes "aynen" yazınca cevap vermek zorunda kaldım seni ben
daha böyle olivon gibi crash (özür dilerim tam yazamadım) gibi Haziran gibi Aloha ve Boronzox var daha bir sürü arkadaş gibi olgun ve saygıdeger buluyordum ama sen de benim gibi . bi adamsın bu mesajdan sonra inan kalbimde sana karşı toz kadar kin nefret vs olmaz bende seni çok seviyorum saygı duyuyorum. Sizleri tanıdıgım için bende mutluluk duyuyorum.

Haziran Demokrasi istiyorum yöneticimi kendim seçmek istiyorum.
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Paz 02 Ağus. 2009, 15:09

nnesta demiş ki:Haziran Demokrasi istiyorum yöneticimi kendim seçmek istiyorum.

Valla halkın pardon üyelerin oyuyla seçim fikri fena deelmiş ama asla bu yöntem başarılı olmaz çünkü kimsede oy kullanma mecburiyeti yok, adaletsizlik olur yani :D
haziran
haziran
Admin
Admin