After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 60 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 60 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Vote_lcapVideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Voting_barVideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Vote_rcap 
boronzox
VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Vote_lcapVideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Voting_barVideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti!

5 posters

VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Empty VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti!

Mesaj  Joker Paz 28 Haz. 2009, 16:01

Merhaba arkadaslar. Az once VideoCopilot sitesine bir baktim da Merakla beklenen Action Essentials 2 paketi satisa cikmis. Bu guzel haberle birlikte websitenin de yenilendigi ve cok daha karizma bir hal aldigini da gormus oldugumu belirtmek isterim. Adamlar bakin ne guzel yaz kis demeden haril haril calisiyor. En kisa zamanda diger paketlerle birlikte bu yeni paketi de satin almak icin can atiyorum dogrusu. Kafamda 2 film senaryosu var. Birini aloha34 ile ortak yapmaya calisacaz bakalim. Digerini de kendim yapacam. Bakalim hayirlisi. Bu yeni paketten de umarim filmlerime malzeme cikacaktir.
Neyse bu guzel haberleri sizlerle de paylasayim dedim. Site gercekten hos olmus :D
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Empty Geri: VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti!

Mesaj  haziran Paz 28 Haz. 2009, 16:39

Evet ben bu peketi birincisine göre daha iyi buldum birde sürekli web sitesini yeniliyor amma aktif birisiymiş bu Andrew yahu :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti! Empty Geri: VideoCopilot - Action Essentials 2 cikti!

Mesaj  Joker Paz 28 Haz. 2009, 16:43

haziran demiş ki:Evet ben bu peketi birincisine göre daha iyi buldum birde sürekli web sitesini yeniliyor amma aktif birisiymiş bu Andrew yahu :D
Evet ben de bu paketi daha iyi buldum. Icindekiler listesine baktim da baya guzel gorseller iceriyor. Sadece patlama ve kan degil yani. 2K paketini almaya degmez sanirim ilk etapta. Sonucta Sinema filmi uretecek halde degiliz. O yuzden 720p paket hem maddi yonden ideal hem de calisirken makinalari kasmayacaktir Smile
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  aloha34 Paz 28 Haz. 2009, 19:23

Bu adamın sitesine gırdıkce site acasım gelıyor Smile
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  boronzox Paz 28 Haz. 2009, 19:28

Bu set çok daha iyi zaten arkadaşlar.Daha fazla materyalimiz var.
Üstelik HD ve 2K fomatlarında...
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  Joker Paz 28 Haz. 2009, 22:52

boronzox demiş ki:Bu set çok daha iyi zaten arkadaşlar.Daha fazla materyalimiz var.
Üstelik HD ve 2K fomatlarında...
Bilmeyen arkadaslar yanlis bilgilendirilmis olmasin diye duzeltme ihtiyaci hissettim boronzox sakin yanlis anlama. Seni bozmak veya yanlis biliyorsun diye irdelemek adina degil.

HD ve 2K formati diye bir format cesitlendirmesi yok.
HD (High Definition) bir formattir ve SD (Standard Definition) diye ayrilir film boyut ve kaliteleri.
SD'nin alt basliklarina girmiyorum zaten cogunuz biliyorsunuzdur. 640*480, 720*480..vs gibi gider.
HD ise farkli boyutlara gore siniflandirilir SD gibi. Fakat belli bir standardi vardir
480p (640*480)
576p (720*576)
720p (1280*720)
1080p (1440*1080)
1080p FullHD (1920*1080)
2K (2048 x 1152)

Saygilar,
Baha
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Saki Paz 28 Haz. 2009, 23:52

Sitesi gercekten cok hoş olmus, (Arayuzu Andrew hazırlamıs programcısı Patrick'de sitenin alt yapısını yapmış, zaten boylesine profesyonel dersler hazırlanan bir sitede her seyin tek bir kişinin elinden çıkmasını beklemek yanlış olur Smile (keşke Türkiyede de firmalar bir kişiden butun programları çok iyi bilmesini istemeyi bırakıp bu işlerin ekip çalışmasıyla mukemmeleşecegi bilinci yerleşse) ) genelde sitelerde bir yenlik yapıldıgında eskisinden bazı seylerde eksiklikler oluyor, VCP de hiç bir eksiklik yok cok şık bir arayuz ve programlama kullanılıyor ve her zaman hızlı Smile

720p olan seti gözlerimi kamaştırıyor otekine bakmıyorum bile o kadara yuksek conurlukte kullanabilicek bir donanıma sahip degilim :P
720p'de bile kullanıcagımdan supheliyim kaldıkı web'e uygun calısmalar yapıyorum
buyuk olsun ufaltması kolay olur ama tam tersi pek mumkun degil di mi?! :Ahuhahaa:

Bir an tutorials kısmına girince 10 free tutorials'ı gorunce sag kısımda (after effects basic training) ah dedim ucretli mi vericek artık diger tutoriallari Suspect
Sonra yanıldığımı farkettim bir "oh beee" olayı yaşadım :cheesy-:

Joker arkadasıma bir soru;
bildigini düsündüğüm bir konu var
VCP 'de de videolarda aplha kanalları tek bir video icinde verilmis ve composizyonlarımıza direk import edebilicegimizi belirtmiş, Digital juice diye bir firma footagelerin her zaman alpha kanallarını ayrı veriyor bunun arasındaki fark nedir acaba? bu konuyu bizimle paylaşırsan cok sevinirm. bir de ayrı aplha kanallı bir footage dosyasını tam anlamıyla bir composizyonda nasıl kullanırız Smile

teşekkürler
Serkan
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Tekniker
Kullandığınız Programlar : DW, FW, PS

Mesaj  Joker Ptsi 29 Haz. 2009, 05:31

Saki demiş ki:Joker arkadasıma bir soru;
bildigini düsündüğüm bir konu var
VCP 'de de videolarda aplha kanalları tek bir video icinde verilmis ve composizyonlarımıza direk import edebilicegimizi belirtmiş, Digital juice diye bir firma footagelerin her zaman alpha kanallarını ayrı veriyor bunun arasındaki fark nedir acaba? bu konuyu bizimle paylaşırsan cok sevinirm. bir de ayrı aplha kanallı bir footage dosyasını tam anlamıyla bir composizyonda nasıl kullanırız Smile

teşekkürler
Serkan

Serkan soruna tam olarak kesin bir cevabim yok. Yani kesinlikle sebebi bu diyecegim birsey yok. Fakat bildigim kadariyla (ve iyi bildigimi dusunuyorum ama yanilma ihtimalim de yok degil o yuzden kimse kafami koparmasin yanlis biliyorsam :P ) Alpha kanali embedded yani video veya resime embed edildigi zaman AE ile rahatlikla calisabiliyorsun. Ayri alpha kanaliyla da tabiki AE'de ayni sekilde rahatlikla calisirsin. Tabi bu senin icin iki is olur. Fakat bazi programlar mesela Maya, veya Pinnacle..vs birkac program daha var, bunlarda alpha kanali embedded olunca bazen sorun cikarabiliyor. Her program Alpha kanalini video icinde bulamayabiliyor. O yuzden footage'larda alpha kanalini ayri veren firmalar da var. Senin bahsettigin firmayi biliyorum. Onlarin da guzel HD footage arsivleri var. Ama tahminimce VCP nasil olsa o siteye ugrayanlarin buyuk cogunlugu AE ile ugrasiyor diye Alpha kanallarini video icinde embed edilmis olarak sunuyor. Benim isime de geliyor bu sekilde Smile

Umarim soruna bir nevi de olsa yanit verebilmisimdir ;)

Saygilar,
Baha
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Saki Ptsi 29 Haz. 2009, 09:24

Cevabın için çok teşekkurler Baha :csp:
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Joker Ptsi 29 Haz. 2009, 09:32

Saki demiş ki:Cevabın için çok teşekkurler Baha :csp:
Rica ederim. Umarim duzgun anlatabilmisimdir bildigimi. Bazen dille soyledigini kaleme almak zor olabiliyor Smile ehehe
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  aloha34 Ptsi 29 Haz. 2009, 09:37

Alıntıdır.
sayısal ortamda yer alan grafiklerin edge kesimlerinden arka plana geçişlerinde opaklık derecesini ayarlayan kanaldır. 8 bit değerindeki hassasiyette 256 renk geçiş sağlanır. bunlar levels ile ayarlanabilir. rgb olarak çekilen objenin kanalları red green blue
olarak ayrılır. daha sonra eklenen bir alpha channel maskesi ile obje siyah / beyaz
alanı biçimlendirilebilir. bütün grafik programlarında alpha olarak
geçer. mask uygulamalarında layer efektlere canlılık ve pürüzsüzlük katar. kesim yerlerini smooth olarak biçimlendirir. ayrıca alpha kanalları baskı teknolojilerinde dağılmaları önler.

Bilginize.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  Saki Ptsi 29 Haz. 2009, 13:08

Joker demiş ki:
Saki demiş ki:Cevabın için çok teşekkurler Baha :csp:
Rica ederim. Umarim duzgun anlatabilmisimdir bildigimi. Bazen dille soyledigini kaleme almak zor olabiliyor Smile ehehe

Evet evet anlatabildin bir sorun yok Smile tesekkurler.

aloha34 demiş ki:Alıntıdır.
sayısal ortamda yer alan grafiklerin edge kesimlerinden arka plana geçişlerinde opaklık derecesini ayarlayan kanaldır. 8 bit değerindeki hassasiyette 256 renk geçiş sağlanır. bunlar levels ile ayarlanabilir. rgb olarak çekilen objenin kanalları red green blue
olarak ayrılır. daha sonra eklenen bir alpha channel maskesi ile obje siyah / beyaz
alanı biçimlendirilebilir. bütün grafik programlarında alpha olarak
geçer. mask uygulamalarında layer efektlere canlılık ve pürüzsüzlük katar. kesim yerlerini smooth olarak biçimlendirir. ayrıca alpha kanalları baskı teknolojilerinde dağılmaları önler.

Bilginize.

Sağol aloha34; şimdi biz bu alpha ve rgb olan videoyu ne sekil composizyonumuza import edicegiz? bunu öğrenmek istiyorum rgb nin ustune alpha kanalını koyup onu rbg video ile mask mi yapıyoruz? ben simdi direk rgb olanı koyuyorum o da net oluyor alpha kanallı halini denemek istiyorum Smile
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

- Similar topics