After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Ortak çalışma EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Ortak çalışma EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Ortak çalışma EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Ortak çalışma EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Ortak çalışma EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Ortak çalışma EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Ortak çalışma EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Ortak çalışma EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Ortak çalışma EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 73 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 73 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Ortak çalışma Vote_lcapOrtak çalışma Voting_barOrtak çalışma Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Ortak çalışma

+4
mobidik
haziran
alpino
aloha34
8 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Ortak çalışma Empty Ortak çalışma

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 12:04

Evet arkadaslar Joker'lede konustugumuz uzere forumca ortak bır calısma yapsak dıyoruz.Ama oyle gelısı guzel laletayin bır calısma olmamalı tabıkı.Forumumuzun yarısma bolumunde ne kadar guzel calısmalar cıktıgını hepımız gorduk.

benım kafamdakı fıkır suydu kısa fılmden cok kısa olmasada orta uzunlukta bır sahne yapımı.aslında 3-4 dakkıka surecegınden kısa fılmde dıyebılırız.
Konum suydu ınternette after yada 3ds max le ugrasan hemen hemen herkezın genelde yaptıgı calısmaların bır derlemesı olarak dusunebılırız.
Konu : dunyaya carpan meteor olacak cunku bu ıcınde tumunu barındırabılen bır konu. Uzay dan baslayıp yolculuk kısmı dunyaya yaklasması malum carpısma sahnelerı yalnız meteor suya dusecek cunku tsunamı ve ardından yıkılan bır sehır olacak ve en cavcavlı yerınde kesıcez.
son sahnede Day after tomorrow fılmındekı sahneyı yapacagız ama aynen o sekıl devasa bır sey yapmalıyız.
Ortak çalışma 080626-chesapeake-impact-02
Ortak çalışma Imgthe%20day%20after%20tomorrow1

Yanı yapacaklarımız.
1- uzay , dunya , goktası , sehır , bınalar gıbı 3D materyaller hazırlıycaz
2- su , patlama , yıkılma ve yangın efektlerı yapıcaz
3- yazılar renklendırme ısık planlama sahneleme gıbı ayarların yapılması
4- Tum bunları gorsel olarak bır arada montajlıycaz. (Ki bu buyuk ıhtımal Hazıran olur :D )
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Ortak çalışma Empty Geri: Ortak çalışma

Mesaj  alpino Cuma 19 Haz. 2009, 13:19

Vallaha 3dsmaxden anlamam o yüzden ondan doalyı bana bakmayın 3ds max konusunda.Fakat AE kısmında elimden geldiği kadar yardım ederim Smile
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 13:35

alpino demiş ki:Vallaha 3dsmaxden anlamam o yüzden ondan doalyı bana bakmayın 3ds max konusunda.Fakat AE kısmında elimden geldiği kadar yardım ederim Smile

Olay sadece 3ds max olayı deılkı zaten tumunu kapsıyo
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Cuma 19 Haz. 2009, 16:03

Hikaye çok iyi ama ben yarışmaya bile katılamadım elimde şu an iki iş var onları bitirmeye çalışıyorum :D o kadar boş zaman varken böyle şeyler yapmıyorsunuz bi iş alıyoruz üzerine böyle keyifli işler çıkarıyorsunuz bilerekmi hesaplıyorsunuz bunları yaw Laughing

En son haziran tarafından Cuma 19 Haz. 2009, 20:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  mobidik Cuma 19 Haz. 2009, 16:11

Abi olaya katılacağımdan değil de merak ettim.. Bunu nasıl yapacaksınız?
Şimdi bir kompozisyon gibi olacak ama kim neresini yapacak nasıl birleştirelecek?
Ör:
Birinci kişi: Meteorun uzaydan gelişini
İkinci kişi: Meteorun çarpışını
Üçüncü kişi de : "Hani bana hani bana" kısmını mı yapacak? :laugh38-:

Amacım olayı çarptırmak değil yanlış anlaşılmasın.. Merak ettim sadece =)
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 16:17

mobidik demiş ki:Abi olaya katılacağımdan değil de merak ettim.. Bunu nasıl yapacaksınız?
Şimdi bir kompozisyon gibi olacak ama kim neresini yapacak nasıl birleştirelecek?
Ör:
Birinci kişi: Meteorun uzaydan gelişini
İkinci kişi: Meteorun çarpışını
Üçüncü kişi de : "Hani bana hani bana" kısmını mı yapacak? :laugh38-:

Amacım olayı çarptırmak değil yanlış anlaşılmasın.. Merak ettim sadece =)

Aynen oyle herkez yapabıldıgı kısmı yapacak yada ıstedıgı kısmı , aynı yerı cok kısı yapar ama en ıyısı uygulanır.
Ornegın pc oyunlarını oturup 1 kısımı hazırlıyor sanıyorsun bu ısler ekıp ısıdır.
Valla hani bana kısmını kım yapacak bılmıyorum ama sanırım heveslısın :D .
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Cuma 19 Haz. 2009, 16:18

Bu arada bana göre en iyi espri yapan listesinde mobidik 1. sıraya oturdu haziran adminimiz 2. sıraya Laughing
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 17:01

alpino demiş ki:Bu arada bana göre en iyi espri yapan listesinde mobidik 1. sıraya oturdu haziran adminimiz 2. sıraya Laughing

Zaten bu konu baslıgını actım ama bu konu konuluktan cıkar boyle gıder merak etme sen.sırf o yuzden joker bana ben jokere pasladık konu acma ısını.Neyse bakıcaz artık olmadı tek basıma yaparım naapalım. jokeeeeeeer actırdın bana konuyu nerdesın Manyak
:D :D :D
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Cuma 19 Haz. 2009, 19:06

aloha34 demiş ki:
alpino demiş ki:Bu arada bana göre en iyi espri yapan listesinde mobidik 1. sıraya oturdu haziran adminimiz 2. sıraya Laughing

Zaten bu konu baslıgını actım ama bu konu konuluktan cıkar boyle gıder merak etme sen.sırf o yuzden joker bana ben jokere pasladık konu acma ısını.Neyse bakıcaz artık olmadı tek basıma yaparım naapalım. jokeeeeeeer actırdın bana konuyu nerdesın Manyak
Geldim geldim. Malum zaman farki var. Konu guzel ve teknik acidan rahatlikla yapilabilir. Fakat pratikte olmaz. Cunku bak gordugun gibi herkesi korkuttu. Cok iyi calismalar yapanlar bile karmasik buldu. Bence basitten baslamaliyiz. Icinde video cekimleri olmali, 3d obje ve efekt barindirmali, PR ile kurgu yapilmali, AE ile gecisler ve diger efektler eklenebilmeli, ses efetkleri ve muzikler secilmeli. Boylece her kisiye bir veya birden cok secnek dusebilir.. Mesela kamerasi olan once secilecek konu hakkinda gorseli ceker, Icinde oyuncu da barindirabiliriz. Ornek olarak senin gok tasi olayinda. Uzay yine yapilir. Dunyaya girisi gosterilir. Fakat bir sahnede de bir adam veya kadin yolda yururken gurultuyu duyup yukari bakar, inen cismi gorur, dustugu yere dogru bakar. Dustugu yere patlamayi biri yapar. Filmin ses efekerlerini biri secer montajlar. Goruntulerdeki renk ve isik tonunu biri hazirlar. Jenerigi biri hazirlar. Film 3 dakika surecekse 30-45sn'lik fragmani biri hazirlar. Yapilan her goruntu ve aci biri tarafindan kurgulanir ve sonra fon muzigi secilir.

Dedigin gibi goktasi inisini bircok kisi yapar ama biri secilir. Ayni sekilde patlama sahnesini bircok kisi kendi tarziyla yapar biri secilir. Boylece herkes kisa pir bolumn uzerinde ugrasmis olur ve karmasikliktan kurtuluruz.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  mobidik Cuma 19 Haz. 2009, 19:08

mobidik demiş ki:Amacım olayı çarptırmak değil yanlış anlaşılmasın.. Merak ettim sadece =)

Abi valla bak mesajımda yazdım.. Amaç olayı çığrından çıkarmak değil.. Ben konu KısaFilm başlığı altına yazılınca dedim acaba elimden bir şey gelir mi ? diye merak edip sordum.. Olaya da bir latife ekledim o kadar. Elimden bir şey geliyor muymuş? Hayır..
Çünkü yapılan öneri tahmin ettiğim gibi olayı program kullanma becerilerine bağlamış. Ben de ne iyi 3dmax bilirim ne ae bilirim..
Başka türlü bir hikaye olur, herkes filmin bir kısmını kamera ile çeker (ki daha önce böyle bir şey üretmeye çalıştım, yazdım ama ilgilenen olmadı) ben seve seve varım derim..
Konuyu toparlayalım..
Herkes fikrini yazsın.. Adminim de konu dışı mesajları siler sanırım :GOODs:

Ekleme: Baha hocam olayı biraz daha oluruna bağlamış ben mesaj yazarken Smile Umarım yapılır bir şekilde.. Kolay gelsin....
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Cuma 19 Haz. 2009, 19:34

Yok mobidik sana direk bir lafim yoktu zaten. Ben genel olarak soyledim. Bak Haziran bile boyle hemen yok isim var yok yerim dar yok genim dar moduna girmis Smile Bak o ustune aliniyo mu hic :P

Dedigim gibi goktasi bir ornek gozumde. Illa goktasi yapalim diye birsey yok. Aloha34 sadece kendi fikrini sunmus. Herkes kendi kisa film fikrini sunmali ve en uygulanabilir olani secilmeli bence. Bir kisa film ceken, egitimini almis Hollywood'a girmis, Tarantino'ya tuyolar vermis...vs boyle abartabiliriz daha bol bol... What a Face Boyle biri olarak diyorum ki kisa film uzerine daha yogunlasilmali. Mesela konu oyle bir konu olmali ki her ilden her ulkeden herkes kendi videosunu cekip kurguya dahil edebilmeli, her 3D animasyonu ile ugrasan her goruntuye kendi gorselini ekleyebilmeli, her AE calisani sahnelere gorsel solen ekleyebilmeli. Sonra kurgu ve montaji yapan kisiler kendi kurgularini ve montajlarini uygular. En son en iyi ilk 2 veya 3 kurgu (katilima gore degisir) secilir ve son film olarak birden fazla calisma ortaya cikmis olur.

Yapilan gorseller bir havuzda toplanir ve herkes istedigi gorsel uzerinde efekt calisir konuya uygun olarak. Konu butunlugunu bozmadan yapilan kurgulu film de forumun ana sayfasinda yayinlanabilir. Ama tabi bunu Haziran'a sormak lazim. Malum 2 tane KOOOCAMAN isi varmis Smile ehehe Sanki bir tek o calisiyor bu hayatta :P ehehe Biz elimizde 10 web isi varken bile buraya calisma yapip koyuyorduk zamaninda.. Peeeh Haziran adminim civanim... Smile (Cok pis gaza verilir.. Evlere gaz servisi yapilir...)

Off sabah sabah en gicik modumdayim biliyorum.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 19:45

Joker demiş ki:
aloha34 demiş ki:

Geldim geldim. Malum zaman farki var. Konu guzel ve teknik acidan rahatlikla yapilabilir. Fakat pratikte olmaz. Cunku bak gordugun gibi herkesi korkuttu. Cok iyi calismalar yapanlar bile karmasik buldu. Bence basitten baslamaliyiz. Icinde video cekimleri olmali, 3d obje ve efekt barindirmali, PR ile kurgu yapilmali, AE ile gecisler ve diger efektler eklenebilmeli, ses efetkleri ve muzikler secilmeli. Boylece her kisiye bir veya birden cok secnek dusebilir.. Mesela kamerasi olan once secilecek konu hakkinda gorseli ceker, Icinde oyuncu da barindirabiliriz. Ornek olarak senin gok tasi olayinda. Uzay yine yapilir. Dunyaya girisi gosterilir. Fakat bir sahnede de bir adam veya kadin yolda yururken gurultuyu duyup yukari bakar, inen cismi gorur, dustugu yere dogru bakar. Dustugu yere patlamayi biri yapar. Filmin ses efekerlerini biri secer montajlar. Goruntulerdeki renk ve isik tonunu biri hazirlar. Jenerigi biri hazirlar. Film 3 dakika surecekse 30-45sn'lik fragmani biri hazirlar. Yapilan her goruntu ve aci biri tarafindan kurgulanir ve sonra fon muzigi secilir.

Dedigin gibi goktasi inisini bircok kisi yapar ama biri secilir. Ayni sekilde patlama sahnesini bircok kisi kendi tarziyla yapar biri secilir. Boylece herkes kisa pir bolumn uzerinde ugrasmis olur ve karmasikliktan kurtuluruz.

Tamam kardes aynı seyı dıyoruz ıste.soyledıklerımızde ne farklılık var ben cozemedım.sen daha guzel detaylarını vermısın ıste ne gıuzel.tabıkı gorsel fılmde cekecegız tabıkı oyuncumuzda olacak ama tum bunlar ıcın herkezın nelerını yapabılecegını ortaya koyması gerekır.işte ben surasını ben burasını ypabılırım cınsınden.yoksa mobıdıgın yaptıgı gıbı ben sunu bunu yapamam sız nasıl yapacaksınız derlerse hıc bosuna buraya yazmasınlar derım .su an tek yapmamız gereken kımın nelerını yapabılecegını paylasması
ama oncelıkle sahnelerın bır ortaya konması lazım k ıkım neyı yapabılecegını bılsın
.Sen bu ısı sanırım guzel yaparsın joker.Ne dersın ?

mobidik demiş ki:
mobidik demiş ki:Amacım olayı çarptırmak değil yanlış anlaşılmasın.. Merak ettim sadece =)

Abi valla bak mesajımda yazdım.. Amaç olayı çığrından çıkarmak değil.. Ben konu KısaFilm başlığı altına yazılınca dedim acaba elimden bir şey gelir mi ? diye merak edip sordum.. Olaya da bir latife ekledim o kadar. Elimden bir şey geliyor muymuş? Hayır..
Çünkü yapılan öneri tahmin ettiğim gibi olayı program kullanma becerilerine bağlamış. Ben de ne iyi 3dmax bilirim ne ae bilirim..
Başka türlü bir hikaye olur, herkes filmin bir kısmını kamera ile çeker (ki daha önce böyle bir şey üretmeye çalıştım, yazdım ama ilgilenen olmadı) ben seve seve varım derim..
Konuyu toparlayalım..
Herkes fikrini yazsın.. Adminim de konu dışı mesajları siler sanırım :GOODs:

Ekleme: Baha hocam olayı biraz daha oluruna bağlamış ben mesaj yazarken Smile Umarım yapılır bir şekilde.. Kolay gelsin....

Mobidikçim madem bır sey yapamıycaksın (Ki ben buna ınanmıyorum istersen bır seyler yaparsın) Bırakda bız yapalım şevkimizi kırma,surda deveye hendek atlatmaya calısıyoruz. :D :D

Yapamazsınız dedıgın bak 2-3 saatte sahnelerı hazırlamaya basladım.En azından fıkır olur
Ortak çalışma 80514550

Ortak çalışma Tr2z
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  mobidik Cuma 19 Haz. 2009, 19:48

Aloha.. Abi beni tam tanımıyorsun sanırım o yüzden yanlış anladın.. Valla bak bir şeyler yapmak için ne yazdım.. Amacım kesinlikle köstek olmak değil.. ben şöyle bir şeyden bahsediyordum.. Senin konuna da uygun olsun diye uygun bir şey karaladım bir okuyun:

Konu: Babalar Günü

(20 Haziran 2009 / Babalar gününden bir gün önce...)

Küçük bir çocuk (Mert) oturmuş pencere kenarında yıldızlı gökyüzünü izlemektedir. Dışardan ağustos böcekleri sesleri gelmekte,içerde televizyonun sesi duyulmaktadır.
Derken gökyüzünden büyük bir cisim aşağı doğru iner ve müthiş bir ışık gücü ortaya çıkar.
Görüntü normale geldiğinde aynı çocuğu beyaz bir odada koca bir plazma ekran karşısında otururken görürüz.
Tv'yi açar ve ertesi günkü babalar gününü izlemeye başlar.
(Güya o ışık çocuğa bir güç vermiş ve geleceği görerek diğer çocukların ne hediye aldıklarına bakacak ve ordan kopya çekip babasına hediye alacak.
Saçma demeyin.. Çocuk hayal dünyası)
(Bu kısma kadar birisi çeker)
Çocuğun her kanalı açışında bir
Şehir adı: İstanbul
Çocuk adı: Metehan
yazar ve onların babalarına aldıkları hediyeleri görürüz.
(Bu tv'de izlediklerinin her birini ayrı şehirlerden ayrı insanlar çeker kaç kişi katılacaksa o kadar izleriz mesela)
Mert bunları izlerken izlediği tv,bizim ekranımızda tam olarak görünürken Mert tv'yi kapar ve onu filmin başındaki halinde görürüz.
Pencere kenarında gördüklerimiz hayal etmektedir. Yani gördüklerimizin hepsi Mert'in hayalidir.
Sonra birden kendine gelir,içerde tv başında uyuyan babasını öper ve biter Smile

Ben böyle bir kompozisyondan bahsetmeye çalıştım.. Neyse.. Yanlış anlaşılmak cidden üzüyor beni.. Şimdilik son mesajım ;)
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 19:57

Mobidik birincisi senı yanlıs anlamadım.Bak ne guzel fıkır koydun ortaya buda bır sey yapmak degılmı ? ben sana bunu soylemek ıstedım bır sey yapamam deme yahu ne guzel senaryo yazdın ıste 2 dakkada ayrıca su benım meteora fazla takılmayın sadece fıkır, ıllakı actıon olması gerekmıyor.Ben sadece efektler genelde o tur sahnelerde kullanılır dıye dedım, ama farklı fılmlerde nıce sahneler yapabılırız
ha gayret :D
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  mobidik Cuma 19 Haz. 2009, 20:05

aloha34 demiş ki:mobidik birincisi senı yanlıs anlamadım.Bak ne guzel fıkır koydun ortaya buda bır sey yapmak degılmı ? ben sana bunu soylemek ıstedım bır sey yapamam deme yahu ne guzel senaryo yazdın ıste 2 dakkada ayrıca su benım meteora fazla takılmayın sadece fıkır, ıllakı actıon olması gerekmıyor.Ben sadece efektler genelde o tur sahnelerde kullanılır dıye dedım, ama farklı fılmlerde nıce sahneler yapabılırız
ha gayret :D

Ya abi biz çoook önceleri denedik zaten böyle bir fikri ama yürümedi.. Sağlık olsun.. Ben şunu yapamam bunu yapamam derken sadece Programlardan anlamam yani onu demek istedim. Smile
Neyse...
Yani amaç çok iyi.. Amerikadan bile katılım olacak düşünsenize.. Görüntü bir değişir Adana/Usa/İstanbul/Ankara vs...
Fikir çıkar daha yazarız Smile
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Cuma 19 Haz. 2009, 20:18

Bak uretmeye basliyoruz. Fakat ben derim ki illa gok tasina baglamaya calismayalim projeyi. Bence herkes farkli senaryolar uretmeli. Ille bilim kurgu yapmak gerek degil 3D ve gorsel efekt uygulamak icin. Mesela diyelim cekilen goruntude genelde kisa boylu binalar var. 3D bilen bir arkadas bu binalari gokdelenlere cevirebilir. Ne bilim normalde sahnede olmasi normal hayatta zor olan objeler 3D veya PS still image olarak yerlestirilip sahne zenginlestirilir.
Kisa film yapacaz diye direk bilim kurguya girmenin manasi yok gibi. Tamam hos guzel Gok tasi gezegenler patlama sahnesi falan ama. Bunlar he ne kadar teknik olarak kolay gibi gorunse de pratikte zorlayacak calismalardir.

Senaryo yazan yazabilen birkac kisi daha var forumumuzda bildigim kadariyla. Onlar da katkida bulunursa farkli senaryolar ortaya cikabilir. Daha once dedigim gibi basitten baslamaliyiz. Deveye hendek atlatmak yerine hendege kopru yapalim once derim ben.
Aloha34 ben seninle farkli seyler bahsediyoruz demedim. Sadece senin projedeki 3D calismalarin coklugu bir anda urkuttu insanlari diyorum. Her daldan insanlarin yapabilecegi proje olsun diyorum.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 20:34

Tabıkı ben sadece marşa bastım o kadar . dedıgın gıbı bır adam balkona cıksa arkasından kamera dısarıdakı 2040 yılının ıstanbulunu gosterse sadece 1 sahnede carpıcı olarak bu mattepaınt olayını kullansak gıbı bır çok olay olabılır.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  cRChasch Cuma 19 Haz. 2009, 21:13

Proje ufak ufak belirginleşmeye başlasın, becerebileceğim birşeyler oldugunu gördüğümde bende katkıda bulunmak isterim vakit buldukça.. Sonucu ne olursa olsun birlikte çalışmak keyifli olacaktır eminim.
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Ger.İşl.Müd.

Mesaj  aloha34 Cuma 19 Haz. 2009, 21:21

cRChasch demiş ki:Proje ufak ufak belirginleşmeye başlasın, becerebileceğim birşeyler oldugunu gördüğümde bende katkıda bulunmak isterim vakit buldukça.. Sonucu ne olursa olsun birlikte çalışmak keyifli olacaktır eminim.

Tabıkı ortadakı projeye her gun guzel seyler eklendıgınde sonucta cok guzel sey cıkacagına ınanıyorum
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Cuma 19 Haz. 2009, 22:07

Burası mahkeme davasına dönmüş.Ben bu kadar yazı yazamam valla Smile Helal olsun size.Okurken gözüm yoruldu :shock:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Paz 21 Haz. 2009, 12:21

alpino demiş ki:Burası mahkeme davasına dönmüş.Ben bu kadar yazı yazamam valla Smile Helal olsun size.Okurken gözüm yoruldu :shock:

:D Demek mahkemeye dondu ha :laugh38-:
------------------------------
Edit: Modlarım flood yapmıyorum usttekı konumla alakası olmadıgı ıcın bılerek ayrı actım bılgınıze.

Yıl 2045 , Yer İstanbul Balat sırtlarında Haliç’i goren bır
evdeyız.Aslında bu goruntuler sanal olacak sonradan….

Adam balkona dogru yurur kamera arkasından halici ve galata
kulesini gostermektedır.adam balkona cıkar ve manzaranın tadını cıkarırcasına
etrafına bakar derın bır nefes alır ve odasına doner .Tam bu sırada Kamera
yukselır ve bıraz ustten hem odayı hemde dısarının gercek goruntusunu verır
manzara aslında duz ekranda gosterımdır.dısarısı mattepaıntle degıstırılmıs ve
mahvolmuş bir manzara sergilemektedir.

Evet konumuzda doga felaketlerınden korkan ınsanlıgın erken
gelen bu felaket karsısında nasıl yasadıklarından bir kesit vereceğiz.Insanlık
dogayı ve dunyayı mahvetmiş yaşanmaz hale getirmişir.Bu nedenle gerçek dünyadan
izole edilmiş sartlarda

Yada yerin altında iyileştirilmiş ortamlarda yaşamaya mecbur
kalmıştır.Kısa filmimizin ana teması bu .

Filmde yapılması ve vurgulanması gereken sahneler özellikle
gercek dunyanın aslında sahte goruntulerle ınsanlara sunuldugu olmalı mesela
adam yada karısı dısarı cıkıp arabasına bınıp ıse gıderken bır anda dısarıdan
gecen goruntunun aslında kayan ekran oldugunu vurgulamamız lazım yanı yesıl
perdelı araba sahnesı ve benzerı sahneler cekılmesı gerekmekte.mesela gırıstekı
sahnede odanın balkonundan hem gercek goruntu cekılecek hemde yesıl perdelı
ekran gozukmelı.yada arabada otobuste ınsanlar seyahat ederken aslında yer
altında yatay gıden bır asansor tarzı bır makınanın ıcınde gıttıklerını
vurgulamalıyız.ama tabıkı dısarıda mesela bogazkoprusunden gecıyor olabılırler
o sırada

Vurgulamamız gereken evden cıkan ınsanların eskı güzel dünyanın
goruntulerı eslıgınde aslında yenı ve bıtmıs dunyadakı ıslerıne okullarına
gıttıklerının vurgulanmasıdır.Tabı burada ıs okul gıbı kavramlarda degısmelı
gunun sartlarına uymalı yanı hepsı dunyayı ve dogayı kurtarma cabasıya ılgılı
olmalı okul ıs yada benzerı gorevlerın hepsı o sartlar gore ortamlarıda uygun yartılmalı

Yanı ana tema Doğa , vurgulanacak olan sey “ sahip cıkmaz ısek
boyle yasamak zorunda kalabılırız”

Şimdilik bu kadar gelıyor aklıma senaryo halınde yazabılecek
arkadas varsa ıyı olur
.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  mobidik Paz 21 Haz. 2009, 18:49

Abi bana yine heves kırıyorsun diyebilirsin ama bu projeyi farklı yerlerden birleştirmek gerçekten zor olur gibi.. Ama olursa da güzel olur.. Tema iyi bence.. Dediğin gibi görünenin arka yüzü gösterilirse ki bunu sizler yapabilirsiniz çok güzel olur..
Melela şu link fikir verebilir:
http://www.milliyet.com.tr/2007/03/16/son/sontur07.asp
Belki bu yönde de geliştirilebilir...
Neyse..
Bir de fikri ilk okuduğumda aklıma "The Truman Show" filmi geldi..

Hadi bakalım başlığı sıcak tutmak lazım.. İlgilenebilecek insanlardan ses ve seda bekleniyor..
Küresel ısınma,kutup ayıları,buzulları düşün ey forum cheers
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Paz 21 Haz. 2009, 19:28

mobidik demiş ki:Abi bana yine heves kırıyorsun diyebilirsin ama bu projeyi farklı yerlerden birleştirmek gerçekten zor olur gibi.. Ama olursa da güzel olur.. Tema iyi bence.. Dediğin gibi görünenin arka yüzü gösterilirse ki bunu sizler yapabilirsiniz çok güzel olur..
Melela şu link fikir verebilir:
http://www.milliyet.com.tr/2007/03/16/son/sontur07.asp
Belki bu yönde de geliştirilebilir...
Neyse..
Bir de fikri ilk okuduğumda aklıma "The Truman Show" filmi geldi..

Hadi bakalım başlığı sıcak tutmak lazım.. İlgilenebilecek insanlardan ses ve seda bekleniyor..
Küresel ısınma,kutup ayıları,buzulları düşün ey forum cheers
Resımler cok guzel mobıdık evet vurgulanacak tema tamda bu.Fılmın cekılmesının zorluguna gelınce , evet cok sor gozukuyo ama tasın altına elını sokmadanda olmuyo bır odada sade fılm cekersın guzel konu bulursan emegıne saglıktan baska bır sey alamazsın :D ama bıraz emek verırsen bence meyvesını kesınlıkle alırsın.
Ama öncelıkle konuda hemfıkır olalım sonra asıl onemlısı kım nerelerıne katkıda bulunur onları toparlamak lazım.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Paz 21 Haz. 2009, 20:14

Bu temali ve bu kadar detayli cekim planlari gerektiren bir is bence bir ekip olarak yapilabilir anca. Uzaktan ortak calisma olarak yapilamaz mi? Yapilir elbet fakat coook zor olur ve istenen guzellik yakalanamaz. Ben hala ve hala daha basit bir proje ile baslayalim derim. Farkindaysan senaryo ve hikayeler zor oldugu icin uc kisiden baskasi yorum yapmiyor fikir uretmiyor.

Benim "Oyun Bitmedi" diye bir kisa film senaryom vardi. Onu paylasayim madem ben de. Sadece konuyu paylasacagim elbette.

Bir genc (18-30 yaslari arasinda) kahvalti yapmaktadir. Kahvaltiyi yapar ve disari cikar. Bu sirada kahvalti yapilan yer yesil perdede cekilip mutfak sahnesi 3D veya AE'de still image uzerine 3d derinlik verlierek yaratilabilir. Genc disari cikar. Yolda yururken duvarda bir oyuk gorur. Oraya gider ve oyugu incelerken duvara dokunur ve genc oyuktan iceri girer ve kaybolur. Yeni bir sahnede cocugu bir kucuk adada buluruz. Onunde bir kucuk sandik vardir. Sandigi acmak icin bir tas bulur ve kiliti kirip sandigi acar. Icinden bir kagit para cikar. Parayi alir cebine koyar ve sandigi kapatir. Kapatir kapatmaz tekrar sokak sahnesine isinlanir. Yolda yurumeye devam eder. Yol kenarindaki agaclardan birine sikistirilmis bir kagit gorur. Gider onu alir okur. Kagitta "Red... Red Robin... 7:00pm... Rose" yazmaktadir. Bu sifreyi cozer kahraman. Yolda yurumeye devam eder. Yolda bir cicekci bulur ve kirmizi (red) bir gul (rose) alir. Yolda yurumeye devam eder ve karsisinda bir restoran gorur. Restoran'in adi "Red Robin". Saatina bakar. Saat 6:55pm'dir. Restorana dogru yurur ve iceri girer.
Tam bu sirada echo'lu bir halde bir ses gelir. "Ahmeeet! Yemek hazir! Hadi gel..." bir daha duyulur bu ses ama echosuz bir sekilde. Tam bu sirada kamera geriye dogru gider ve bilgisayar ekranindan cikariz. Sahnede bir cocuk bilgisayar oynamaktadir ve ekranda da restoranin giris sahnesi vardir ve "Loading next level" yazmaktadir. Cocuk kalkar odadan cikar kapiyi kapatir arkasindan. Bu sirada kamera geriye dogru cikar ve bir bilgisayarda oyun oynayan bir genc vardir. Ekranda kapisi kapatilmis bir cocuk odasi vardir. Ekranda "Loading next level" yazmaktadir...

Ne bir goktasi ne bir patlama var belki ama, uygulanabilecek bircok efekt ve bircok kisinin yapabilecegi sahneler mevcut. Mesela isinlanma sahnesi, 3D yapilmis kucuk bir adacik. Yesil perde onunde cekim, Renk ve isik ayarlari ile daha bir oyun atmosferi saglanir...vs vs...

Iste bu da benim dusuncem. Ortak calisma olarak yapilmasi daha kolay gibi geliyor. Mesela cekimleri 2 farkli kisi yapabilir. Birinci sahis cicek alip restorana kiz arkadasiyla bulusmaya giden kisi icin cekimleri yapar. Yesil perdesi olmasi daha saglikli sonuclar verecektir. Ikinci cekimi de bir baskasi yapar ve genc odasinda oturup bilgisayar oynadigi ve annesinin yemege cagirmasiyla disari cikmasi sahnesini ceker. Hatta ucuncu bir kisi de son sahnedeki bilgisayar basinda oturup bir sonraki levelin yuklenmesini bekleyen (kapisi kapali oda sahnesini gordugumuz bilgisayar ekrani yani) kisiyi ceker. 3D ve AE ustalari oturur ozel efekt yeteneklerini konusturur. Bunlar, yol sahnesinde cekilen yolu daha bir zenginlestirme olabilir. Yeni binalar monte etme veya mevcut binalari gokdelen hale getirme..vs gibi. Sonra renk ve isik ayarlariyla bir baskasi ugrasir. Ses ve muzikleri bir baskasi uygular.

Illa bu yapilsin demiyorum tabiki ama dedigim gibi uygulanmasi daha kolay cekimler ve animasyonlar deneyip proje yapsak daha yararli olacaktir. Katilim da artar en azindan.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  aloha34 Paz 21 Haz. 2009, 21:28

Ben dıgerlerını gozume kestırdıysem bu haylı haylı bana uyar :D .Senatyoda kafama yattı :GOODs: Ama ıkımızden baska katılanda yok dıkkat edersen (Negatif dusunce insanı yuce arkadas Mobidik hariç :D )
Sende kamera varmı bende yokta :D
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics