After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
TV Reklami EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
TV Reklami EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
TV Reklami EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
TV Reklami EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
TV Reklami EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
TV Reklami EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
TV Reklami EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
TV Reklami EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
TV Reklami EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 17 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 17 Misafir :: 3 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
TV Reklami Vote_lcapTV Reklami Voting_barTV Reklami Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

TV Reklami

2 posters

TV Reklami Empty TV Reklami

Mesaj  verkan Paz 02 Kas. 2008, 18:58

merhaba arkadaslar.Daha öncede dedigim gibi sizlere cok sorum olucak demistim sadede geliyim.Alttaki linkte bulunan tv reklami sadece ae mi yapilmis ve yapimi zormu,ayrica reklamin basindaki kaplani ayni sekilde nasil yapabilirim?
Forumdaki bütün arkadaslardan fikirlerini bekliyorum cok tesekkürler

http://de.youtube.com/watch?v=QZUVh5hO3oA
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : ------

TV Reklami Empty Geri: TV Reklami

Mesaj  haziran Paz 02 Kas. 2008, 19:09

Link doğrumu bende youtube çalıştığı halde bunu izleyemedim sayfa açılmıyor yani Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  verkan Paz 02 Kas. 2008, 19:20

haziran demiş ki:Link doğrumu bende youtube çalıştığı halde bunu izleyemedim sayfa açılmıyor yani Rolling Eyes

evet dogru bende calisiyor yada bsd gmbh yaz cikar bir tv reklami basinda bi kaplan cikiyor
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 02 Kas. 2008, 19:28

Bu aşağıdaki çalışmaysa oradaki kaplan gerçek görüntüden alımış Rolling Eyes
Çalışma AE ve PS ile yapılmış, yazılar PS ile yazılmış diğer kısımların hepsi AE.

haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  verkan Paz 02 Kas. 2008, 19:45

haziran demiş ki:Bu aşağıdaki çalışmaysa oradaki kaplan gerçek görüntüden alımış Rolling Eyes
Çalışma AE ve PS ile yapılmış, yazılar PS ile yazılmış diğer kısımların hepsi AE.

hah demek istedigim reklam buydu.Sormak istedigim bu reklamin basindaki kaplani nasil maskeleyebilirim?profosyönel bi seklilde nasil yapilir?
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 02 Kas. 2008, 20:10

verkan demiş ki:
haziran demiş ki:Bu aşağıdaki çalışmaysa oradaki kaplan gerçek görüntüden alımış Rolling Eyes

hah demek istedigim reklam buydu.Sormak istedigim bu reklamin basindaki kaplani nasil maskeleyebilirim?profosyönel bi seklilde nasil yapilir?

O kaplan videosunu bulunca yada buradan alacaksan videoyu AE ye import ettikten sonra etrafını hassas bir şekide mask ile kapladıktan sonra mask'ın option ayarlarından keyframe ile kare kare ilerleyerek maskeyi kaplanın hareket ettiği yöne doğru maskeyi taşımak gerekiyor biraz zahmetli ama başka yolu yok.

Profesyonel bir şekilde yapılabilmesi için kaplanın yeşil perde ile çekilmiş videosu olması gerekiyor keylemek için, ama bunda key yapılacak bir durum yok o bakımdan maskı ne kadar iyi kullanırsan o kadar iyi sonuç elde edersin ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  verkan Paz 02 Kas. 2008, 20:19

ben bu videonun bir degisini buldum maskeleme yaptim ama 15.kareden sonra maske kaymaya basladi.Tek bir maske yaptim acaba ondan mi problem cikti?Bu videolar yotubeda cok bozuk olarak duruyor ama reklamda cok net bunu nasil netlestirdiler?(bugünlük baska sormicam söz )
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 02 Kas. 2008, 20:25

verkan demiş ki:ben bu videonun bir degisini buldum maskeleme yaptim ama 15.kareden sonra maske kaymaya basladi.Tek bir maske yaptim acaba ondan mi problem cikti?Bu videolar yotubeda cok bozuk olarak duruyor ama reklamda cok net bunu nasil netlestirdiler?(bugünlük baska sormicam söz )

Youtubeye mov formatında yüklersen net olur başka formatlarda yükleyenlerin videoları genelde bozuk oluyor gerçi mov da osla biraz bozuluyor ama diğerlerininki kadar değil.

Maskenin bir yada iki adet olması ile alkalı değil zaten tek maske ile yapmalısın, maskenin kayması ise iyi ayarlanmamış olmasından kaynaklanır, keyframeleri biraz daha bir birine yakın yani daha kısa mesafeli kullanırsan daha sağlıklı olur ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  verkan Paz 02 Kas. 2008, 20:31

haziran demiş ki:
verkan demiş ki:ben bu videonun bir degisini buldum maskeleme yaptim ama 15.kareden sonra maske kaymaya basladi.Tek bir maske yaptim acaba ondan mi problem cikti?Bu videolar yotubeda cok bozuk olarak duruyor ama reklamda cok net bunu nasil netlestirdiler?(bugünlük baska sormicam söz )

Youtubeye mov formatında yüklersen net olur başka formatlarda yükleyenlerin videoları genelde bozuk oluyor gerçi mov da osla biraz bozuluyor ama diğerlerininki kadar değil.

Maskenin bir yada iki adet olması ile alkalı değil zaten tek maske ile yapmalısın, maskenin kayması ise iyi ayarlanmamış olmasından kaynaklanır, keyframeleri biraz daha bir birine yakın yani daha kısa mesafeli kullanırsan daha sağlıklı olur ;)

Ben zaten kare kare tek tek maskeledim ama yinede biryerde yanlis yapiyom 3 gün boyunca ugrastim ama yine ayni oldu.Bu reklama takilmamin sebebi ise bsd gmbh'nin patronlari bana is teklifi yapti.Eger bu programi ögrenirsem bundan sonra onlarin reklamlarini ben yapicam.Seni cok mesgul ettigim icin kusura bakma haziran
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 02 Kas. 2008, 20:38

Rica ederim uğraşmak sorun değil çözüm için buradayız ama kare kare maskelenmişse maskın kaymaması gerekiyor maskeyimi yanlış yapıyorsun biraz zoom yaparak denedinmi peki
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  verkan Paz 02 Kas. 2008, 20:46

haziran demiş ki:Rica ederim uğraşmak sorun değil çözüm için buradayız ama kare kare maskelenmişse maskın kaymaması gerekiyor maskeyimi yanlış yapıyorsun biraz zoom yaparak denedinmi peki

evet zoomladim ama yine ayni oldu kaplanin arka tarafi iceriye dogru kayiyor beni deli etti.bende 3 gün sonra biraktim ugrasmadim.yarin bidaha denicem yine ayni olursa iyice kafayi yerim heralde.ae icin yeni bir kitap cikmis türkiyeden getirtiriyorum sence ögrenmem icin faydasi olur mu?
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 02 Kas. 2008, 22:10

Herşeyin faydası olur tabi ama pratikte uygulama yapmayı unutma okuduklarını ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

- Similar topics