After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Bilgisayar kursu EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Bilgisayar kursu EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Bilgisayar kursu EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Bilgisayar kursu EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Bilgisayar kursu EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Bilgisayar kursu EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Bilgisayar kursu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Bilgisayar kursu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Bilgisayar kursu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 71 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 71 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Bilgisayar kursu Vote_lcapBilgisayar kursu Voting_barBilgisayar kursu Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Bilgisayar kursu

+3
eydi
haziran
mclaren
7 posters

Bilgisayar kursu Empty Bilgisayar kursu

Mesaj  mclaren Cuma 10 Ekim 2008, 00:26

Önce kendimi tanıtayım sonra derdimi anlatırım. Ben webtasarımcısıyım uzun bir süredir bu işi yapıyorum. Ae 'le yeni tanıştım ama çok hoşuma gitti süper bi program. Meslek değiştirip 3d olayına girmek istiyorum. Bunun için hangi kurslara gitmeliyim yada ne öğrenmeliyim. (3ds max ,Maya)Bi de bu işlerde ekmek varmı? Smile
mclaren
mclaren
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : webmaster

Bilgisayar kursu Empty Geri: Bilgisayar kursu

Mesaj  haziran Cuma 10 Ekim 2008, 00:36

Kurslar var tabi ama nettende gayet kolay öğrenebilirsin, dersleri izlemen ve uygulama yapman lazım ama illede kurs isterim diyorsan Bilge adam bu konuda iyidir,

3D derken öncelikle program seçimine karar vermelisin nasıl ve hangi alanda çalışmak isityorsun gibi, C4D, Max, Maya ve benzeri programlar var aslında hepsi aşağı yukarı birbirine aynı amaçlara hizmet ederler ama farklılıklar vardır, örnek olarak Max mimari tasarımlar için daha çok kullanılırlarken Maya da karakterler için daha çok tercih edilirler ama bu demek değildirki Max'te karakter çalışılamaz hatta mimari alanında kullanıldığı kadar karakter çalışmalarındada kullanılırlar,

Para konusuna gelince programı iyi kullanırsan ve iyi bir stüdyoda çalışabilirsen parası vardır tabi ama serbest olarakta çalışabilirsin yalnız yine çalıştığın alan ve duruma göre değişir, net birşey söylemek mümkün değil.
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  eydi Cuma 10 Ekim 2008, 11:50

haziran demiş ki:Kurslar var tabi ama nettende gayet kolay öğrenebilirsin, dersleri izlemen ve uygulama yapman lazım ama illede kurs isterim diyorsan Bilge adam bu konuda iyidir,

3D derken öncelikle program seçimine karar vermelisin nasıl ve hangi alanda çalışmak isityorsun gibi, C4D, Max, Maya ve benzeri programlar var aslında hepsi aşağı yukarı birbirine aynı amaçlara hizmet ederler ama farklılıklar vardır, örnek olarak Max mimari tasarımlar için daha çok kullanılırlarken Maya da karakterler için daha çok tercih edilirler ama bu demek değildirki Max'te karakter çalışılamaz hatta mimari alanında kullanıldığı kadar karakter çalışmalarındada kullanılırlar,

Para konusuna gelince programı iyi kullanırsan ve iyi bir stüdyoda çalışabilirsen parası vardır tabi ama serbest olarakta çalışabilirsin yalnız yine çalıştığın alan ve duruma göre değişir, net birşey söylemek mümkün değil.

3ds max ve Maya öğrenmek için internette çok fazla ders var. Bence kursa gerek yok. O dersleri indirip hemen kolayca öğrenilebilir Smile
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : 0
Kullandığınız Programlar : 0

Mesaj  olivon Cuma 10 Ekim 2008, 12:08

mclaren demiş ki:Önce kendimi tanıtayım sonra derdimi anlatırım. Ben webtasarımcısıyım uzun bir süredir bu işi yapıyorum. Ae 'le yeni tanıştım ama çok hoşuma gitti süper bi program. Meslek değiştirip 3d olayına girmek istiyorum. Bunun için hangi kurslara gitmeliyim yada ne öğrenmeliyim. (3ds max ,Maya)Bi de bu işlerde ekmek varmı? Smile

Bu işlerde ekmek var :D. Ama bunun için çok çalışmak ve iyi şeyler üretmek gerek. "Yapıyorum" deyince olan işlerden değil anlayacağın. X işini yapıp sonrada Grafik animasyon (AE, Max,ps) işine girmek sanıldığı kadar kolay değil çünki: Belli bir altyapı ve görsellik ve bunların yanında -hiç değilse orta seviyede- teknik bilgi gerekli. Eğer sivrilip ön plana çıkmak istiyorum diye bir düşüncen varsa tabii. Ama yok ben ne olursa yaparım dersen -band reklam türü işler- her zaman para kazanabileceğin bir yer mutlaka vardır. Ama az ama çok... (ben band reklam yapan arkadaşları küçümsemiyorum çünki bazen bende yapıyorum ama beni mutlu edebilecek işler bunlar olmamalı diyede düşünmeden yapamıyorum) Çünki bu bahsettiğimiz "ekmekli işler" Modelleme, animasyon, jenerik, klip, painting, reklam, proğram vs...dallı budaklı. Yani anlayacağın kararını iyi vermen gerekli bu deryayı denize girmeden. Başarılar diliyorum kolay gelsin.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  emirkaan Cuma 10 Ekim 2008, 13:32

Olivon yeterli ve güzel bir açıklama yapmış ben de acizane bir iki kelam edeyim. "İş" işte öğrenilir sözüne inanırım. Yani benim tecrübem bu. İnternet ise bu konuda en büyük yardımcıdır. Kurslar ise para tuzağı bana göre. En fazla şunu desteklerim işini iyi yapan birinden özel ders almak ama bir işe girip çalışmaya başladığında orada öğrendiklerini internetten vs kaynaklardan öğrendiklerinle pekiştirdikçe zaten bir bakmışsın ortaya bir şeyler çıkıyor. Bir de başlangıç olarak ne yapacağını belirlemek lazım. 3d deyince bir sürü alan var aslında. Yanış anlaşılmak istemem ama herhangi bir yazılımı açıp ortaya bir "şey" çıkardığı zaman insan öğrendim biliyorum sanır ancak bana göre bu öğrendiğine işaret değildir. Benim mesleğimde (kurgu-montaj) birisinin öğrendim biliyorum diyebilmesi için masasına bir yönetmen (müşteri) oturmalı ve o masadan memnun bir şekilde kalkmalı o zaman öğrenmiş sayılabilir. Yoksa premiere'i kullanıyorum demekle montajcı olunmuyor mesela... Son olarak para işine gelirsek; hem var hem yok. "Tabi bir de ne kadar para?" Beklentiler de önmeli... Para kazanmanın bir folmülü yok sadece tecrübe ve bilgi birikimi mutlaka olacak sonra kazanabilirsin de kazanmazsında o senin nasibine yada şansına kalmış adına ne dersen...
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  render Cuma 10 Ekim 2008, 14:00

Tek amaç paraysa hiç bulaşmayın derim.. İtici konuşmak istemem ama bu böyle.. Sefası güzel.. Ama para için cefasını çekebilecekmisin onu zannetmiyorum. Heryermi öyle hayır tabiki.. Ama tanıdığım biçok kişinin işi zor.. Gece gündüz çalıştığımız zamanlar çok fazla oluyor.. Ailenden uzaksın mesela. Yau kısaca şunu söyliyim; para kazanıp yiyememek istiyosan ideal bi meslek. (:
render
render
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Her türlü gazoz, kola, bira, şarap, şampanya vs gibi şişeler açılır...
Kullandığınız Programlar : Hemesen, IE, windows media player

Mesaj  boronzox Cuma 10 Ekim 2008, 15:38

İnternetteki dersleri takip edersen gayet rahat öğrenebilirsin bence.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  eydi Cuma 10 Ekim 2008, 16:02

render demiş ki:Tek amaç paraysa hiç bulaşmayın derim.. İtici konuşmak istemem ama bu böyle.. Sefası güzel.. Ama para için cefasını çekebilecekmisin onu zannetmiyorum. Heryermi öyle hayır tabiki.. Ama tanıdığım biçok kişinin işi zor.. Gece gündüz çalıştığımız zamanlar çok fazla oluyor.. Ailenden uzaksın mesela. Yau kısaca şunu söyliyim; para kazanıp yiyememek istiyosan ideal bi meslek. (:

Bu işle uğraşıyorsa insan bence tek amaç para olmalı eğlence için yapılacak iş değilki..Bu sözleriniz sizin gibi 10 işi birden yapan kişiler için geçerli bence. Bir kişi hazırlanacak olan CG animasyonunda bulunan 10 görev arasından sadece birini yapmakla görevli olsa bu sorunlar ortaya çıkmazdı,ama işverenler tüm işi birinin üzerine yıkıpta 10 kişinin işini yapan insana o kadar az para verirse olacağı budur....
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  render Cuma 10 Ekim 2008, 16:13

eydi demiş ki:
render demiş ki:Tek amaç paraysa hiç bulaşmayın derim.. İtici konuşmak istemem ama bu böyle.. Sefası güzel.. Ama para için cefasını çekebilecekmisin onu zannetmiyorum. Heryermi öyle hayır tabiki.. Ama tanıdığım biçok kişinin işi zor.. Gece gündüz çalıştığımız zamanlar çok fazla oluyor.. Ailenden uzaksın mesela. Yau kısaca şunu söyliyim; para kazanıp yiyememek istiyosan ideal bi meslek. (:

Bu işle uğraşıyorsa insan bence tek amaç para olmalı eğlence için yapılacak iş değilki..Bu sözleriniz sizin gibi 10 işi birden yapan kişiler için geçerli bence. Bir kişi hazırlanacak olan CG animasyonunda bulunan 10 görev arasından sadece birini yapmakla görevli olsa bu sorunlar ortaya çıkmazdı,ama işverenler tüm işi birinin üzerine yıkıpta 10 kişinin işini yapan insana o kadar az para verirse olacağı budur....

1-) Ben eğlence için yapyorum. Boş kaldıkçada patronumla okey atıyorum bilgisayardan.
2-) Babam sabancıgillerden. Para sorun değil tek derdim eğlence.
3-) Burdaki tek görevim reklam filmi alanında.
4-) Burası Türkiye. (Ben daha maaşımı alamadım. Bi lanet çek yüzünden evden atılıcam.)
5-) Hollywood ın neresinden ?
render
render
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Her türlü gazoz, kola, bira, şarap, şampanya vs gibi şişeler açılır...
Kullandığınız Programlar : Hemesen, IE, windows media player

Mesaj  emirkaan Cuma 10 Ekim 2008, 16:17

Malesef ükemizde bizim sektörde bir alanda çalışmak LÜKS. Bu lüksü yakalayanlar yok mu tabi ki var. Memleketimde arabası olup da ferrariye binen kaç kişi varsa bu işi yapıp da tek alanda çalışanların sayısı da o kadar.
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Cuma 10 Ekim 2008, 16:17

eydi demiş ki:
render demiş ki:Tek amaç paraysa hiç bulaşmayın derim..
İtici konuşmak istemem ama bu böyle.. Sefası güzel.. Ama para için
cefasını çekebilecekmisin onu zannetmiyorum. Heryermi öyle hayır
tabiki.. Ama tanıdığım biçok kişinin işi zor.. Gece gündüz çalıştığımız
zamanlar çok fazla oluyor.. Ailenden uzaksın mesela. Yau kısaca şunu
söyliyim; para kazanıp yiyememek istiyosan ideal bi meslek. (:

Bu
işle uğraşıyorsa insan bence tek amaç para olmalı eğlence için
yapılacak iş değilki..Bu sözleriniz sizin gibi 10 işi birden yapan
kişiler için geçerli bence. Bir kişi hazırlanacak olan CG animasyonunda
bulunan 10 görev arasından sadece birini yapmakla görevli olsa bu
sorunlar ortaya çıkmazdı,ama işverenler tüm işi birinin üzerine yıkıpta
10 kişinin işini yapan insana o kadar az para verirse olacağı
budur....

Bana kalırsa sadece para için yapılacak işten hayır gelmez sonuçta insanın bu işten haz alması ve eğlenmesi de gerekir.O ruha sahip olmayan insanın çalışmaları da sıkıcı olur diye düşünüyorum.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  eydi Cuma 10 Ekim 2008, 16:18

Benim demek istediğim türkiyede bir işbaşvurusu yapınca o kadar çok program ve iş bilmeniz gerekiyorki..
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  emirkaan Cuma 10 Ekim 2008, 16:22

eydi demiş ki:Benim demek istediğim türkiyede bir işbaşvurusu yapınca o kadar çok program ve iş bilmeniz gerekiyorki..

Aynen öyle MALESEF :(
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  olivon Cuma 10 Ekim 2008, 16:24

Yaa aslında Eydi haklı ama Render'da haklı. Neden: Çünki ben ikisinide severim (başka neden yok bu yeterli:D ) Ama Türkiyede maalesef işler Yurt dışındaki gibi gitmiyor. Hele hele İstanbul piyasısını Render iyi bildiği için onun dediklerine kulak vermekte fayda var. Eydi'de gönlünden geçeni söylüyor tabii...Bende çok istiyorum işler Eydi'nin dediği gibi olsun diye ama olmuyor. Önümüzdeki maçlara bakacağız artık :D
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  eydi Cuma 10 Ekim 2008, 16:36

render demiş ki:4-) Burası Türkiye. (Ben daha maaşımı alamadım. Bi lanet çek yüzünden evden atılıcam.)

Yeni öğrenipte hemen iş yapmaya başlayanlar 200 400 iş yaparak rakamları düşürüyorlar, buda işverenlerin işine yarıyor tabi...bu arada iyi iş yapanların fiyatları ne oluyor, iyi iş kötü iş hep eşit oluyor....
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa