After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Transformers Yazı Efekti (haziran) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_lcapTransformers Yazı Efekti (haziran) Voting_barTransformers Yazı Efekti (haziran) Vote_rcap 
boronzox
Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_lcapTransformers Yazı Efekti (haziran) Voting_barTransformers Yazı Efekti (haziran) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Transformers Yazı Efekti (haziran)

3 posters

Beğenilme Oranı

Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_lcap71%Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_rcap 71% 
[ 5 ]
Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_lcap29%Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_rcap 29% 
[ 2 ]
Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_lcap0%Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_lcap0%Transformers Yazı Efekti (haziran) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Toplam Oylar : 7
Back

Transformers Yazı Efekti (haziran) Empty Transformers Yazı Efekti (haziran)

Mesaj  haziran C.tesi 04 Ekim 2008, 02:18

Önizleme
Transformers Yazı Efekti (haziran) 20finalyt1

İlk olarak BG için 700x400 px, 96 dpi, arkaplan rengi beyaz olan bir yen belge açmakla başlayabiliriz, daha sonra Backgorund rengini "#000000", Foregorund renginide "#464e52" ayarlayıp "Filter\Render\Clouds" efektini uygulayalım ve "Ctrl F" tuşlarına ard arda 2 kere basalım elde ettiğimiz sonuç yeterlidir, yine devamında "Filter\Stylize\Etrude" efektini aşağıdaki ayarları ile uygulayarak devam edelim,

1. Adım Sonu: Clouds Sonuç
Transformers Yazı Efekti (haziran) 1cloudssonucgr1

2. Adım: Etrude
Transformers Yazı Efekti (haziran) 2extrudeayarmx1

Extrude Sonuç
Transformers Yazı Efekti (haziran) 3extrudesonucuv7

Devamında "Filter\Render\Lighting Effect" efektinide aşağıdaki ayarları ile ekleyelim,

4. Adım: Flash Lighting
Transformers Yazı Efekti (haziran) 4flashlightingayarsw9

Flash Lighting Sonuç
Transformers Yazı Efekti (haziran) 5flashlightingsonuclr0

Arkasından "Edit\Fade Lighting Effect" uygulayalım ve gelen ayar penceresinden aşağıdaki resimde verdiğim değerleri verelim,

6. Adım: Fade Lighting
Transformers Yazı Efekti (haziran) 6lightingyuzde70fa7

Backgorund Final
Transformers Yazı Efekti (haziran) 7lightingyuzde70sonuclt6

Devam edelim ve yazımızı beyaz renkte yazalım, ben 36 pt kullandım, fontu buradan indirebilirsiniz.

7. Adım Yazı
Transformers Yazı Efekti (haziran) 8yazitl7

Daha sonra yazımızı yazdığımız layerimize sağ tıklayarak yazımızı "Rasterize" edelim, devamında "T" ve "F" harflerimizin alt uçlarından biraz çekiştirerek uzatıcaz bunun için ilk olarak klavyemizden "M" tuşuna basarak "Rectanqular Marquee Tool" aracını seçelim ve "T" harfimizin ucunu seçelim, seçimimizi yaptıktan sonra "Ctrl T" tuş kombinasyonuna basalım ve ardından aşağı doğru uzatalım, aynı işlemi "F" harfimiz içinde yapalım,

8. Adım Yazı Uçları
Transformers Yazı Efekti (haziran) 9yaziuclariqo1

Daha sonra yazımızı yazdığımız layerimize sağ tıklayarak "Blending Options" ayarlarımıza geçelim ve ilk olarak "inner Glow" efektimizi verelim,

9. Adım İnner Glow
Transformers Yazı Efekti (haziran) 10innerglowol9

Ve devamında aşağıdaki ayarları uygulamaya devam edelim,

10. Adım: Bevel and Emboss
Transformers Yazı Efekti (haziran) 11bevelandembosshf5

11. Adım: Color Overlay
Transformers Yazı Efekti (haziran) 12coloroverlaymn0

12. Adım: Gradient Overlay
Transformers Yazı Efekti (haziran) 13gradientoverlayrl5

13. Adım: Gradient Editor
Transformers Yazı Efekti (haziran) 14gradienteditortt1

14. Adım: Pattern
Transformers Yazı Efekti (haziran) 15patterncu9

Devam edelim ve yeni bir layer oluşturalım, "Shift Ctrl N", yeni layerimiz seçili iken "Ctrl" tuşuna basarak bir alttaki yazımın bulunduğu layere tıklayarak yazımızı seçili hale getirelim,

15. Adım: Yazı Seçimi
Transformers Yazı Efekti (haziran) 16yazictrlsecimiau6

Daha sonra klavyemizden "G" tuşuna basarak Gradient Tool aracını seçelim, hemen arkasından klavyemizden "D" tuşumuza basarak renk değerlerini default ayarlarına getirelim ve aşağıdaki resimde görülen çizgi doğrultusunda yazımız seçili iken tutup çekelim,

16. Adım: Gradient Tool
Transformers Yazı Efekti (haziran) 17gradientsecimipp4

Bu işlemimizide yaptıktan sonra bu sefer klavyemizden "Ctrl D" tuşlarına basarak seçimi kaldıralım, sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır,

Gradient Sonuç
Transformers Yazı Efekti (haziran) 18gradientsonucjq4

Finale yaklaştık, aslında bu yazımızın son hali ama şimdide basitçe 3D görünümü vereceğiz, bunun için yazımızın bulunduğu layer ile bir üstteki layer1 katmanlarını ikisini birden seçerek "Çoklu seçim için Ctrl" tuşlarını kullanabilirsiniz" "Ctrl E" tuş kombinasyonu ile birleştirelim ve klavyemizden "Ctrl Alt" tuşlarına aynı anda basarak yine klavyemizden yukarı ok tuşunu bir yukarı bir sağa olmak üzere iki kere tekrar edin, layerlerinizin çoğaldığını göreceksiniz, tabi buda dersimizin sonu demek oluyor :D

Layerler
Transformers Yazı Efekti (haziran) 193dlayerlerdb5

Sonuç aşağıdaki gibi olmalı, kolay gelsin arkadaşlar.

Final
Transformers Yazı Efekti (haziran) 20finalyt1

Tutoriali indir PSD

En son haziran tarafından Paz 05 Ekim 2008, 16:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Transformers Yazı Efekti (haziran) Empty Geri: Transformers Yazı Efekti (haziran)

Mesaj  boronzox C.tesi 04 Ekim 2008, 02:27

Adminim mükemmel bir ders.En güzeli bu bence şu ana kadar yaptıklarınızın.Ellerinize sağlık :selam-m:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Transformers Yazı Efekti (haziran) Empty Geri: Transformers Yazı Efekti (haziran)

Mesaj  haziran C.tesi 04 Ekim 2008, 03:22

Teşekkürler Engincim beğendiğine gerçekten çok sevindim ama diğerlerininde yeri ayrıdır onlarında zamanı gelir bence hatta onlar daha çok kullanılırlar ;)

Bu arada oy kullanmamışsın anlarım ben :D gerçi diğerlerinede kullanmamışsın Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox C.tesi 04 Ekim 2008, 03:25

Oy kullanmadım doğru adminim.Kullanayım hemen tabii ki mükemmel olmuş hepsi de.
Hep böyle derslere devam edersek Dünya'da saygın bir yerimiz olacak.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran C.tesi 04 Ekim 2008, 03:38

boronzox demiş ki:Oy kullanmadım doğru adminim.Kullanayım hemen tabii ki mükemmel olmuş hepsi de.
Hep böyle derslere devam edersek Dünya'da saygın bir yerimiz olacak.

Sağol oy için şaka tabikide ama diğer sözlerin için çalışıyoruz umarım yeni hosta çabuk geçeriz o zaman çok daha ayrıntılı ve kaliteli içerik olacak bekliyoruz işte umarım az kalmıştır bende tam ne saman olacak bilemiyorum ama en azından az kaldığını biliyorum,

Bu arada bu yazdığım anlatımı sırası ile ingilizceye çevirmek istiyorum, Türkçe bilmeyenlerde faydalansın diyorum ama mantık hatası yapmayım diye yapmıyorum, yakında ingilizcede öğrenmeye başlayacağım bu yüzden hatta başladım bile Rosetta kullanıyorum ama şu an Level1 deyim :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  boronzox C.tesi 04 Ekim 2008, 03:51

Adminim siz bana gönderin ben ingilizceye çeviririm isterseniz zaten programları anlatmak için çok üst düzey bir ingilizceye gerek yok.Yardım isterseniz burdayım biliyosunuz ;)
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran C.tesi 04 Ekim 2008, 04:41

boronzox demiş ki:Adminim siz bana gönderin ben ingilizceye çeviririm isterseniz zaten programları anlatmak için çok üst düzey bir ingilizceye gerek yok.Yardım isterseniz burdayım biliyosunuz ;)

Sağol Engincim aklıma gelmedi değil öyle birşey olursa sana söylerim tekrar teşekkürler ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  boronzox C.tesi 04 Ekim 2008, 04:59

Rica ederim adminim ne demek.Hizmet için buradayız değil mi :selam-m:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon C.tesi 04 Ekim 2008, 13:07

Gerçekten çok iyi Haziran. Yalnız bişey dikkatimi çekti oda Sunum! Sunum bir işi çok iyi gösteren bir unsur. Sende bunu bütün tutoriallerinde iyi yapıyorsun zaten. Mesela dersin altında ve üstünde bulunan bilgilendirme yazıları...Hem olayı güçlendiriyor hemde havada kalmasını engelliyor. Tebrikler. cheers
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  haziran C.tesi 04 Ekim 2008, 13:09

olivon demiş ki:Gerçekten çok iyi Haziran. Yalnız bişey dikkatimi çekti oda Sunum! Sunum bir işi çok iyi gösteren bir unsur. Sende bunu bütün tutoriallerinde iyi yapıyorsun zaten. Mesela dersin altında ve üstünde bulunan bilgilendirme yazıları...Hem olayı güçlendiriyor hemde havada kalmasını engelliyor. Tebrikler. cheers

Teşekkürler olivon bu moral iyi oldu o zaman devam :P
haziran
haziran
Admin
Admin

- Similar topics