After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Para kazanmak EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Para kazanmak EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Para kazanmak EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Para kazanmak EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Para kazanmak EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Para kazanmak EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Para kazanmak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Para kazanmak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Para kazanmak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 19 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 19 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Para kazanmak Vote_lcapPara kazanmak Voting_barPara kazanmak Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Para kazanmak

+4
Shekerphare
eydi
boronzox
kırşehirli
8 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Para kazanmak Empty Para kazanmak

Mesaj  kırşehirli Çarş. 13 Ağus. 2008, 12:55

arkadaşlar valla kısa bir zaman oldu ae ile tanısalı ama tabi cok fırın ekmek yemek gerek yine de sizler daha başarılısınız ... arkadaşlar hepiniz birbirinden süper çalışmalar yapıyorsunuz. bu işi paraya dökeniniz varmı acaba

reklam ajansı gibi çalışanınız varmı... yapan arkadaşlar varsa bir reklam veya jenerik çalılşmalarını kaç ytl yapar.
kırşehirli
kırşehirli
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : çoban
Kullandığınız Programlar : bi koyunu güdemiyoz programda neymiş

Para kazanmak Empty Geri: Para kazanmak

Mesaj  boronzox Çarş. 13 Ağus. 2008, 13:07

Ben yapabilirim isterseniz msn adresimi ekleyin.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  eydi Paz 17 Ağus. 2008, 13:52

kırşehirli demiş ki:arkadaşlar valla kısa bir zaman oldu ae ile tanısalı ama tabi cok fırın ekmek yemek gerek yine de sizler daha başarılısınız ... arkadaşlar hepiniz birbirinden süper çalışmalar yapıyorsunuz. bu işi paraya dökeniniz varmı acaba

reklam ajansı gibi çalışanınız varmı... yapan arkadaşlar varsa bir reklam veya jenerik çalılşmalarını kaç ytl yapar.

bu konuda hiç bir fikrim yok...bu iş paraya dökülürmü?...
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : 0
Kullandığınız Programlar : 0

Mesaj  Shekerphare Paz 17 Ağus. 2008, 15:29

Bu tarz çalışmalar yada bir yere bağlı bu programları kullanarak para kazananız var mı demek istedin sanırım ?
Shekerphare
Shekerphare
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Web-Grafik Tasarım
Kullandığınız Programlar : PS , Vegas , Flash , DW , AutoCAD , CD , AE , FW, Swish

Mesaj  haziran Paz 17 Ağus. 2008, 16:13

Shekerphare demiş ki:Bu tarz çalışmalar yada bir yere bağlı bu programları kullanarak para kazananız var mı demek istedin sanırım ?

Bencede :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  thefastdesign (Yasaklı) Paz 17 Ağus. 2008, 17:21

Evet var ....ben :D .
After la bazen oluyor aylik 5000 € kazaniyorum...Alman kanallari ve bi kac reklam ajansi icin isler yapiyorum... bu arada kendi Reklam ajansimi kurmayida düsünüyorum...
thefastdesign (Yasaklı)
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Motion Graphic Designer

Mesaj  boronzox Paz 17 Ağus. 2008, 17:23

5000 £ mu? :shock: :shock: :shock:
What a Face What a Face What a Face
affraid affraid affraid
Büyüyünce ben de öyle olurum umarım.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  eydi Paz 17 Ağus. 2008, 17:35

thefastdesign demiş ki:Evet var ....ben :D .
After la bazen oluyor aylik 5000 € kazaniyorum...Alman kanallari ve bi kac reklam ajansi icin isler yapiyorum... bu arada kendi Reklam ajansimi kurmayida düsünüyorum...

üffff 5000 £ mu? :shock: bu gerçekmi? :shock:
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : 0
Kullandığınız Programlar : 0

Mesaj  mobidik Paz 17 Ağus. 2008, 17:41

Vay bee.. 5000 hı??
Bana verseler ilk uzun filmimi çekerim.. Daha kısasını çekemeden :ehuhaheuh:
Şaka tabiki..
Güzel güzel harcamak nasip olur inşallah ;)
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Mesaj  thefastdesign (Yasaklı) Paz 17 Ağus. 2008, 18:23

gercek tabi... isin önemlisi abicim türklerle calismican...valla hic ugrasmam. almanlarda okadar deger veriyorlarki isine...bizim türkler isi cok basit görüyorlar...mesela adama jenerik lazim diyoki: ya iste resim dönerek gelsin ortadan ayrilsin falan... yani pilan proje yok...alman kanalina jenerik yaptim yemin ediyorum iki gün 6 kisilik ekiple senaryo cizdik ya...greenscreen cekimler yapildi..makyöz geliyor oyuncular falan...yani adamlar jenerik olsun reklam olsun hertürlü ise cok önem veriyorlar...isterdimki türkiyede bi kac alman kanali olsaydida izleseydiniz reklamlari aaa dur size bir link verim...:

http://www.acht-frankfurt.de/

bu siteye girin..Deutsch yazisina tiklayin sonra cikan pencerede enter olan yere tiklayin bakin bakalim nasil reklam nasil jenerikler yapiliyor...

ayrica bu birlikte calistigim bir reklam ajansi...kücük islerini bana yaptiriyorlar :D
thefastdesign (Yasaklı)
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 17 Ağus. 2008, 18:35

Turgay Türk'lerle çalışmıyacaksın demek yerine şöyle diyebilirsin, Türkiye'de bu sektör daha gelişmemiş, Almanya'da bu sektör oturmuş bir sektördür, bu yüzden diye devam etmeni rica edicem senden!
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  emirkaan Paz 17 Ağus. 2008, 18:38

Bence Türklerle çalışmayacaksın derken Almanyadaki Türkleri de kastetmiş olabilir. Bizimkiler orada da burdaki gibi davranıyorlardır eminim.

Bu arada bizdeki reklam sekterü de yabana atılmaz ama genelde parsayı büyükler topluyor. Düzenli çalışmaysa bizde hayal
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  thefastdesign (Yasaklı) Paz 17 Ağus. 2008, 19:00

hayir gelismemis degil...türklerle calisilmaz abicim...ne varsa bizde var...cok türkle calistim...nedendir bilmiyorum...kültürmü desek mentalitemi desek...her nedirse bilmiyorum ama bizim insanlarimizin kafa yapisi cok degisik ya... almanlarda hic bir zaman yalan olmaz dolan olmaz hersey kanuni hersey dogru düzgün oluyor bugünme kadar hic bir sorun yasamadim ama bizim insanlarimizla kafam cok agridi...ödeme olsun..pilan proje olsun...cok yemin edenler gördüm cok söz verenler oldu...bos hepsi
thefastdesign (Yasaklı)
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 17 Ağus. 2008, 19:22

emirkaan demiş ki:Bence Türklerle çalışmayacaksın derken Almanyadaki Türkleri de kastetmiş olabilir. Bizimkiler orada da burdaki gibi davranıyorlardır eminim.

Emirkaan tekrar ediyorum burada gelişmemiş bir sektör bu, davranış biçimi ayrı birşey, imkan ayrı birşey, imkan olmayınca tabiki kazancı ve davranış şekli eksik olur ama imkanlar tam olursa o zaman farklı olur tabi, kınamak yerine sebebini anlamaya çalışmak ve eğer gelişmesini istiyorsak neler yapılması gerektiği gibi konularda sözler sarfedilebilir,

İmkanlar çoğaldıkça kalitede artar kazançta, ayrıca Almanya'daki şirketlerin büyüklüğünü ve o şirketlerde çalışabilmek için nasıl bir kapasiteye sahip olmak gerektiğini umarım tahmin edebiliyorsundur, oradaki insanların işi bu, eğitimi temelden sağlam alıyorlar ve tam bir profesyonel olarak yetişip çalışıyorlar, e tabi şirketler ve sektörde bir o kadar gelişmiş, onlarada kalkıp resmi al şurdan getir sağdan sola kaysın gitsin demiyorlardır ve bu kadar eğitim bunun için alınmamıştır heralde,

Bizler şu an Türkiye'de her alanın en kötü zamanını yaşıyoruz, yeni yeni gelişmekteyiz ancak fırsat bulabiliyoruz bunlar için, doğal olarak sitem etmekte haklıyız ama aşağılamadan ve zarar vermeden lütfen! ben bunu söylüyorum,

Türk'ler denince ister Almanyada'ki vatandaşlarımız olsun ister buradaki farketmez, bizler bu kadar aşağılık insanlar değiliz!!!

thefastdesign demiş ki:hayir gelismemis degil...türklerle calisilmaz abicim...ne varsa bizde var...cok türkle calistim...nedendir bilmiyorum...kültürmü desek mentalitemi desek...her nedirse bilmiyorum ama bizim insanlarimizin kafa yapisi cok degisik ya... almanlarda hic bir zaman yalan olmaz dolan olmaz hersey kanuni hersey dogru düzgün oluyor bugünme kadar hic bir sorun yasamadim ama bizim insanlarimizla kafam cok agridi...ödeme olsun..pilan proje olsun...cok yemin edenler gördüm cok söz verenler oldu...bos hepsi

Öncelikle çok Türk'le çalıştım diyorsun sanki sen Türk değilmişsin gibi, Almanya'da olman kendi vatandaşlarına Türk'ler diye hitap etmeni gerektirmez, bizimkiler demen yeterli değilmi!

Ayrıca Alman'ların mantelitesi çokmu güzel, kendileri gelişmişler ama nasıl?
Türk vatandaşlarımızı orada köle gibi görmeleri, kendileri her işin sefasını sürerken gençlerimizi ve insanlarımızı kendi yapamayacakları işleri bizimkilerin üzerine yıkmalarımı çok güzel mantelite! oradaki Türk düşmanlığımı güzel mantelite! insanlarımızı orada evleriyle beraber canlı canlı yakmak isteyenlerdekimi düzgün mantelite! İşin bu kısımlarını unutup adamların kendi imkanlarını konuşursak zenginin parası züğürtün çenesini misali olur ve birilerinin hayranlığı asla bitmez.

Neyse bu konuya cevap vermek istemiyorum artık, sanıyorum ayrı düşünceler içerisindeyiz ama bildiğiniz gibi düşünmeye devam etmek size kalmış ancak zararı yine kendinize ve bize olur! kapitalizm ve sömürü işte böyle gelişiyor! bilmeden kendimize ve geleceğimize zarar veriyoruz verdirtiyorlar!!!

Konumuz AE ile para kazanan arkadaşlar varmı ve reklam yada tv şirketlerinde çalışanlar varmı varsa ne kadar kazanılıyor idi, o bakımdan lütfen konuya sadık kalarak devam edelim ve konu siyasi boyutlara varmassa yerinde olur!
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik Paz 17 Ağus. 2008, 19:35

Konuyu uzatıp da Lidya'lılara dayandırmak gerekirse eğer.. Ah diyorum valla.. Keşke bulmasalardı şu meleti =)
Bu işlerden para kazanılır.. Hatta E.şehir'e gittiğimde bu işlerin içinde olna insanlarla konuştum. Şöyle biraz plan ve programlı çalışırsanız eğer ki para işi çok basit.. Küçükten başlayacaksınız ama öyle direk yükselerde olmayacak gözünüz..
Nasıl ? derseniz:
Kısa bir örnek vereyim: Mesela Bodruma gideceksin.. Elinde 6-7 milyarlık kamera veya kameraların olacak.. Oraların reklamlarını tanıtımlarını görsel olarak hazırlayacaksın vs...
Bu olmuş bir iş ve küçük bir örnek olarak yazdım sadece..
Tai başka yolları da var.. Kendini geliştirip belirli yerlerde iş başvurusu yapıp işverenleri etkileyip de para kazanılabilir..
Bitti..

:buba:
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Mesaj  boronzox Paz 17 Ağus. 2008, 19:55

Türk'lüğünden gurur duymayan, Türk'lere herhangi bir konuda laf eden kişilerden hiç haz etmiyorum. Sanki boşuna bu durumdayız.
Yarın öbürgün de bu ülke gelişip diğer ülkeleri geçince başka konuşur millet. :sıcak:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  emirkaan Paz 17 Ağus. 2008, 20:06

Uzatmamak niyetindeyim ancak bu seferki yazın gerçekten bana göre çok gereksiz bir milliyetçilik omuş. Yani almanların bize olan tavırlarıyla konumuzun uzaktan yakından alakası yok. Dayım eşi ve çocukları alman vatandaşlığına geçti bazen çok kızarım onlara öyle konuşurlar ki sanki Türk değiller bir atasözü vardır "anan turp baban şalgam sen nerden çıktın gülbeşeker" diye yani aslını inkar eden yada aslından utananlar için söylenir bu ama bu başka bir konu. Üstelik konunun sektörle de hiç mi hiç alakası yok bu tamamen TİCARET AHLAKI meselesi. Ben avrupalının amerikalının ticaret ahlakını bizzat görmüş yaşamış biri değilim bu yüzden bu konuda duyduklarıma, okuduklarıma dayanarak yorum yapmayacağım ama bizim ticaret ahlakımızın nasıl olduğunu çok iyi biliyorum. Bizde malesef özellikle de mütedeyyin kesimin çok dikkat etmesi gereken hak hukuk meseleri hep lafta kalıyor.

Milliyetçiliğime laf ettirmem ama adamların bizden daha planlı şalıştığı konusunda anlatılanlara da kesinlikle katılıyorum. Bunun eğitimle parayla falan alakası yok. Onlar da zamanında (savaş sonrası) amerikadan para aldılar gittiler bu parayı makine üretiminde kullandılar fabrikalar kurdular biz de gidip üretim yapmak yerine satın almada kullandık aldığımız parayı.

İşin kolayına kaçıyoruz planlı programlı çalışmak zordur vakit kaybı gibi gözükür. Mesela bizim işte reklam hazırlamadan önce (yada herhangi bir iş öncesi) "masa başı" diye tabir edilen çalışma genelde yapılmaz biran önce reklam (iş) hazırlansın diye uğraşılır. Peki böyle yapınca zaman kazanılır mı? HAYIR! Masa başında harcamadığın zamanın daha fazlasını planlı çalışmadığın için iş devam ederken harcarsın. Neyse bu konu daha da uzatılabilir ama ben burada keseyim.

Bu işten para kazanmaya gelince; Bireysel olarak para kazanılabileceği gibi bir kurumda çalışarak para kazanmak daha güvencelidir. Bireysel olarak kazancınız sabir olmaz iş alırsınız alamazsınız ama bireysel olarak çalışmada herzaman daha fazlasını kazanma ihtimaliniz vardır. Bireysel olarak yapılacak işe bir örnek verecektim ama epey uzun yazmışım birdahaki sefere
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Paz 17 Ağus. 2008, 20:45

O örneği bana verebilir misiniz?
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Paz 17 Ağus. 2008, 20:47

mobidik demiş ki:Konuyu uzatıp da Lidya'lılara dayandırmak gerekirse eğer.. Ah diyorum valla.. Keşke bulmasalardı şu meleti =)
Bu işlerden para kazanılır.. Hatta E.şehir'e gittiğimde bu işlerin içinde olna insanlarla konuştum. Şöyle biraz plan ve programlı çalışırsanız eğer ki para işi çok basit.. Küçükten başlayacaksınız ama öyle direk yükselerde olmayacak gözünüz..
Nasıl ? derseniz:
Kısa bir örnek vereyim: Mesela Bodruma gideceksin.. Elinde 6-7 milyarlık kamera veya kameraların olacak.. Oraların reklamlarını tanıtımlarını görsel olarak hazırlayacaksın vs...
Bu olmuş bir iş ve küçük bir örnek olarak yazdım sadece..
Tai başka yolları da var.. Kendini geliştirip belirli yerlerde iş başvurusu yapıp işverenleri etkileyip de para kazanılabilir..
Bitti..

Çok doğru ayrıca sende çok iyi biliyorsun Erdem, biz forumu yeni kurduğumuzda aşağı yukarı bir yıl öce Türkiye'de AE ile ilgili Türkçe kaynak bulmak bile çok zordu biz bu yüzden Türkçe içerikli paylaşım sitesi koyduk ismini, daha yeni yeni kaynaklar çoğalmaya başladı biraz bunda katkımız varsa ne mutlu bize ama dahada iyiye gidecek herşey, gerek eğitim gerek paylaşım yönünden bu aşamalar geçilecek ve gerekli seviyeye her yönden gelinecek ama biz zor kısımlarını yaşıyoruz tıpkı bizim küçüklüğümüzde ne internet nede bilgisayarın olmadığı gibi ama şimdi ilk okul çocuklarının bile bilgisayarı ve interneti var herşey gelişiyor aşama aşama zaman lazım biraz, sektör içinde ve çalışanların kazançlarıda aynı şekilde.

emirkaan demiş ki:Milliyetçiliğime laf ettirmem ama adamların bizden daha planlı şalıştığı konusunda anlatılanlara da kesinlikle katılıyorum. Bunun eğitimle parayla falan alakası yok. Onlar da zamanında (savaş sonrası) amerikadan para aldılar gittiler bu parayı makine üretiminde kullandılar fabrikalar kurdular biz de gidip üretim yapmak yerine satın almada kullandık aldığımız parayı.

Eğer ülkemle gurur duymam aşırı milliyetçilik olarak algılanıyorsa milliyetçiyim evet hemde Atatürk'ün olduğu kadar milliyetçiyim! Aksi olursa gereksizlik olurdu!!! Sende ülkeni seviyorsun mesajlarından anlayabiliyorum ama yorumun tarzı nedeniyle sanıyorum biraz yanlış anlamalar oluyor aramızda.

Kıyaslama hakaretler boyutlarında yapılırsa bu yönüm devreye girer ama kendimize hakaret etmeden yapılırsa (özeleştiri boyutlarında) o zaman sözümüz yok.

Hep Almanlar onu yapmış, Amerikalılar bunu yapmış, japonya böyle öyle gibi sözleri duymaktan gına geldi artık, ayrıca her milliyetin zor dönemleri olmuştur, konu Türkler ve Almanlar mantelitesi karşılaştırması yapılınca doğal olarak bunlardan bahsetmemem eksik olurdu, ayrıca bizler kendimizi geliştirmek için gerek eğitim gerek refah düzeyi için olsun bunlarla uğraşıp düzeltmek yerine hep içten ve dıştan karşımıza çıkan engeller ile uğraşmak zorunda kaldık, bu ülke çok zor şartlar altında büyüyor, bunları görmeden vatanınızla gurur duymanız ne acı ki o zaman böyle kıyaslamalardan etkilenilebiliyor, hala bu ülkede masum insanlara tuzaklar kuruluyor canları alınıyor ne hakla demeden önce bunlar hep ülkenin gelişmesine ve atacağı adımlara zarar, bu ülke terörle uğraşmaktan diğer alanlara el atmaya vakit bulamadı, bu şartlar altında dahi Türkiye çok hızlı ilerliyor ve gelişiyor, dahada iyi yerlere gelecek!

Almanlar paraları bir yerlerden alıp bir yerlere yatırım yapabildilerse kendi içlerinde ülkeyi batırmak isteyen düşünceler olmamıştır, Almanya terör nedir bilmez ve bunlara kimse engel olmaya çalışmadı ne olacaktı tabiki gelişecek her yerde öncelikleri var, çünkü müslüman değiller, artı Müslüman olan tüm dünya ülkelerine bakın hepsine zulüm var dışlanmışlık var gelişmeleri tabi zor ama bizler Türkiye olarak her yönden farklıyız ve şanslıyız hepsini aşacağız!

Kısaca özetlemem gerekirse benim demek istediğim kendimizi eleştirirken kendimize hakaret etmeden yapalım adına konuşuyorum, eksikliklerimizi konuşalım elbet ama birilerini yüceltip kendimizi aşağılamadan olsun bu, fikir olgunluğu burada başlar.

Ama zaman içerisinde bizde her konuda söz sahibi olacağız herkes rahat olsun, bizim inancımız ve güvenimiz var ve bunun sayesinde kazanacağız biz olumsuz düşünerek baştan kaybetmenin acılarını çoklarca defa yaşadık artık gerek ekonomi gerek eğitim her konuda olumlu güzel düşüncelerimiz var bu sektörde gelişecek diğer sektörlerimizde.

Arkadaşlar hakikaten konu başka yerlere gidiyor bu bakımdan lütfen konumuzun özüne dönelim, yada bu konuyu amacından taşmaya başladığı için kaldıralım kimse birbiri ile farklı yanlış anlamalarına maruz kalmasın, keza burası siyasi içerikli forum değil amacını aşan konuların açılması forum kuralları olarak yasak zaten, ayrıca siyasetin girdiği yerde bölünmeler olabiliyor o bakımdan bize göre değil bu gibi sözler ve mesajlar.

En son haziran tarafından Paz 17 Ağus. 2008, 21:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  Misafir Paz 17 Ağus. 2008, 21:03

fastdesign seni seni çok sevdim...sana çok takıldım.ama geri alıyorum...ben burda yıllardan beri yandım...hep söyledim grafikerliğin içine ettik ...sanatımız işportaya düştü..artık bana teklifedilen fiyatlar asgari ücrete düştü...sermayem olsa grafilerliği bugün bırakıcam... Neutral
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  emirkaan Paz 17 Ağus. 2008, 21:15

Bir örnek vereceğim dedim ama yine uzun olacak gereksiz yer kaplıyor diye mesajımı gönül rahatlığıyla silebilirsiniz sırf örnek verecez dedik bir kere yazalım bakalım çok var ama...

Vereceğim örnek herkesin tek başına yapabileceği yada aaa ne kolymış denecek
bir iş değil ama ekip kurulması zor da değil. Üstelik iyi bir fikir veriyorum da demiyorum
sadece bu örnek insanların evinde dahi para kazanabileceğine dair bir örnek.

VCD - DVD (Home Video) Piyasasına iş yapmak.

(Yapılmış bir işi daha yapılmamış gibi anlatacağım. Yani bir fikrim geldi deyip başlıyorum. Anlatacağım iş aşağı yukarı yazdığım gibi gelişti)

1-) Mesnevide anlatılan hikayelerden bazılarını seçip senoryalaştıracağız.
Mesela Fare İle Deve. En fazla 5 dakika olacak bu yüzden senaryo
3 sayfayı geçmeyecek. Senaryoda bir anlatıcı olacak bir de hikayede geçecek karakterlerin diyalogları. (Senaryoyu mobidik yazsın:)

2-) Bu senaryoya göre resimler çizilecek. 7 - 8 sahne (Eli kalem, fırça, mouse tutan arkadaşlar var mesela olvion:)

3-) Yazılan bu senaryo seslendirilecek.
(Anadoludaki bir çok radyoda bu hizmet verilir hemde gayet uygun bir fiyata
ben hazırladığım bir çok reklamın seslendirmesini bu şekilde yaptırıyorum internet güzel bir nimet) Hadi seslendirmeyi ben yaptırayım:)

4-) Çizilen resimlere senaryoya göre uygun hareketler verilecek. Bir nevi basit animasyon yapılacak. Bu afterda yapılabileceği gibi premierde de yapılabilir. Ancak buradaki önemli husus çizilen resimlerdeki objelerin ayrı layer'larda hazırlanmış olması gerekir. Yani mesela resimdeki fare, deve, dağ, taş, ağaçlar vs. fondan ayrı kullanılabilir olmalı ki resim üzerinde sadece pan tilt hareketleri değil resimler de ayrıca hareket ettirilebilsin. (bunu da boronzox yapsın:)

5-) Bir bölümlük işimiz hazır. Buna tablo çizgi film diyorlar. Şimdi bunu alıp bir proje dosyasıyla birlikte yapımcıya gidiyoruz. (Proje dosyası dediğim işin adı süresi içeriğinin vb. konuların yazıldığı dosya.) Burası zor gibi gözükse de işin en kolay kısmı. Ortaya iş çıksın da yapımcı kolay. Yapımcıya işi gösterip 20 bölüm 30 bölüm neyse teklifimizi sunuyoruz. Uçmadığımız taktirde ve iş baştan savma yapılmamışsa büyük ihtimalle kabul ediliyor. Bu arada müziği unuttuk onu ilk etapta örnek olarak bir müzik koyacağız yapımcıyla anlaştıktan sonra müzik yaptırırız. Bak onu da ben yaptırırım:)

Bu şekilde yapılmış onlarca iş biliyorum. Şu sıralar bu piysa biraz durgun ama
buradan ekmek yiyen çok oldu. (bu şekilde derken sadece tablo cizgi film değil belgesel çocuklara yönelik eğitici işler vs.. ama hep amatör ruhla üçbeş kişinin bir araya gelmesiyle yapılmış işlr.

Yanlız bu işi ticarete dökmek, para kazanmak için piysadan haberdar olmak araştırmak hangi ürünlerin satıldığına bakmak lazım. İyi bir fikir yakalanıp bu fikir iyi bir şekilde sunulursa bu işten ekmek yersiniz.

Son olarak; bu anlattığım prodüksiyon adına yapılabilecek yüzlerce işten sadece biri (belki de en sonuncusu). Para kazanmak için özellikle bireysel yollardan para kazanabilmek için sadece yazılımları iyi kullanmak yeterli değil. Hatta hiç bir yazılımı bilmiyor bile olsanız çevreniz geniş ağzınız laf yapıyorsa yine para kazanabilirsiz. (ben hiç beceremem) Nasıl mı? İşi alır başkasına yaptırırsınız:) Para kazanmak daha doğrusu ticaret de ayrı bir zanaattır...
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Paz 17 Ağus. 2008, 21:18

Ben zaten bu işi hiç anlamıyorum bu kadar değişik yetenekte insanlar var burada..
Neden birleşmiyoruz o şekil?
Harika olurdu yani...
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  emirkaan Paz 17 Ağus. 2008, 21:22

Kendine iş yapmak vakit ister vakit=nakit yani para. Dolayısıyla bu işi yapabilmek için herkes şuan yapmakta olduğı işi bırakması lazım. bırakırsa nereden geçinecek. Kaç yıldır benim de böyle bir düşüncem var kendim bir iş yapayım diye ama bunun olabilmesi için sermaye lazım en azından geçineceğim kadar para zaten geçineceğim kadar kazandığım için benip proje sürekli bir başka bahara kalıyor:)
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Paz 17 Ağus. 2008, 21:25

Ben ev geçindirmiyorum ben açayım hemen bi tane :Ahuhahaa:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Paz 17 Ağus. 2008, 21:25

Emirkaan'ın önerisi çok güzel ama malesef internet ortamında bunun gerçekleşme olasılığı çok zayıf keşke olabilse, belki olabilir belkide yapabilenler vardır ama iyi bir organize gerekir bunun için okadarda basit bir öneri değil aslında.
haziran
haziran
Admin
Admin

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics