After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
İyi paralı bir iş için okul??? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
İyi paralı bir iş için okul??? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
İyi paralı bir iş için okul??? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
İyi paralı bir iş için okul??? Vote_lcapİyi paralı bir iş için okul??? Voting_barİyi paralı bir iş için okul??? Vote_rcap 
boronzox
İyi paralı bir iş için okul??? Vote_lcapİyi paralı bir iş için okul??? Voting_barİyi paralı bir iş için okul??? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

İyi paralı bir iş için okul???

3 posters

İyi paralı bir iş için okul??? Empty İyi paralı bir iş için okul???

Mesaj  boronzox Cuma 02 Mayıs 2008, 16:33

Arkadaşlar lise 1 öğrencisiyim derslerim iyidir ama ingilizce öğretmeni olmaktan vazgeçisledim.Bu programlarla ilgili yapabilceğim meslekleri,hangi okullara gitmem gerektiğini(meslek düz farketmez-after bizi terketmez)maaş durumunu filan bildiğiniz kadarıyla yazarsanız çok sevinirim.İngilizcem de vardır ayrıca göz önünde bulundurulması gerekir diye söyledim yani hava filan atmadım tabi.Saygılar efenim teşekkürler :selam-m:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

İyi paralı bir iş için okul??? Empty Geri: İyi paralı bir iş için okul???

Mesaj  haziran Cuma 02 Mayıs 2008, 16:37

After Effects dersleri veren bir okul yok sanıyorum ama eğitim veren kuruluşlar var ama çok pahalılar o zamana kadar sen kendini geliştirip iyi bir yerlere gelebilirsin malesef Türkiye nin bir eksiğide bu Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox Cuma 02 Mayıs 2008, 16:38

Adminim acaip pis yanlış anladınız :D Ben bu programların kullanıldığı meslekleri öğrenmek için hangi okullara gidebilirim diyorum örneğin grafiker animatör vs :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Cuma 02 Mayıs 2008, 16:43

boronzox demiş ki:Adminim acaip pis yanlış anladınız :D Ben bu programların kullanıldığı meslekleri öğrenmek için hangi okullara gidebilirim diyorum örneğin grafiker animatör vs :D

Beni yanıltmak he iki gün AE çalışmama yasağı getiriyorum sana :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox Cuma 02 Mayıs 2008, 16:44

Oww annemi çağırmak istiyorum :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon Cuma 02 Mayıs 2008, 17:09

Bu işin piri olarak geçen yer: Eskişehir üniv.'dir boronzox. Aslında Türkiyede CGartistlik (yani bu ve buna benzer 2d_3d işleri yapan kişi) diye bir alan yok. ""Grafikerlik"" genel adı ile anılır ya da bu işi bugün yapanların çoğu grafik çıkışlıdır. Özellikle Eşkişehir GSF'de çok iyidir. Yurt dışından konularının uzmanları her yıl seminer felan bile verir bu okulda. Grafikerlik normal anlamı ile: baskı, görsel tasarım,matbaa alanına hizmet eden bir GSF bölümü olmasına rağmen, ülkemizde her işte yaşanan karışıklık bu iş alanındada yaşanır ve okuldan mezun olan bir grafiker iş hayatının (tabii seçimine göre) geri kalan kısmını, kendisini hareketli görsellik konusunda geliştirerek CGARTIST olarak devam ettirebilir. (CGARTIST== Bilgisayar Grafik Sanatçısı). Bu iş alanı ülkemizde tek bir kişi tarafından birçok alanda da hizmet alırken(illüstrasyon,baskı,animasyon,jenerik vb). Yurt dışında takım çalışması dahilinde branşlar halindede yapılabiliyor. Örneğin 3d bir çalışmada, kaplama farklı bir kişi tarafından, efektler farklı bir kişi tarafından, ışıklandırma farklı bir kişi tarafından yapılırken bizde tüm bunlar tek bir kişi tarafından yapılır (yersen durmru yani). Ama ben bu iş alnını seçmeni tavsiye ederim. Para kazanma konusuna gelince bu tamamen sana, senin kendini geliştirmene bağlı. (not: eskisehir üniv. bu konuda tek değil. İstanbul, ankara ve diğre illerimizdede GSF'ler var. Ağustos ya da eylül aylarında (genede araştır) özel yetenek sınavları düzenlenir.Sınav, resim yeteneği ve kompozisyon becerisi ile ilgilidir. Belli bir ücret karşılığı sınav başvurusu yaparsın. Umarım senin için iyi olur.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  boronzox Cuma 02 Mayıs 2008, 17:11

Peki bu üniversite için düz liseye mi gidicem olivon abi?
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon Cuma 02 Mayıs 2008, 21:11

boronzox demiş ki:Peki bu üniversite için düz liseye mi gidicem olivon abi?

Bildiğim kadarıyla GS liseler var. Şimdiki sınav sistemini bilmiyorum. Yani GS liselerinin ön hazırlık dışında puan gibi avantajı varmı haberim yok ama onun dışında normal liseden de girebiliyorsun. Mesela ben Endüstiri Meslek Lisesi mezunuyum ama Güzel sanatlara girebilmiştim. Tabii dediğim gibi gene şimdiki sistemi bir araştır drim.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Cuma 02 Mayıs 2008, 21:16

Ben kağıthane lisesinde okuyorum düz bir lise ama ingilizce bölümü de var 2.sene de ben aslında ingilizce öğretmeni olacaktım eskiden o yüzden buraya girmek avantajlıydı benim için ama ben senin gibi bişiler yapmak istiyorum abi cgartist olucam bunun açılımı da computer grafic artist mi oluyo?
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon Cuma 02 Mayıs 2008, 21:18

boronzox demiş ki:Ben kağıthane lisesinde okuyorum düz bir lise ama ingilizce bölümü de var 2.sene de ben aslında ingilizce öğretmeni olacaktım eskiden o yüzden buraya girmek avantajlıydı benim için ama ben senin gibi bişiler yapmak istiyorum abi cgartist olucam bunun açılımı da computer grafic artist mi oluyo?

Evet açılımını bu. Tabii GSF'ye girebilmenin ön koşulu "YETENEK" tir. Yani çizim yapabiliyorsan eğer ve bu konuda iyiysen girersin.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Cuma 02 Mayıs 2008, 21:20

Hadi yaw :D:D:D oley o zaman iyi annem ressam bana da geçmiş sanırım :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi