After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 53 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 53 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Vote_lcapSony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Voting_barSony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Vote_rcap 
boronzox
Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Vote_lcapSony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Voting_barSony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ??

+2
haziran
emrevolkan
6 posters

Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Empty Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ??

Mesaj  emrevolkan Salı 19 Şub. 2008, 02:04

Arkadaşlar burada benim dışımda sony vegas ile ilgilenen yok mu :cry:
Bütün programlar var ama Vegas yok.. Benim öğrenmek istediğim nokta
kimler Sony Vegas kullanıyor burada ? Birbirimize yardımımız
dokunabilir..

Saygılar.
emrevolkan
emrevolkan
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Ogrenci
Kullandığınız Programlar : www.kartalyuvasiyiz.biz

Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ?? Empty Geri: Sony Vegas'da Yalnız Mıyım ??

Mesaj  haziran Salı 19 Şub. 2008, 02:23

Hayır tabiki yalnız değilsin, en kısa zamanda bu başlık açılacak ve paylaşımlar ordada aktif olacak hatırlattığın için teşekkürler ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  horizon Salı 19 Şub. 2008, 17:18

manevi desteklerimiz seninle Smile
horizon
horizon
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : creative director & designer

Mesaj  maviadamm Salı 19 Şub. 2008, 22:40

ben biliyorum biraz vegas ama daha çok Edius :arrow:
maviadamm
maviadamm
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Composite

Mesaj  haziran Salı 19 Şub. 2008, 22:42

Hepinizi Premiere kullanmaya davet ediyorum doğru yolu bulursunuz birgün :D

Şaka bi yana Vegasla Premiere arasında efektler konusunda ciddi farklılıklar var ama edius yerine Premiereyi kesinlikle tercih ederim ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Shekerphare Salı 19 Şub. 2008, 22:43

SonyVegas güzel ama çok basite kaçıyor bence yani demek istediğim hayallerini gerçekleştiremiyorsun onunla Smile
Shekerphare
Shekerphare
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Web-Grafik Tasarım
Kullandığınız Programlar : PS , Vegas , Flash , DW , AutoCAD , CD , AE , FW, Swish

Mesaj  maviadamm Salı 19 Şub. 2008, 22:44

Premier çok bencil bir program nasıl kuyaslarısn ediusla,
kendi yazdıgı formatı okuyamayan program demem ben :hımm-m:
maviadamm
maviadamm
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Salı 19 Şub. 2008, 22:55

Vegas kurgu için çokta tercih edilesi bir prg değil ama dediğim gibi geçiş efektleri fena değil hatta bu yüzden AE ile kıyaslama hatasına düşenler bile oluyor, edius ise kötülememekle beraber Premiereden çok daha üstün bir prg olmadığıda aşikar bir biçimde ortadadır bunu anlamak için Premiereyi anlamak gerekiyor.

Forumumuzdaki üyelerimizden bir çok arkadaşımız profesyonel anlamda tv lere işler yapıyorlar ve bu ikisinin arasındaki tercih noktasında onlarda Premiereyi tercih ediyorlar ve kullanıyorlarki bir sebebi mutlaka vardır diye düşünüyorum, ben bunu sadece onların sözleri ile söylemiyorum bende edius 4.5 denememe rağmen Premierede aldığım keyifi ve rahatlığı ediustan alamadım Rolling Eyes

En son haziran tarafından Salı 19 Şub. 2008, 23:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  maviadamm Salı 19 Şub. 2008, 23:10

bende kanalda çalıyorum ve premier'DEN ediusa geçmiş biri olarak derimki kesinlikle edius.. sonuçta aynı işi yapıyorlar ama ediusun + ları fazla.. ProCoder Expres yeterde artar bile maşalah :D

çoklu kanala seçenegi,aynı anda fazla title kanalında çalışması ve Canopus NX-L ile beraber gelen 4.5 ve eklentisi sayasinde 10 larca farklı formattakı görüntü ve ses dosyasını okuması çok güzel.. özellikle .vob dosylarını ve dvix,xvid dosylaarını direk okuması seri çalışma adına güzel + lar

ama sonuçta aynı işi yapıyorlar premier ve edius ... tercih meselesi :GOODs:

Vegas ile AE karşılaştırmak ise tam bir cahillk bence :dontknow:
maviadamm
maviadamm
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Salı 19 Şub. 2008, 23:30

ProCoder olayıda Premiere ye direk entegre oluyor ve çok daha rahat çalışılabiliyor ;)

Çoklu kanal olarakta Premierenin desteği var, diğer yandan vob dosyalarını desteklemiyor ama diğer formatları desteklemesi için gerekli codeck ler ile buda mümkün olabiliyor, buna karşın ediusta ekletilerle diğer formatları desteklemiyormu, işte bu noktada formatları desteklemesi kadar çalışma kolaylığı adınada bir kere daha düşünmek gerekiyor diye düşünüyorum, ama şuda varki herşeyde olduğu gibi alışkanlıklar meselsi var

Malesef AE ile Vgs kıyaslaması yapanlar var Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  maviadamm Salı 19 Şub. 2008, 23:34

AE ile Vegas karşılaştırması çok yanlış,bunu yapanlar varsa öküz altında buza aramayalım pilis :eusa_naughty:

bunlar farklı programlar,Vegastakı kat montajı AE de yapmak imkansız neredeyse..
AE nin rakibi belki Digital Fusion oda versiyon 5 için belki hıhoho
maviadamm
maviadamm
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  elturco78 Perş. 24 Nis. 2008, 13:55

vegas 8 çok başarılı bir çalışma olmuş....vegasın avantajlarından biri ayrıca bir capture kartı istememesi ve kartsızda çok hızlı ve seri çalışması, preview seyrederken kesinlike bir render istememesi ve çok basit kullanımı.....(herkes basit kullanımı oldugu için kötü bir program olarak algılıyor ama maalesef yanılıyorlar) hatta bazen dps yada edius yerine daha çabuk oldugu için vegasla çalışıyoruz....audio geçişlerde ediustan çok daha iyi ( sırf fade'i bile yeter) maalesef edius bu konuda biraz zayıf kalıyor, ediusun 3.0 pro yu kullanıyorum, 4.5 daha konfigure ama 3.0 gibi rahat kullanışı yok (belkide ben 3 e çok alıştıgım için bana yabancı geliyor) after effect'i bu programlardan biriyle kıyaslamak elmayla armutu kıyaslamaya benzer, after'ın rakibi yada muaddili digital fusion yada combastion'dır.....ediusta çok iyi bir programdır özellikle kartı varsa çok hızlı çalışır ( bir tek tga sequance'larda render ister)...HQ renderi çok süratldir.....premier her ne kadar fena olmasada bence ediusla aynı klasmana daha henüz çıkamadı.....arayüzünü daha rahat kullanımlı yapıp geliştirirlerse belki bişeyler olur.
elturco78
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : montaj

- Similar topics