After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 65 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 65 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Vote_lcapAmerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Voting_barAmerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Vote_rcap 
boronzox
Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Vote_lcapAmerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Voting_barAmerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D

+2
haziran
xander1982
6 posters

Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Empty Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D

Mesaj  xander1982 Paz 17 Şub. 2008, 18:57

hıhoho
xander1982
xander1982
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : -------

Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Empty Geri: Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D

Mesaj  haziran Paz 17 Şub. 2008, 19:10

Böyle dinleyince anlaması dahamı kolay oldu ne Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D Empty Geri: Amerikanin tarihini hic boyle dinlemediniz :D

Mesaj  horizon Paz 17 Şub. 2008, 21:18

cok eglenceli olmus :P
horizon
horizon
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : creative director & designer

Mesaj  Hale Paz 17 Şub. 2008, 23:01

Ne anlatılıyor orda Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  Joker Ptsi 18 Şub. 2008, 01:33

Daha basit ve anlaşılır olamazdı sanırım.. gerçekten çok güzel.. fakat bu tarihi bir de gerçeğiyle okuyup araştırınca aslında o komik görüntülerin ne kadar da acı ve üzücü olduğunu bilmek gerek... bir toplum nasıl olur da şuncacık 100-200 yıllık tarihte kendilerine bu kadar kötülük yapabilir :D Acıyorum kendilerine.. bir de içlerinde yaşayım hala değişmediklerini ve aynı salaklıklarını farklı konular farklı dallarda devam ettirdiklerini görünce acaba diyorum fast food (MC Donalds, Burger King...vs) mu sebep oluyor bu gerizekalılığa diye düşünmeden edemiyorum :D
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  xander1982 Ptsi 18 Şub. 2008, 02:33

Ben gecen yaz abd ye gittim work and travel program ile sana yuzde yuz katiliyorum gidince bu ne yaw amerika bu mu dedim filmlerde gosterilenle alakasi yok bu birincisi ikinci gercekten abd liler salak adamlar cok guzel bir sistem kurmus icinde o kurallara bagli olarak dikkkat cekiyorum buraya ( Kirmizi isikta kimse olmasa bile duruyolar mesela) uyuyorlar ve eger sistemde bir hata olsa cozum uretemiyorlar aynen oyle kaliyorlar bu iki ucuncu ise adamlar sistem icinden akilli ve cesur kendine guvenen kisileri sistemi duzenleme cozum uretme vs gibi kullaniyolar ve son derece bunu tesvik ediciler. Abd kulturunu de kitle iletisim araclarini kullanarak manipule ediyolar.Burda ne var orda da onlar var adamlar markalarini aynen pazarliyor burger king, mc, vs baskada yicek bisey yok zaten :D Insan trabzon ekmegini beyaz peyniri demleme cayi ozluyor beyaw :Hohohuho: (amma da yoruma acmisim abd de yasayan bir arkadasi da gorunce dilim dustu :D)

hıhoho
xander1982
xander1982
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Joker Ptsi 18 Şub. 2008, 02:51

xander1982 demiş ki:Ben gecen yaz abd ye gittim work and travel program ile sana yuzde yuz katiliyorum gidince bu ne yaw amerika bu mu dedim filmlerde gosterilenle alakasi yok bu birincisi ikinci gercekten abd liler salak adamlar cok guzel bir sistem kurmus icinde o kurallara bagli olarak dikkkat cekiyorum buraya ( Kirmizi isikta kimse olmasa bile duruyolar mesela) uyuyorlar ve eger sistemde bir hata olsa cozum uretemiyorlar aynen oyle kaliyorlar bu iki ucuncu ise adamlar sistem icinden akilli ve cesur kendine guvenen kisileri sistemi duzenleme cozum uretme vs gibi kullaniyolar ve son derece bunu tesvik ediciler. Abd kulturunu de kitle iletisim araclarini kullanarak manipule ediyolar.Burda ne var orda da onlar var adamlar markalarini aynen pazarliyor burger king, mc, vs baskada yicek bisey yok zaten :D Insan trabzon ekmegini beyaz peyniri demleme cayi ozluyor beyaw :Hohohuho: (amma da yoruma acmisim abd de yasayan bir arkadasi da gorunce dilim dustu :D)
hıhoho

Evet bu yaşadıkların WAT ile amerikaya gelenlerin sık sık karşılaştığı şeyler. Ama gerçekten yaşamaya başlayınca işin derinliklerini görüyor insan. Burada yıllardır yaşayan Türk'lere bakalım mesela.. Hepsi ilk 3-5 yıl sıkıntı yaşıyor (her amerikalının yaşadığı geçim sıkıntısı) ama daha sonra kafası basıyor ve Türk mantığını uygulamaya başlıyor ve paraya para demiyor... Amerikalılar salak ama kurallara gerçekten uyuyorlar.. Yani kurallar ve yasalar sayesinde kazıklanmaktan kurtuluyorsun.. Ama işi iyi bilirsen bu yasaları lehine çevirip avantaj yapabilir ve kazandığın parayı 2'ye ve hatta 4'e katlarsın... Tembel insanlar bunlar, her işlerini bir başkası yapsın istiyorlar.. E çalışkan bir milletsek, Atatürk bize "Türk Milleti ÇALIŞKANDIR" dediyse o zaman neden onlara uyalım.. Burada çalışan insan kazanır.. Yani biz havaalanından adım atar atmaz 1-0 önde başlıyoruz.. çünkü tembel değiliz... ;)
Burayı seviyorum çünkü Türkiye'de kazandığımdan fazlasını kazanıyor, Türkiye'de olan hayat standardımdan daha iyisini yaşıyor, ve bir TÜRK olduğum için gurur duyuyorum... Türkiye gibisi yok ama Amerika gibi besleyen de yok... Yukarıdaki (eğer var ise) bize akıl vermiş... kullanmak lazım... Daha iyi yaşam için daha çok çalışmak gerek ama doğru yerde doğru zamanda... burası doğru yer ve doğru zaman.. bunlar akıllanmadan ne koparabilirsek kardır ;)

konuya geri dönecek olursak evet kim yapmışsa bu çizgi filmi güzel yapmış ve güzel özetlemiş.. ama detayları da bilmek lazım... herşey bu kadar komik ve eğlenceli değil aslında ;)
Bizim Türk tarihi için de bir çizgi film yapsak bu kadar komik sahneler çıkabilir... iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına derim ben ;) yanılıyormuyum? yoksa hepiniz 1 erkek 4 AVRAT yaşamını mantıklı mı buluyorsunuz? .... yorum yok...
saygılar!
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  GG Ptsi 18 Şub. 2008, 02:52

Sadece tek bir parçasını değil tüm filmi izlemenizi öneririm. Ve tabi ki Micheal Moore'un diğer tüm filmlerini. Ozaman Amerika'nın aslında nasıl bir çöküş içerisinde olduğunu daha iyi anlarsınız.
GG
GG
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Kozmonot

Mesaj  Joker Ptsi 18 Şub. 2008, 03:00

GG demiş ki:Sadece tek bir parçasını değil tüm filmi izlemenizi öneririm. Ve tabi ki Micheal Moore'un diğer tüm filmlerini. Ozaman Amerika'nın aslında nasıl bir çöküş içerisinde olduğunu daha iyi anlarsınız.
Görmek için bazen izlemeye gerek kalmayabiliyor.. gerçi ben izledim bütün filmlerini... ama yine de gerek yok.. çöken toplumlar son çöküş öncesi etrafındaki herkese çatarmış... ırak...iran...vs... vs... o vs'ler arasında Türkiye de olacaktır elbet... çıkarlar çakışana kadar dostuz... sonrası malum...
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  xander1982 Ptsi 18 Şub. 2008, 06:08

Ben orda yasadigim problemleri anlatmadim sadece izlenimim sayesinde fikrimi ortaya koydum. Fakat orda turk vatndaslarimizla tanistim gercekten adamlar oranin duzenini anlayinca hepsi belli yerlere gelmisler hatta biriyle hala gorusuyorum adam araba galerisi aciyor cagirdi gitmedim memleket bana aci da olsa guzel geliyor burda eziliyorum az ucrete calisiyorum ama bir simitin susami bile mutlu olmaya yetiyor yaw. Burda kimseyi de yargilamiyorum herkes kendi secimleri dogrultusunda istedigi gibi yasar tercih meselesi. Ne demisler buyudugun yer degil ekmek yedigin yer onemli nerde calsip para kazaniyorsan orada yasarsin bu kadar basit.

hıhoho
xander1982
xander1982
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Joker Ptsi 18 Şub. 2008, 07:37

xander1982 demiş ki:Ben orda yasadigim problemleri anlatmadim sadece izlenimim sayesinde fikrimi ortaya koydum. Fakat orda turk vatndaslarimizla tanistim gercekten adamlar oranin duzenini anlayinca hepsi belli yerlere gelmisler hatta biriyle hala gorusuyorum adam araba galerisi aciyor cagirdi gitmedim memleket bana aci da olsa guzel geliyor burda eziliyorum az ucrete calisiyorum ama bir simitin susami bile mutlu olmaya yetiyor yaw. Burda kimseyi de yargilamiyorum herkes kendi secimleri dogrultusunda istedigi gibi yasar tercih meselesi. Ne demisler buyudugun yer degil ekmek yedigin yer onemli nerde calsip para kazaniyorsan orada yasarsin bu kadar basit.
hıhoho

Son sözüne kesinlikle katılıyorum... Ülkemi dünyalar verseler değişmem, ama dediğin gibi nerde ekmek yiyorsan orada yaşayacaksın...
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Ptsi 18 Şub. 2008, 09:52

HeartBreaker demiş ki:
xander1982 demiş ki:Ben orda yasadigim problemleri anlatmadim sadece izlenimim sayesinde fikrimi ortaya koydum. Fakat orda turk vatndaslarimizla tanistim gercekten adamlar oranin duzenini anlayinca hepsi belli yerlere gelmisler hatta biriyle hala gorusuyorum adam araba galerisi aciyor cagirdi gitmedim memleket bana aci da olsa guzel geliyor burda eziliyorum az ucrete calisiyorum ama bir simitin susami bile mutlu olmaya yetiyor yaw. Burda kimseyi de yargilamiyorum herkes kendi secimleri dogrultusunda istedigi gibi yasar tercih meselesi. Ne demisler buyudugun yer degil ekmek yedigin yer onemli nerde calsip para kazaniyorsan orada yasarsin bu kadar basit.
hıhoho

Son sözüne kesinlikle katılıyorum... Ülkemi dünyalar verseler değişmem, ama dediğin gibi nerde ekmek yiyorsan orada yaşayacaksın...

Arkadaşlar asimile olmayında, isterseniz kutuplar olsun farketmez yani, önemli olan nokta burası ;)

Mesela Baha amerikalara gidince bizleri daha az hatırlar oldu :D birde adamımızı harlemliler kandırıp digital dünyayı bıraktırıp basketbola alıştırmalarından endişe etmekteyim Laughing

Burdan busha ve halkına sesleniyorum, beyaz saray duysun sesimizi, nasa, FBI sözüm hepinize, Baha bizimdir bizim kalacak o bir Tük evladı asla onu kandıramayacak yönetmenliği bıraktırıp spora kazandıramayacaksınız Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Joker Ptsi 18 Şub. 2008, 10:05

haziran demiş ki:Arkadaşlar asimile olmayında, isterseniz kutuplar olsun farketmez yani, önemli olan nokta burası ;)

Mesela Baha amerikalara gidince bizleri daha az hatırlar oldu :D birde adamımızı harlemliler kandırıp digital dünyayı bıraktırıp basketbola alıştırmalarından endişe etmekteyim Laughing

Burdan busha ve halkına sesleniyorum, beyaz saray duysun sesimizi, nasa, FBI sözüm hepinize, Baha bizimdir bizim kalacak o bir Tük evladı asla onu kandıramayacak yönetmenliği bıraktırıp spora kazandıramayacaksınız Laughing

Güldürdün beni :D hehe sen önce mesajlarını kontrol et :D az hatırlar oldu diyorsun :D mesajlara cevap yok... salarım bush'u üzerine :D heheh
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  horizon Ptsi 18 Şub. 2008, 11:37

bush bitti yaşasın obama.
horizon
horizon
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : creative director & designer

Mesaj  xander1982 Ptsi 18 Şub. 2008, 17:42

Amerika hakkina dusundurup suraya yorum yazmaya vesile ettiysem bu topic ise yaradi demektir cevresinden, kuresel siyasetten, olan bitenden kopuk olmayan bir genclik var cok sevindim valla hatta sevindirik oldum :friends-:

hıhoho
xander1982
xander1982
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Salı 19 Şub. 2008, 02:25

xander1982 demiş ki:Amerika hakkina dusundurup suraya yorum yazmaya vesile ettiysem bu topic ise yaradi demektir cevresinden, kuresel siyasetten, olan bitenden kopuk olmayan bir genclik var cok sevindim valla hatta sevindirik oldum :friends-:

hıhoho

Ehuhehehhe öyleyizdir ayıptır sölemesi danss
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  xander1982 Salı 19 Şub. 2008, 11:23

:selam-m:

hıhoho
xander1982
xander1982
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

- Similar topics