After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Kutudan yazılar çıkarmak EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Kutudan yazılar çıkarmak EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Kutudan yazılar çıkarmak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 119 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 119 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Kutudan yazılar çıkarmak Vote_lcapKutudan yazılar çıkarmak Voting_barKutudan yazılar çıkarmak Vote_rcap 
boronzox
Kutudan yazılar çıkarmak Vote_lcapKutudan yazılar çıkarmak Voting_barKutudan yazılar çıkarmak Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Kutudan yazılar çıkarmak

4 posters

Kutudan yazılar çıkarmak Empty Kutudan yazılar çıkarmak

Mesaj  smmugler Perş. 15 Ekim 2009, 20:51

Arkadaşlar ben yeni başlamayı planlıyorum after effects e açıkçası hiçbir bilgim yok ama photoshop bilgim var ve de yapmak istediğim şeyi anlatayım siz bana hangi derslerden yararlanmam gerektiğini söylerseniz çok mutlu olurum Kutudan yazılar çıkarmak Icon_smile

şimdi ben arkadaşıma doğum günü hediyesi hazırlamak istiyorum bunun için de bi kutu alıcam işte kutuya elimi daldırıcam ama böyle baya daldırıcam yani normalde kutuyu delecek kadar ama videonun o kısmını montajlayıp kutudan harfler çıkarıp sonra bu harflerin en sonunda yukarda iyi ki doğdun yazmasını istiyorum nasıl yapabilirim hangi derslerden faydalanmalıyım?
smmugler
smmugler
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : photoshop, inşallah after effects

Kutudan yazılar çıkarmak Empty Geri: Kutudan yazılar çıkarmak

Mesaj  Saki Paz 18 Ekim 2009, 22:47

Bu konuda ben malesef yardımcı olamayacagım,

konunun en son konularda gozukmesi icin bir mesaj yazıyorum..
AE deneyimi olan arkadaslarımızdan birileri cevap vericektir...
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Tekniker
Kullandığınız Programlar : DW, FW, PS

Mesaj  alpino Paz 18 Ekim 2009, 22:51

Yazının 3D olmasını istiyorsan harfleri teker teker 3DMAX gibi pro. larda modelleyip AE ye çıkartip keyframe vermen gerek.Ama direk 2 boyutlu olsun diyorsan AE dede yapabilirsin.Ama biraz zor iş.Çünkü elini öyle bir ayarlamalısınki tutmuğun zaman harfler tam eline otursun.Yani bu işi keyframe verek yapabilirsin
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  smmugler Paz 18 Ekim 2009, 23:01

aslındayeni başladım videocopilottaki dersleri izlemeye bu gün yavaş yavaş terimleri öğreniyorum bakalım arkadaşın doğumgününe yetişecek mi :D arkadaşlar profesyönel bişey hazırlamak istemiyorum sadece dandik durmasın yeter zaten harfleri fırlatıcam yukarda kendileri toplanıcak rastgele ben bi parmak şıklatınca sıraya giricek şeklinde düşünmüştüm yani elimin çok ta görüneceğini düşünmüyorum
smmugler
smmugler
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  smmugler Paz 18 Ekim 2009, 23:03

yazı 3d olmasa da olur Smile
smmugler
smmugler
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  alpino Paz 18 Ekim 2009, 23:03

Hımm ozaman elini kutuya sokum böle toprak kazarmiş gibi harfleri fırkatırsan iş çok kolaylaşır.Tek gerek işde eli tam fırlatirken kutunun içinnden harfe keyframe vere vere yerine otutturmak Laughing
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  legendofr4m0n Ptsi 19 Ekim 2009, 12:54

Valla bence ilk olarak kutuya elini daldırıp tek tek hafleri çıkarıyormus gibi bir video çek sonra after effectte harfleri ekle ve harflere 3d form ve keyframe vererek ve positionları ile oynayarak videoyu yapabilirsin
legendofr4m0n
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : serbest
Kullandığınız Programlar : ae ps

Mesaj  smmugler C.tesi 31 Ekim 2009, 10:01

yapabileceğime inanıyorum :D:D keyframe falan bunları öğrendikten sonra tabi :D

Edit: arkadaşlar büyük bi kısım halloldu sanırım videoyu çektim kutunun altındaki kısım yerine aynı yerin fotoğrafını ekledim şimdi harflerin nasıl hareket etmesini sağlayacağım ? motion track işime yarar mı? iyi ki varsın yazmak istiyorum 11 tane harfe 11 yarı motion track mi uygulamam gerekir?

Edit Haziran: Flood yasak olduğu gibi mesajlarımızında ilk harflerinin büyük olması gerekiyor.

Edit 2: Ben yeni gelişmeleri haber verdiğim için flood olarak görmemiştim mesajımı ama neyse.

Arkadaşlar, ben effectleri araştırırken warp diye bir effect buldum işime yarar gibi ancak bir türlü yönünü düzgün veremiyorum yani istediğimin açısal olarak 180 derece tersine gidiyor ve açı gibi bir seçenek yok effect ayarları içinde textin rotationunu da değiştirirdim fark etmedi. Ne yapmalıyım sizce?

------------------------
SORUNU ÇÖZDÜM:
Arkadaşlar 1.5-2 haftadır burda yanıt beklemenin çok saçma bir davranış olduğunu anlamış oldum dün kendi kendime deneyerek buldum nasıl yapılacağını aslında birkaç arkadaş keyframelerden bahsetmişti ama tam olarak nasıl yapacağımı anlatmamışlardı... Neyse aynı problemi yaşayan arkadaşlara bilgilendirme olsun keyframelerde transform bölümünde position diye bir keyframe var onun yanındaki saate tıklayıp istediğim frame'e getirip değeri değiştirince keyframe yaptı ve bi anda görünür olmasını da aynı yerdeki opacity keyframe'i ile sağladım sonuçta istediğim gibi oldu diyebilirim ayrıca yazıları da hiç 3d programı falan kullanmadan internette ücretsiz 3 boyutlu yazı yapan web sitelerinden birine girip kullanacağım harfleri tek tek girip pcye kaydettim ordan da comp. a atıyorum ve keyframeleri uyguluyorum bu kadar basitmiş boşuna cevap beklemişim neyse herkese teşekkür ederim umarım birinin işine yarar Smile

not: bu mesaj da flood sayılmaz bence aslında ama yöneticilerin bu işi ciddiye aldıklarını anladım ve kendi mesajımı editliyorum...
smmugler
smmugler
Daha Yeni
Daha Yeni