After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
... EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
... EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
... EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
... EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
... EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
... EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
... EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
... EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
... EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 75 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 75 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
... Vote_lcap... Voting_bar... Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

...

+3
aloha34
boronzox
janan
7 posters

Beğenilme Oranı

... Vote_lcap29%... Vote_rcap 29% 
[ 2 ]
... Vote_lcap29%... Vote_rcap 29% 
[ 2 ]
... Vote_lcap14%... Vote_rcap 14% 
[ 1 ]
... Vote_lcap28%... Vote_rcap 28% 
[ 2 ]

Toplam Oylar : 7
Back

... Empty ...

Mesaj  janan Paz 07 Haz. 2009, 16:15

...

En son janan tarafından Perş. 21 Nis. 2011, 14:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : photoshop, after effetcs, particle illision, premiere

... Empty Geri: ...

Mesaj  boronzox Paz 07 Haz. 2009, 16:21

Hemen izliyorum kardeşim Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  janan Paz 07 Haz. 2009, 16:57

izledikten sonra yorumunu bekliyorum

akıllı tv linki eklenmiştir
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Kullandığınız Programlar : photoshop, after effetcs, particle illision, premiere

Mesaj  boronzox Paz 07 Haz. 2009, 17:25

Kardeşim bence çok güzel olmuş.
Gerçekten.Özellikle de başlangıçtaki sahneler çok ferahlatıcı.Müzik seçimin de çok güzel.
Bundan daha iyilerini çıkaracak yetenek var sende.Ben inanıyorum ;)
Kolay gelsin cheers
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  aloha34 Paz 07 Haz. 2009, 17:28

Bır sey sorucam,After effects kullanabılıyormusun.şayet kullanabılıyor ısen neden duzeltmeler yapmadıngoruntulerde cok daha hos olurdu renklerle ısıklarla vs vs oynamalrla cok daha harkulade goruntuler elde ederdın bence.

Filme gelince guzel olmus elıne saglık emek verdıgın ortada oyunculukta zamanla gelısır herhalde :d
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  janan Paz 07 Haz. 2009, 17:44

ya after effetcs kullanıyorum ama benim bu siteden uzaklaşma sebebim olan abim bilgisayarı götürdü ve sağolsunlar arkadaşlar yardımıyla (bilgisayarlarıyla) yaptım montajı onlarada yük olmak istemedim ne kadar kolay yapabilirsem o kdar iyi olacaktı bende elimden geleni ksıa sürede yaptım
bu arada sana da teşekkürler boronzox :D
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  aloha34 Paz 07 Haz. 2009, 17:48

Yardımcı oluruz kafana takma
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  janan Paz 07 Haz. 2009, 17:52

saolasın :D
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Joker Paz 07 Haz. 2009, 18:50

Oncelikle uzun zaman aradan sonra bir kisa film gordugum icin su forumda cok mutlu oldugumu ve ozenle izledigimi bilmeni isterim. Benim alanim oldugu ve egitimini aldigim bir dal oldugu icin de detayli bir sekilde yorumlamak yardimci olmak isterim. Maddeler halinde artilarini ve eksilerini siralayacagim sakincasi yoktur umarim.

1. Zaten cevabi vermissin ama yine de belirtmek istedim... Bence her ne kadar zaman darligi olsa da goruntunun renk ve isik ayarlari ile oynanabilirdi.

2. Kisa filmde mantik ve yontem bir konuyu kisa surede anlatip vurgulanmak istenen on planda tutulur. Anlatmak istedigin konunun karmasikligina gore bu sure 30sn ile 29-30dk arasinda degisir. Gunumuzde 40-45dk'lik filmler yapip da kisa film diyenler oluyor tabi ama yine de bu kurali bozmaz. Senin konuna gelince bu konu 10dk'da degil bence maksimum 4-5dk'da anlatilacak bir konu. (Isik ve renk ayarlariyla oynamana da zaman kalirdi)

3. Giristeki goruntuler gayet hos ve guzel. Fakat cok uzun ve konuyla da pek alakasi yok. Film girislerinde detaylara yonelik cekimler yapilmasi ve agirdan alinmasi guzel olmakla beraber genelde konuyla baglantili goruntuler olsa daha iyi olabilirdi. Mesela sehir goruntusu, kalabalik insan gruplarinin caddelerde yurudukleri ve saticilarin urunler satmaya calistiklari sahneler 25-45 sn kadar goruntulenebilirdi mesela. Guvercinler guzel gorsellik katsa da filme anlatmak istedigin konuya pek bir yardimi olmamaktadir ve 1.5dk olmasi da gereginden uzun olmus.

4. Kullanilan acilar gayet guzel. Tabiki farkli acilarla konu daha da vurgulanabilir ve gorsel solen yaratilabilir. Ama ilk kisa film olmasina ragmen guzel acilar kullanmissin tebrikler.

5. Kullanilam muzik gayet hos. Dogru secim olmus.

6. Konu anlatiminda da bazi puruzler var. Mesela duymadigini farkettigi goruntulerde sabah kalktiginda gurultuyu duymamasi hos olmus. Fakat ondan sonra elini yikarken veya kapilari kapatirken hicbirsey duymadiginin farkinda olmamasi biraz tuhaf kaciyor. Ta ki sokakta adamla carpisip adamin lafini duyamamasi veya kendi konustugunu duyamamasi ile farkina varmasi ve sokakta yuruyen onca insanin konusup da kendisinin duymadigini farketmemesi pek olmamis gibi. Daha farkli ne yapilabilirdi? sorusuna bircok cevap olacaktir tabi ama bu demek degildirki senin yaptigin yol da cok kotu olmus. Her ne kadar puruzlerden bahsetsem de ilk kisa film oldugu icin ve filmin anlatmak istedigin konuyu gayet guzel anlatabildigi icin pek de bir sorun olarak gostermiyorum. Sadece belirtmek istedim o kadar.

7. Oyunculuk gayet basarili. Belki oscar alamaz ama yine de amator bir calisma icin yeterli olmus.

8. Filmin orta bolumunde cikan yazilar keske yazi olmasaydi da konusma olsaydi. Goruntuleri izlerken arka planda bir konusma seklinde gelse daha iyi olurdu. Ne yazi olmasi filmin guzelligine uymus ne de yazida kullandigin o font. Filme o kadar uzak ki o Blade filminin fontuna benzeyen bir font.

Bir sonraki filminda muhakkak ses, isik ve renk ayarlarina onem vermelisin. Anlatacagin konuyu olabildigince kisa tutmaya calis ve gereksiz sahnelerden kurtul. Biliyorum cektigin sahneleri kesip atmak zor gelir. O sahneleri kendi cocugunmus gibi benimser ve cikarirkan zorluk cekersin ama yine de unutma ne kadar oz o kadar iyi olur. Tekrardan paylasim icin tesekkurler. Eminim senden daha iyi ve guzel calismalar gelecek ileride.

Saygilar,
Baha
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  janan Ptsi 08 Haz. 2009, 18:14

joker ilk olarak senin filmimi izlediğin gibi bende senin yorumunu sevinerek ve dikkatle okudum bunu belirtmek istedim

ilk olarak emin ol kendi evimde bilgisayar olsa sabahlar yine de daha iyi ayarlar yapmaya çalışırdım çünkü internet kafedeki bilgisayardan render alıyım diyorum ancak bilgisayar donuyo reset atmadan eski haline gelmiyo reset atınca deep freze progamı yüzünden bütün herşey siliniyo

ikinci olarak sabah sahnesi uzun seninde belirttiğin gibi ama ben orada bi bakıma doğaya dönüüşü yani daha doğrusu insan, teknoloji vb durumlardan oraya çıkan gürültü olmazsa neler anlatabileceğimi düşündüm ama dediğin gibi kısa olsa belki de daha iyi olurdu

daha sonra ben bu filmi neredeyse tek başıma çektim tripodu kendim ayarladım sonra yerime geçtim olmadı tekrar çektim filan derken zor oldu

eğer yazı yerine ses olsaydı daha iyi olurdu demişsin katılıyorum ama ben düzgün bir ses kaydediciye sahip değilim eğer bi tavsiyen varsa bu konuda çok işime yarar

birde ışık ve ses ayarları demişsin acaba ne tür ayarlar yapıyım bu konuda bi iki tüyo verirsen sevinirim ayarlar nası olsun

ve son olarak "Maddeler halinde artilarini ve eksilerini siralayacagim sakincasi yoktur umarim." demişsin yazdıklarının tabi ki sakıncası yok ayrıca çok da sevindim böyle bi yorum gelmesine

eğer üst tarafta yazdığım soruları cevaplarsan sevinirim

Teşekkürler
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Joker Ptsi 08 Haz. 2009, 19:50

janan demiş ki:eğer yazı yerine ses olsaydı daha iyi olurdu demişsin katılıyorum ama ben düzgün bir ses kaydediciye sahip değilim eğer bi tavsiyen varsa bu konuda çok işime yarar

birde ışık ve ses ayarları demişsin acaba ne tür ayarlar yapıyım bu konuda bi iki tüyo verirsen sevinirim ayarlar nası olsun

Kameranda eger mikrofon girisi varsa sana tavsiyem direk git bir elektronikciye ve profesyonel mikrofon al. Fiyati sanirim 8-10TL falan olmasi lazim. Onun bas kismina sunger ve tabiki kameraya girecek kismi icin de donusturucu jak al. Sesi Kamerayla kaydedebilirsen ne ala eger cok gurultulu ortamlarda cekim yapiyor ve sonradan dublaj veya anlatici sesi kaydedip filme monte etmek istiyorsan yine ayni mikrofonu kullanabilirsin. Program olarak da Adobe'nin Sound Booth programi var. Ismi yanlis yazmis da olabilirim. Ama bana gore Sony Sound Forge 9 veya Sound Forge Audio Studio daha cok isine yarayabilir. Adobe'ninkini pek kullanmadigim icin fazla yorum yapamiyorum.

Isik ve ses ayarlari olarak da Adobe Premiere'de gurultuyu aza indirebilirsin, ve boylece dis cekimlerde yine istedigin sesi alir ve gurultu (cizirti vs..) olmadan doga sesini kaydedebilirsin. Isik ayarlarinda da biraz kontrast ve renk ayarlari ve level ayarlariyla oynarsan gayet guzel sinema renklerini ve canliligini yakalarsin. Siyahlar daha siyah beyazlar daha beyaz durur ve ortamdaki gri renk tonundan kurtulursun. Otomatik olarak yapan pluginler var ama ben el ile yapmayi her zaman tercih ederim.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  janan Salı 09 Haz. 2009, 08:32

çok saol ama profesyonel mikrofon girişi nasıl bişiyani internetten görüntüsü var mı o konuda bilgim yokta kamerada grişi var mı yokmu bilmiyorum
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Hale Salı 09 Haz. 2009, 11:15

Mesajlarınızın ilk harfini büyük olarak yazmanız gerekmektedir arkadaşlar biliyorsunuz dimi
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  janan Salı 09 Haz. 2009, 13:38

Valla bilmiyodum ama öğrenmiş oldum :D
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Hale Salı 09 Haz. 2009, 14:34

Neyi bilmiyordunda öğrenmiş oldun :D Smile
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  Joker Salı 09 Haz. 2009, 18:31

janan demiş ki:çok saol ama profesyonel mikrofon girişi nasıl bişiyani internetten görüntüsü var mı o konuda bilgim yokta kamerada grişi var mı yokmu bilmiyorum

Profesyonel kamera girisi derken ben kablonun ucundan bahsediyorum. Genelde bu mikrofonlarin uc kisimlari daha buyuk olur. Mixer ve benzeri aletlere girmesi icin. Ama onu ufak girisler icin ayarlayan donusturuculer var. Kameranin marka ve modeli nedir? Bir bakayim. Sen de direk kamerani kurcalayip sagina soluna bak, Kulaklik girisi gibi bir delik olmasi gerek. Yaninda bir yerde Mic yazar veya mikrofon sekli olur. Bircok DV, MiniDV, HDD..vs. amator video kameralarda olur bu.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  janan Çarş. 10 Haz. 2009, 10:50

kameram SONY DCR DVD-115 DİJİTAL KAMERA veya bi iki versiyon değişiğiydi ama özellikler aynı

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110140461&CS_Category=_SBA_1000_1662_952_5398&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA&T_Category=_DIJITAL_VIDEO_KAMERA1000
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  mobidik Çarş. 10 Haz. 2009, 21:22

İlk film... 10 dakikalık bir işin altına girmek... Gençler sizi tebrik ediyorum öncelikle bu cesaretinizden ötürü... İzledim filmi... Bir iki kelam edecem.. Kopuk kopuk olabilir ama samimiyetime inanmanızı diliyorum..
Filmi önce (bir iki gün önce) izlemeye çalıştım ve sıkılıp kapadım. Ama sonra forumda bu işi gerçekleştiren az insan olduğundan ve burada az da olsa saygı gördüğümüzden filmi izlemeliyim ve yorum bekleyenlere bir şeyler yazmalıyım diye açtım izledim..
Baştaki görüntüler güzel, güzel fakat çok uzun olmuş. Yani kısafilm çekiyoruz. Bize verilen zamanı hoyratça harcamamalıyız. O kadar çok kuş gördük ki dedim kumrular ile ilgili br durum mu bu acaba Neutral ?? Bir de şu bir eve doğru zoom yapılmış o kısmı hala neden kullandınız anlamadım gerçekten..
Not: Filmde kullandığınız yazı stilini hiç beğenmedim. Mutlaka net ve anlaşılır stiller kullanın.. Hiç böyle enteresan tarzlar deneyen film gördünüz mü (iyi filmlerden bahsediyorum) bilmem ;)
Başlangıç noktamız güzel ama klasik..Bu işler uğraşan insanların ilk filmleri maalesef ki klişe olarak uyanma sahnesi ile başlar. Yani istisnai durumlar vardır ama genelleme yapılabilir.
Çocuk ağlaması ile rahatsız olan bir genç..
Fakat daha sonra arkadaşı ile bir araya gelme yerini neden çektiniz? Çektiniz peki neden sadece dış ses vardı orda? Anlamakta zorlandım doğrusu.. Yani konuşulanları duysak.. Şöyle olsa:
-Ya katil olacam abi, her sabah velet sesinden uyanmaktan bıktım. Çocuğa sanki ben bakıyorum ya...
gibi bir şeyler olsa böyle bir diyalog geçse tamam dicem ama bu hali Neutral
Sonrasında sabaha uyanışındaki gülüşün çok iyi olmuş. Yani o ifadeyi verebilmişsin. "Oh bee sanırım evde yoklar.." ifadesi.. Fakat insan yattığı yerde sağır olabilir mi? diye sorarlar adama? Tamam oldu diyelim bunu bu kadar geç farketmez sanırım..
Filmde o kadar çok plan kullanmışsınız ki devamlılık konusunda çok hata yaparsınız sanıyordum ilk deneyim olmasına karşın sırıtan pek bir şey yok..
Açılar konusunda daha özenli olmanızı tavsiye ederim. Tripod kullanılmış sanırım.
Bu filme bir hastane sahnesi yakışabilirdi diye düşünüyorum. Çocuk hiçbir çözüm yolu aramadı Neutral (Ayna karşısındaki oyunculuğunu da beğendim.)
Kameranızı biliyorum teknik yetersizliklerden ötürü renkle konusunda pek bir şey yapmanız beklenemez. Aceleye de gelmiş biraz sanırım.. İlk mesajında öyle bir şey vardı galiba not düşmüşsün.
Bağlayalım bir yere....
Bu filme 10 dakika çok uzun olmuş.. Daha vurucu öğeler kullanılabilirdi.. Şimdi bazıları reklam yapacak diyebilir ama bizim "Zifiri" filmi de bir duyu organı ile ilgili ve 2 dakika civarı. Fakat anlatım açısından bir çok şey anlattığına inanıyorum.
Bu merdiven uzun.. Basamak basamak yorulmadan sabırla çıkın.. En iyi öğrenme yolu da deneme/tecrübe etme sanırım. Oku,izle,öğren ve uygula varsa bu işin bir formülü budur sanırım..
Ben ışığı gördüm Smile Devamı gelir inşallah.. Kolay gelsin...
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Mesaj  janan Perş. 11 Haz. 2009, 15:25

Yorum için çok teşekkürler konuşmaya gelirsek bazı sorunlar yüzünden orda konuşmanın sesi yok yoksa koyucaktık ama malesef koyamadık inşallah daha iyileri de gelir
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  yurt-seven07 Ptsi 01 Şub. 2010, 18:43

gayet iyi
yurt-seven07
yurt-seven07
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : Okul
Kullandığınız Programlar : After , photoshop

Mesaj  yurt-seven07 Ptsi 01 Şub. 2010, 19:39