After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Gri (ilk kısa filmim) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Gri (ilk kısa filmim) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Gri (ilk kısa filmim) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Gri (ilk kısa filmim) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Gri (ilk kısa filmim) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Gri (ilk kısa filmim) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Gri (ilk kısa filmim) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Gri (ilk kısa filmim) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Gri (ilk kısa filmim) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 78 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 78 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Gri (ilk kısa filmim) Vote_lcapGri (ilk kısa filmim) Voting_barGri (ilk kısa filmim) Vote_rcap 
boronzox
Gri (ilk kısa filmim) Vote_lcapGri (ilk kısa filmim) Voting_barGri (ilk kısa filmim) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Gri (ilk kısa filmim)

+6
mtp
bilizzard3 (Yasaklı)
xxxsinanizm
boronzox
haziran
deoignoto
10 posters

Beğenilme Oranı

Gri (ilk kısa filmim) Vote_lcap36%Gri (ilk kısa filmim) Vote_rcap 36% 
[ 4 ]
Gri (ilk kısa filmim) Vote_lcap27%Gri (ilk kısa filmim) Vote_rcap 27% 
[ 3 ]
Gri (ilk kısa filmim) Vote_lcap27%Gri (ilk kısa filmim) Vote_rcap 27% 
[ 3 ]
Gri (ilk kısa filmim) Vote_lcap9%Gri (ilk kısa filmim) Vote_rcap 9% 
[ 1 ]

Toplam Oylar : 11
Back

Gri (ilk kısa filmim) Empty Gri (ilk kısa filmim)

Mesaj  deoignoto Perş. 26 Şub. 2009, 07:06

Merhabalar, foruma yeni katıldım ve ilk kısa filmimi paylaşmak istedim...

Höst'ten ve bir kaç kısa filmden tanıyacağınız Mehmet Kurt'la Ankara'yı anlatan bir film yapmak istemiştik, sonunda da benim yazdığım senaryo'dan bu çıktı, kusurlarımız elbette var özellikle benim ilk filmim olmasından kaynaklı, buyrun izleyin, iyi seyirler...

Teşekkürler...

http://vimeo.com/3311875
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Öğrenci

Gri (ilk kısa filmim) Empty Geri: Gri (ilk kısa filmim)

Mesaj  haziran Perş. 26 Şub. 2009, 16:27

Paylaşım için teşekkürler, içinde cesur sahneler var

Ama çekimlerde açıkcası yer yer biraz acemilik hissediliyor, seslerdede sorun var gibi tabi bunlar imkanlar ölçüsünde daha doğrusu imkansızlıklar içinde yapıldığı için normaldir, bu düşüncemi sizlere olumlu etki yapması açısından paylaşıyorum, ama önemli olan emek vermek ve daha iyisini yapmak adına çalışmaktır güzel olan, daha iyi çalışmalarda görmek dileğiyle, tekrar paylaşım için teşekkürler, bu arada aramızada hoşgeldin umarım kalıcı olursun.

Bu arada çalışmada koçero müziği dikaktimi çekti sizce o sahneye uygun bir müzikmiydi bunu merak ettim.

En son haziran tarafından C.tesi 28 Şub. 2009, 16:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox Perş. 26 Şub. 2009, 17:14

Ellerine sağlık dostum :GOODs:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 19:41

doe videoyu o kadar met ettin bende merak ettim bi bakı versen videoda sorun war galiba ?
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint

Mesaj  haziran Perş. 26 Şub. 2009, 19:47

xxxsinanizm demiş ki:doe videoyu o kadar met ettin bende merak ettim bi bakı versen videoda sorun war galiba ?

Ben izleyebiliyorum :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 19:49

haziran demiş ki:
xxxsinanizm demiş ki:doe videoyu o kadar met ettin bende merak ettim bi bakı versen videoda sorun war galiba ?

Ben izleyebiliyorum :D
ben deliriş ve sorunluyum ben senin gitmek istediğin o yolun sonuyum :P konuyla alakası yok ama secdim bi söz bi an aklıma geldi ya tekrar denedim olmadı başka bi siteden upload etse belki izleriz şimdi daha çok merak ettim ?
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint

Mesaj  haziran Perş. 26 Şub. 2009, 19:56

Embed kodundan izleyemiyor olabilirsin bruadan bak bide

haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 19:57

haziran demiş ki:Embed kodundan izleyemiyor olabilirsin bruadan bak bide

link için sağol ama gene açılmıyo eğer sizde açılıyor bende açılmıyorsa sorun gerçekten bende başka zamana kaldı o zaman
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  deoignoto C.tesi 28 Şub. 2009, 16:12

haziran demiş ki:Paylaşım için teşekkürler, içinde cesur sahneler var

Ama çekimlerde açıkcası yer yer biraz acemilik hissediliyor, seslerdede sorun var gibi tabi bunlar imkanlar ölçüsünde daha doğrusu imkansızlıklar içinde yapıldığı için normaldir, bu düşüncemi sizlere olumlu etki yapması açısından paylaşıyorum, ama önemli olan emek vermek ve daha iyisini yapmak adına çalışmaktır güzel olan, daha iyi çalışmalarda görmek dileğiyle, tekrar paylaşım için teşekkürler, bu arada aramızada hoşgeldin umarım kalıcı olursun.

Bu arada çalışmada koçero müziği dikaktimi çekti sizce o sahneye uygun bir müzikmiydi bunu merak ettim.

o koçero değildi, quadro nuevo isimli jazz sanatçısının antakya albümünden bir eserdi, biraz da imzamdı benim, antakyalı olduğum için ve o duyguları ben de uyandırdığı için, ben pek sırıttığını düşünmüyorum ama izleyici burada önemli olan onun için tam olarak istediğiniz cevabı verememiş olmaktan korkuyorum biraz...ama teşekkür ederim yorumlarınız için =) gerçekten çok teşekkür ederim, özellikle imkansızlığımızı anlamanız beni çok sevindirdi...
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  xxxsinanizm C.tesi 28 Şub. 2009, 16:16

heh video açıldı tahmin ettim kadar güzelmiş kardeş eline sağlık
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran C.tesi 28 Şub. 2009, 16:19

deoignoto demiş ki:

o koçero değildi, quadro nuevo isimli jazz sanatçısının antakya albümünden bir eserdi, biraz da imzamdı benim, antakyalı olduğum için ve o duyguları ben de uyandırdığı için, ben pek sırıttığını düşünmüyorum ama izleyici burada önemli olan onun için tam olarak istediğiniz cevabı verememiş olmaktan korkuyorum biraz...ama teşekkür ederim yorumlarınız için =) gerçekten çok teşekkür ederim, özellikle imkansızlığımızı anlamanız beni çok sevindirdi...

Müzik konusunda haklısın bi an nedense bende o çağrışımı yaptı neyse müzik konusu belli oldu ve dediğin gibi düşünmüşsen pek sırıtmamış bencede ama o jazz sanatçısının albümünde değerlendirmesi ayrı bir konu orjinali farklı çünkü ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  deoignoto C.tesi 28 Şub. 2009, 16:25

haziran demiş ki:
deoignoto demiş ki:

Müzik konusunda haklısın bi an nedense bende o çağrışımı yaptı neyse müzik konusu belli oldu ve dediğin gibi düşünmüşsen pek sırıtmamış bencede ama o jazz sanatçısının albümünde değerlendirmesi ayrı bir konu orjinali farklı çünkü ;)

ben de sonradan öğrendim zaten o albüm bir filmin soundtrack i olmuş aynı zamanda o filmi arıyorum şimdi didik didik ama bulamadım... kader =)
Edit:
xxxsinanizm demiş ki:heh video açıldı tahmin ettim kadar güzelmiş kardeş eline sağlık

teşekkür ederim =)

Edit:
boronzox demiş ki:Ellerine sağlık dostum :GOODs:

teşekkür ederim efendim =)

En son haziran tarafından C.tesi 28 Şub. 2009, 16:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Flood yapmayalım.)
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  bilizzard3 (Yasaklı) C.tesi 28 Şub. 2009, 17:58

tesekkürler güzel calısma olmus
bilizzard3 (Yasaklı)
bilizzard3 (Yasaklı)
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : carakter studyo dersleri

Mesaj  mtp Ptsi 02 Mart 2009, 12:31

Öncelikle kutlarım...Ancak nacizane bir kaç eleştiride bulunmak istiyorum.
İlk olarak senaryo biraz fazla yoğunlaştırılmış ve anlaşılması güç geldi bana yani duygusal bir hava oluşması biraz abartılmış.
İkinci olarak ise erkek oyuncunun duygusal bir çöküntü sonrası verdiği refleks biraz yapay duruyor.Yani o kadar naif bir karekter çizilmiş ki sevgilisinden ayrılması için bir sebebe ihtiyacı olamlı, duygusal,uyumlu,romantik ve cinsel yönden problemleri olmayan bir genç neden sevgilisiyle devamlı ayrılıp barışır biraz anlamsız gibi yani kızın adamdan ayrılması için bir sesbebi olmalı yada adamın kızdan.Son olarak anlatıcının olduğu sahne gereksiz duruyor çünkü anlatıcı izleyiciye filmin zaten anlatmaya çalıştığı şeyleri söylüyor yani izleyiciye neden devamlı ayrılıp barıştıkları konusunda bir ip ucu yada filmin temasını güçlendirecek bir mesaj vermiyor.

Eleştirilerimi olumlu yönde algılamanızı rica ederim...
mtp
mtp
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : post productions

Mesaj  deoignoto Salı 03 Mart 2009, 14:45

mtp demiş ki:Öncelikle kutlarım...Ancak nacizane bir kaç eleştiride bulunmak istiyorum.
İlk olarak senaryo biraz fazla yoğunlaştırılmış ve anlaşılması güç geldi bana yani duygusal bir hava oluşması biraz abartılmış.
İkinci olarak ise erkek oyuncunun duygusal bir çöküntü sonrası verdiği refleks biraz yapay duruyor.Yani o kadar naif bir karekter çizilmiş ki sevgilisinden ayrılması için bir sebebe ihtiyacı olamlı, duygusal,uyumlu,romantik ve cinsel yönden problemleri olmayan bir genç neden sevgilisiyle devamlı ayrılıp barışır biraz anlamsız gibi yani kızın adamdan ayrılması için bir sesbebi olmalı yada adamın kızdan.Son olarak anlatıcının olduğu sahne gereksiz duruyor çünkü anlatıcı izleyiciye filmin zaten anlatmaya çalıştığı şeyleri söylüyor yani izleyiciye neden devamlı ayrılıp barıştıkları konusunda bir ip ucu yada filmin temasını güçlendirecek bir mesaj vermiyor.

Eleştirilerimi olumlu yönde algılamanızı rica ederim...

yorumların için gerçekten teşekkürler...

ben filmi geçmiş bir olaydan esinlenerek yazım, yani bir bakıma based on true story, hani biraz da konu olarak şuydu kafamda, evet herkesin ayrılmak için sebepleri var ama aslında ayrılığın tek sebebi o sessizlik...o kimsesiz kalmışlık bir yerde ya da ne bileyim..sebebi yok benim için genelde ayrılıkların...anlatıcı kısmına hak verebilirim ama siz de biliyorsunuz ki herkes sizler gibi bilinçli izleyemiyor filmleri sonuçta izleyen herkesin bir şeyler kapabileceği bir şey ortaya koymak istedim...benden bu kadar =) çok teşekkür ederim yorumların için tekrardan, sağlıcakla kal =)
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  mtp Çarş. 04 Mart 2009, 10:13

Umarım bir sonraki filminide burada bizlerle paylaşırsın.Sinemaya olan inancının bitmemesi dileğiyle...
mtp
mtp
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : post productions

Mesaj  deoignoto Paz 15 Mart 2009, 01:33

mtp demiş ki:Umarım bir sonraki filminide burada bizlerle paylaşırsın.Sinemaya olan inancının bitmemesi dileğiyle...

teşekkür ederim=)
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  gfbanıl Paz 10 Mayıs 2009, 20:20

Kardeş sen bu kısa filmde boom mikrofon kulalndın mı hani varya uzunlamasına film çekimlerinde kulanılan tepeden falan uzatılan
gfbanıl
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : sfsdfdsf
Kullandığınız Programlar : sddsffds

Mesaj  deoignoto Ptsi 11 Mayıs 2009, 06:30

gfbanıl demiş ki:Kardeş sen bu kısa filmde boom mikrofon kulalndın mı hani varya uzunlamasına film çekimlerinde kulanılan tepeden falan uzatılan

hayır, hiç bir ek ekipman kullanmadım...:/
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  nnesta Ptsi 11 Mayıs 2009, 11:42

deoignoto demiş ki:Merhabalar, foruma yeni katıldım ve ilk kısa filmimi paylaşmak istedim...

Höst'ten ve bir kaç kısa filmden tanıyacağınız Mehmet Kurt'la Ankara'yı anlatan bir film yapmak istemiştik, sonunda da benim yazdığım senaryo'dan bu çıktı, kusurlarımız elbette var özellikle benim ilk filmim olmasından kaynaklı, buyrun izleyin, iyi seyirler...

Teşekkürler...

bu pencereyi nasıl üste alacam bulamadım ama neyse ben iyi bir film izleyicisi olarak
şunu söylemek istiyorum ilk önce başarılar dilerim
herşey çok güzel ben güzel olan şeyleri değil beğenmediklerimi söylemek istiyorum bunu yaparkende seni kızdırmak istemiyorum çelik gibi sinirlerin varmı ve iyi bişeyler yapmak istiyormusun ona bağlı yoksa e senin şevkini kırmak istemiyorum yoksa bana göre hava hoş çok güzel eline sağlık der geçerim
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : inşaat
Kullandığınız Programlar : ms-dos

Mesaj  deoignoto Cuma 14 Ağus. 2009, 13:21

Buyrun sizi dinliyorum =)
Edit:
gfbanıl demiş ki:Kardeş sen bu kısa filmde boom mikrofon kulalndın mı hani varya uzunlamasına film çekimlerinde kulanılan tepeden falan uzatılan

Yok kullanmadım..
deoignoto
deoignoto
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Cuma 14 Ağus. 2009, 13:35

deoignoto demiş ki:Yok kullanmadım..

Flood yapmazsak çok seviniriz ayrıca mesajlarımızın ilk harfleri büyük olmak zorunda ve sende artık kurallarımızı şimdiye kadar öğrenmiş olmalıydın diye düşünüyorum ;) Gerekli düzeltmeleri ben yaptım.
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  Joker Cuma 14 Ağus. 2009, 22:15

Oncelikle aramiza hos geldin. Ilk yonetmenlik deneyimin olmasina ragmen guzel bir film cikmis. Kurgu ve montaj Mehmet Kurt'a aitmis. Bu yazacagim yorumlar biraz da ona gidecek. Bir kisa film icin cok fazla sahne kullanilmis gibi geldi. Anlatilmak istenen biraz daha az ve oz sahne ile anlatilabilirdi. Bircok sahne de gereginden uzun tutulmus o da ayri bir konu. Filmin adi GRI fakat film sari bir tonda geciyor gece cekiminde isik kullanilamamasindan kaynaklaniyor. Sokak lambalarinin isiklariyla ancak bu kadar tabiki de. Fakat montaj sirasinda Renkler biraz kisilip daha bir griye yakin hale getirilebilirdi. Siyah beyaz olsun demiyorum tabi ama renk dengesiyle oynanip daha soluk hale gelebilirdi. Bir de kameraman arkadas acemilik yapmis biraz. Odaklamayi tam zamaninda yapamadigindan bircok sahnede bulanik bir sekilde izliyoruz.
Evet bu kadar elestiriden sonra guzel sozleri de eksik etmemek gerek. Konu olarak gayet guzel bir senaryo olmus. Bir donem Ankara'da yasayan biri olarak GRIligin ne kadar insan hayatini ve insanlari etkiledigini bilen biriyim.
Yeni ve daha basarili filmlerinizi merakla bekliyorum.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  celalsalik Perş. 01 Nis. 2010, 11:28

Özür dilerim ama ben filmi çok beğenmedim, güzel bir kamera gece çekimleri ile heba edilmiş, oysaki gündüz çekimlerinde görüntü çok güzeldi, filme dair beğendiğim şey açılış sahnesinin devamını filmin sonunda görmemiz ve karakterin şehri terkini gösteren bir görüntü olmasıymış meğer dememiz. tebrikler...
celalsalik
celalsalik
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : biyolog
Kullandığınız Programlar : movie maker :d

- Similar topics