After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 79 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 79 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Vote_lcap2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Voting_bar2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Vote_rcap 
boronzox
2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Vote_lcap2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Voting_bar2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

2012 Kıyamet yılı mı?

+5
emirkaan
Hale
olivon
boronzox
haziran
9 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Empty 2012 Kıyamet yılı mı?

Mesaj  haziran Perş. 04 Eyl. 2008, 00:18

Konunun ilk mesajı :

Dünyanın geleceğini etkileyecek deney için geri sayım başladı.

İsviçre CERN laboratuvarındaki ATLAS Projesi’nin startına 7 gün kaldı. Fizikçiler ‘yüzyılın deneyi’nin evrenin sırlarını çözeceğini söylüyor.

Evrenin oluşumunun sırlarını aydınlatmayı amaçlayan, dünyada bugüne kadar yapılacak en büyük deney için artık geri sayım başladı. Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN) bünyesinde, AB ve diğer ülkelerden gelen onlarca bilimadamı, 9 milyar dolara malolan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (Large Hadron Collider, LHG) deneyi 10 Eylül’de gerçekleşecek. Fransa-İsviçre sınırındaki bir bölgede yerin 150 metre altındaki 27 kilometrelik bir tünelde gerçekleştirilecek bu deneyde, her maddenin yapı taşı olan atomun çekirdeğinde bulunan proton parçacıkları, LHG adlı bir makinede ışık hızına yakın bir hızla birbirlerine çarptırılacak. Bu parçacıklar saniyede 11 bin kez birbirlerine çarpacak.

Büyük enerji çıkacak
Ortaya büyük bir enerjinin açığa çıkması bekleniyor. Örnek vermek gerekirse, deney sırasında bir toz parçacığının 1 milyarda biri boyutlarında bir alanda, güneşin 100 bin katı sıcaklığında ısı oluşacak.

Bilim adamları çarpışmalar sonunda şimdiye kadar keşfedilmemiş yeni parçacıkların açığa çıkmasını bekliyor. Böylece, evrenin oluşumuna neden olduğu iddia Büyük Patlama’nın (Big Bang) ilk saniyelerine benzer bir ortam yaratılacak. Böylece evrenin kökeni ilgili daha çok bilgi sahibi olacaklar.

Ziyaretçiler gelebilir

Tüm buraya kadar her şey “ileri fiziğin” alanı gibi gözüküyor. Ancak bir çok bilimadamı da bu deneyin çok büyük bir tehlike taşıdığını ve aslında tüm insanlığı ilgilendirdiğini söylüyor. Viyana Üniversitesi’nden Markus Goritschnig, deney sonucu dünyayı yutabilecek mini kara delikler ortaya çıkabileceğini söyleyerek, bunun sonucunda dünyanın dört yıl içinde yok olabileceğini öne sürdü.

Mini kara deliklerin, bilinen en tehlikeli nesneler olabileceğini söyleyen Goritschnig, deneyin ’ateşle oynamak’ olduğunu savundu. Moskova’daki Steklov Matematik Enstitüsü’nden iki matematikçi Irinia Arefava ve Igor Volovich’e göre ise bu deney sırasında ortaya çıkan yüksek enerji, zamanda bir kırılma yaratacak. Buna göre açılacak zaman koridorunda geçmişe yolculuk yapılabilecek.

AİHM’E BAŞVURDU
CERN’DEKİ deneye karşı olan bilim adamlarının başında Almanya’daki Eberhard Karls Üniversitesi Kimya Profesörü Otto Rössler geliyor. Rössler’e göre, deney sırasında açığa çıkan enerji, kara deliklerin açılmasına neden olacak. Ve tüm insanlık tehlikeye atılacak. Einstein’ın ünlü E=mc2 denklemine göre açığa çıkan büyük enerji uzayda ve zamanda kırılma yaratabiliyor. Rössler deneyi durdurmak için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu.

Kaynak:Teknoloji ve Bilim Haberleri Haber | CERN'deki kritik deney için son 10 gün

En son haziran tarafından Perş. 04 Eyl. 2008, 00:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

2012 Kıyamet yılı mı? - Sayfa 2 Empty Geri: 2012 Kıyamet yılı mı?

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 15:28

Neyse mert1650 bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim sağol saygı duyuyorum ama konuya nokta koyalım olurmu sohbetimizi sohbet etmemizgereken yerde yapalım hem forum için hemde bizler için en doğrusu en iyi bu anlata bildimmi dilerim anlaşabilmişizdir Smile ;)

Not:Bu sayfaya konu başlığı hariç bu tarz konular için mesajlar yazılmaması için temenni ediyorum şimdiden ilgi ve alakanızdan ötürü hepinize teşekkür ederim Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  Emirxxx Perş. 04 Eyl. 2008, 16:27

Deneyin kötü olduğunu kimse söylemiyor sadece bir aksilik yada terslik olduğunda tehlikeli olabileceğini söylüyorlar.Benimde desteklediğim bir proje (sanki ben desteklesem ne olacaksa :D ) Aslında bu deneyin asıl kaynağıda Kuran-ı kerimdir neden derseniz şöyle; Kuran-ı Kerimde, dünyada yaşanan tüm olayların kaydedildiğini söylüyor tabi bu deney yapmak için yeterli değil.Amerikada ve bir çok ülkede yaşanan garip olaylar sonucunda bilim adamları toplanıp deneyi planlıyolar.Bu garip olaylar dediğimde iki profesörün okulun bahçesinde dolaşırken birden zaman boşluğuna düşüp geçmişe dönüp tekrar geri gelmelidir.Bunun gibi bir çok olaylar yaşanmış hatta Allah'ın varlığına inanmayan insanlarında bu olayları yaşamasından sonra o kişilerin sıkı bir dindar olduğu söyleniyor.Zaman boşluğu kavramı eskiden soyut bir kavramdı yani öyle birşey yok gözüyle bakılıyordu fakat bu yaşanan olaylar bilim adamlarının bu konu üstünde iyice yoğunlaşmasını sağladı.Kuran-ı Kerim, yaşanan olayların,oluşan seslerin vs. hiç bir zaman kaybolmuyacağını uzayın derinliklerinde saklı olduğundan bahsediyor.Zaten dünyanın üzerinde olayların kaydedilebilmesi için manyetik bir düzen kurulmuş bunu Kuran-ı Kerim söylüyor.Ben deneyin başarılı olup olmayacağına bakıyorum tabi :D Bana göre sağlıklı bir sonuç alınacak ve filmlerde gördüğümüz geçmişe/geleceğe yolculuk full yolcu yapılacak :cheesy-:
Emirxxx
Emirxxx
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Environment Artist

Mesaj  wonderfullchild Perş. 04 Eyl. 2008, 16:44

Hmm.. O zaman kıyamet kopmasada biçok insan müslüman olucakmış buda bi kıyamet alameti Smile Sonumuz yakın mesafe...
wonderfullchild
wonderfullchild
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : zzz

Mesaj  Emirxxx Perş. 04 Eyl. 2008, 16:47

wonderfullchild demiş ki:Hmm.. O zaman kıyamet kopmasada biçok insan müslüman olucakmış buda bi kıyamet alameti Smile Sonumuz yakın mesafe...
Ben şakasına vs. yazmadım ama bu anlattıklarım gerçek inanıp inanmamak sizin elinizde tabi Smile Birde ben müslüman olacak değilde Allah'ın varlığına inanmayanlar için dediydim Smile
Emirxxx
Emirxxx
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Environment Artist

Mesaj  mert1650 Perş. 04 Eyl. 2008, 17:07

Aslında evet zaman kavramıyla ilgili çok değişik şeyler olabilir :shock: Yani sonuçta bilmem kaç milyar yıl önce olmuş bir olayı yeniden yapıyorsunuz...Bildiğim kadarıyla zaman kavramı dünyanın oluşmasıyla başlıyo,bu deney sonucunda başka bir zaman kavramı oluşabilir.o zaman da zamanda yolculuk olası oluyor.(Geleceğe Dönüş serisini fazla izledim sanırım Smile)
mert1650
mert1650
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : Adobe Photoshop CS3

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 17:10

Arkadaşlar herkez birşeyle söylüyor ama bu kıyamet olucakmı olucak ayyy bu konu açıldığından beri bikıyametmiş ölümmüş vesayre iyiden iyiye sayenizde alışıcam galiba enazından öyle olmasını temenni ediyorum yoksa bu halimle yaşamak inanın çok zor :D Smile
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  emirkaan Perş. 04 Eyl. 2008, 17:36

Hale demiş ki:Arkadaşlar herkez birşeyle söylüyor ama bu kıyamet olucakmı olucak ayyy bu konu açıldığından beri bikıyametmiş ölümmüş vesayre iyiden iyiye sayenizde alışıcam galiba enazından öyle olmasını temenni ediyorum yoksa bu halimle yaşamak inanın çok zor :D Smile

Hale o değilde Işıkara söyledi yakında deprem olacakmış.
Bak nunun olasılığı daha kuvvetli. Deprem göçük karanlık....... :D
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 17:56

Arkadaşlar benim ve boronzox kardeşimin mesajlarını okumadınız galiba hıımm yoksa okudunuzda buna ramen mesaj yazmaya devam ediyorsunuz hani size demiyoruzki mesaj yazmayın elbetteki mesajlar yazıcaksınız ama başlıktaki konuyla ilgili mesajlar yazın yani beni bu tarz konulara alıştırıcağınıza alışmamama alıştırıcaksınız gibi geliyor olmuyor olmuyor bakın sonra korkarak yaşayarak ömür geçermi dime ama ona göre arkadaşınıza ablanıza yardımcı olun anlaştıkmı Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Misafir Perş. 04 Eyl. 2008, 17:57

Hale Abla sen hiçbişeyden korkma Ne olcakmış canım.Korka korka nereye kadar.Korkacak bişey yok geçti geçti Laughing Laughing
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  wonderfullchild Perş. 04 Eyl. 2008, 18:28

Emirxxx demiş ki:
wonderfullchild demiş ki:Hmm.. O zaman kıyamet kopmasada biçok insan müslüman olucakmış buda bi kıyamet alameti Smile Sonumuz yakın mesafe...
Ben şakasına vs. yazmadım ama bu anlattıklarım gerçek inanıp inanmamak sizin elinizde tabi Smile Birde ben müslüman olacak değilde Allah'ın varlığına inanmayanlar için dediydim Smile
Emirxxx ben dalga geçmedim ciddi söyledim herkesin müslüman olmasıda bi kıyamet alametiymiş.. Sanırım yanlış anladın beni ayrıca inanmıyo olsam inanmıyorum derim yani neyse kal sağlıcakla..
wonderfullchild
wonderfullchild
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : zzz

Mesaj  Misafir Perş. 04 Eyl. 2008, 18:31

benim bildiğime göre Bi tane Müslüman kalmaması Kıyamet alameti Tabi farklı farklı yorumlar var...
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  Hale Cuma 05 Eyl. 2008, 02:50

Bu konu hakkına herkez bir süre yorum yapar artık bakın ne diyeceğim biz bazı şeyleri başımıza gelince görüceğiz sanırım :D Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 20:23

ya kıyametin ne zaman kpacağı belli değil ki 3-5 kişi sallıyor bir şeyler sizde inanıyorsunuz :D
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint

Mesaj  Hale Perş. 26 Şub. 2009, 20:40

xxxsinanizm demiş ki:ya kıyametin ne zaman kpacağı belli değil ki 3-5 kişi sallıyor bir şeyler sizde inanıyorsunuz :D

Ama birgün kıyamet kopacak bu bilinen birşey o bakımdan şey ettiriyoruz :D :(
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 20:43

ya ona birşey söylediğimiz yok ewwela o kopacak belli de şimdi şöyle bir şey var yada bi örnekle anlatim bi yerde tıkılı kaldın ve hayatta hiç sevmedin kişi seni %100 dövecek kaçarın yok ee dayağı yiceksin bari yiceğin dayağı kendine zevkli hale getirerek ye nasıl olsa yiyeceksin aslında bu öreneğin aslı böyle değil ama yazarsam forumdan men cezası alırım umarım anlatabilmişimdir :D
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint

Mesaj  Hale Perş. 26 Şub. 2009, 20:47

xxxsinanizm demiş ki:ya ona birşey söylediğimiz yok ewwela o kopacak belli de şimdi şöyle bir şey var yada bi örnekle anlatim bi yerde tıkılı kaldın ve hayatta hiç sevmedin kişi seni %100 dövecek kaçarın yok ee dayağı yiceksin bari yiceğin dayağı kendine zevkli hale getirerek ye nasıl olsa yiyeceksin aslında bu öreneğin aslı böyle değil ama yazarsam forumdan men cezası alırım umarım anlatabilmişimdir :D

Anladım gibi birşey ama sakın anladığını paylaş deme çünkü şu an için toparlıyamiyacağım kardeş tamam mı? :D Smile belki ilerliyen saatlerde günlerde falan paylaşabilirim bilemem :D Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 20:48

siz bilirsiniz
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Hale Perş. 26 Şub. 2009, 20:54

xxxsinanizm demiş ki:siz bilirsiniz

Niye ciddileştin sen öyle bakiyim hıımm yoksam böyle birşeyi beklemiyor muyudun? :D Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 20:55

yok ya ondan değil sen bi an kardeş diyince öyle diyesim geldi yanlış ifade ettiysem kusra bakma :D
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Hale Perş. 26 Şub. 2009, 21:17

xxxsinanizm demiş ki:yok ya ondan değil sen bi an kardeş diyince öyle diyesim geldi yanlış ifade ettiysem kusra bakma :D

Hıımm ama ben kardeşim diyince senin nizli konuşmanda benim tuafıma gitti sen hep Hale abla diyorsun diye bende hep ablacım falan diyordum bu seferde kardeş diye yazmışım yoksa yok bir sorun sen öyle diyesin geldiği için demişsin zaten dime Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Perş. 26 Şub. 2009, 21:18

aynen hale abla :D
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Hale Perş. 26 Şub. 2009, 21:27

xxxsinanizm demiş ki:aynen hale abla :D

E anlaştık gibi o zaman he yanılıyor muyum? :D Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Cuma 27 Şub. 2009, 17:54

anlaştık tabi ki senin gibi bi ablayla anlaşmamak mümkün mü :D
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Hale Cuma 27 Şub. 2009, 18:34

xxxsinanizm demiş ki:anlaştık tabi ki senin gibi bi ablayla anlaşmamak mümkün mü :D

Bu bir iltifat mı? yoksam kızarım diye korktuğundan mı? hangisi bakiyim kardeş :D Smile
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  xxxsinanizm Cuma 27 Şub. 2009, 18:35

iltifat Smile
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki