After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Nereden Başladınız? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Nereden Başladınız? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Nereden Başladınız? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Nereden Başladınız? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Nereden Başladınız? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Nereden Başladınız? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Nereden Başladınız? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Nereden Başladınız? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Nereden Başladınız? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 80 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 80 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Nereden Başladınız? Vote_lcapNereden Başladınız? Voting_barNereden Başladınız? Vote_rcap 
boronzox
Nereden Başladınız? Vote_lcapNereden Başladınız? Voting_barNereden Başladınız? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Nereden Başladınız?

+14
dozdoz
xxxsinanizm
olivon
TheGodfather (Yasaklı)
alpi
Joker
render
freeware (Yasaklı)
djpires
vorteks
slybee
boronzox
haziran
xander1982
18 posters

Nereden Başladınız? Empty Nereden Başladınız?

Mesaj  xander1982 Paz 06 Nis. 2008, 19:53

Bu forumda bircok hocmiz var. Bu hocalarimizin nasil kendilerini gelistirdikleri, calisma sekilleri ve disiplinleri, son olarak bu seviyeye gelmek icin ne kadar sure gectigi gibi konulari anlatan bir kisa oz gecmis yazmalarini istiyorum bize en azindan nasil bir yol izlicegimiz hakkinda bilgi veririr. Ozellikle olivon hocamin bu kadar programi nasil ogrendigini kurs vs gibi biryere gitti mi merak ediyorum. Kabul ederseniz sevinirim. :D
xander1982
xander1982
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : -------

Nereden Başladınız? Empty Geri: Nereden Başladınız?

Mesaj  haziran Paz 06 Nis. 2008, 20:09

Ben herşeyi bu forumdan öğrendim dersem belki inanmak zor ama gerçekler böyle :kahve-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox Paz 06 Nis. 2008, 20:23

ben engin :D bu foruma gelmeden önce youtube'da therapix'in tutoriallerini izledim.
Daha sonra bvurda slybee abiminkileri izledim.
Şimdi ise 2 tutorial verdim ve devamı gelecek.:D
Çoğu şeyi burda öğrendim + hoşgörüyü de adminimizden öğrendim :D
:kahve-: (KENDİNİ BİRŞEY SANARAK ÇOK PİS HAVAYA GİRMEKS):D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  slybee Ptsi 07 Nis. 2008, 04:00

ben premieri wrigley videodan, after'ı andrew hocamızdan öğrendim(öğreniyorum). Arada youtube videoları falan var tabi, ordanda öğrendim biraz. Düzenli olarak after yada premiere çalışmıyorum malesef :( çok şey var öğrenicek ama tembellik ediyorum. Bazen hiç açasım gelmiyor after felan. Bu arada wrigley video'nun benim üzerimde hakkı çok o olmasaydı ne premiere ne after öğrenemezdim. Premiere için bedava ilk tuto hazırlayanlardan kendileri.Olivon hocamız nasıl öğrendi bende merak ediyorum.
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : R-TV-C
Kullandığınız Programlar : Premiere, After Effects, Photoshop

Mesaj  boronzox Paz 13 Nis. 2008, 17:19

Valla harbi olivon hgocam nasıl öörenmiş onun gibi şeyler yapıp da aç kalmak imkansız bvu devirde :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  vorteks Paz 13 Nis. 2008, 17:25

Ben ilk youtubedeki after effect çalışmalarını gördüm çok hoşuma gitti bende yaparım bunlardan dedim ve başladım ve burdaki hocalarımın da katkısıyla geliştiriyorum kendimi.1.5 2 senedir uğraşıyorum
vorteks
vorteks
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : elektronik teknikeri
Kullandığınız Programlar : Adobe After Effects,Adobe Premiere,Adobe Photoshop,Ai,Autodesk 3ds max,

Mesaj  djpires Paz 13 Nis. 2008, 18:25

bende youtube tutolari ve andrew in ilgimi ceken tuto ları dışında kendi kendime kurcalayarak öğrendim <---------- öğrendigim kadari ile ...
2 yılı aşkın after kullanıcısıyım , yaptigim calismaları özenerek yapmaya calisirim ,
baştan savma yapmayı sevmem ...
djpires
djpires
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Şırdancı
Kullandığınız Programlar : Program kullaniyorum

Mesaj  freeware (Yasaklı) Paz 01 Haz. 2008, 17:16

benim kameram falan yoq wepcam'im var saolsun ilk olarak foto slayt yapıordum movie maker'dan öle başladım sonra sevdiğim hareketli şarkılara klip yapmaya başladım dancemusic'lere onları da movie maker'da editleme yapıyordum geçişlerini falan şimdi kendimi daha geliştirmek istiyorum bu konuda after effect programını gördümm bu sitede ve hala yüklemye çalışıyorum ama olmadı bir türlü bende bıraktım movie maker'da sınırlı gelio artık kendimi tam olarak geliştiremediğim için ara verdim şimdilik bakalım şimdi bir klip çalışması daha düşünüyorum türkçe bi şarkıya herşeyi bana ait ama öncelikle şu affect programını çözmen gerek olursa inşllh.. :eusa_pray:
freeware (Yasaklı)
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : ...

Mesaj  render Ptsi 16 Haz. 2008, 01:51

3 Yılımı bir yerde ücret almadan geçirdim. Kendi cebimden yediğim zamanlar çok oldu.
Bu 3 yılımı premiere,photoshop,dreamweaver,flash,3DS Max,DigitalFusion, Corel, Freehand için harcadım.(diğer ufak tefekler hari tabiki.Particle,sound forge vs. gibi programlar. Bunlarda kendimi iyice profesyonel anlamda geliştirdikten sonra ticaret hayatına atıldım. Ticaret hayatımdada lanet olası biryere başlamam üzerine 3DS Max den uzaklaşmak zorunda kaldım ve çok geriledim. 2 yıl falan hiç açmadım 3ds max i Smile (pişmanmıyım evet pişmanım Smile Ayrıca başka bildiğim programları nasıl öğrendim hatırlamıyorum. Çoğu kendiliğinden gelişiyor. Şimdi AE konusunda kendimi daha ilerlere görütmek için çaba göstermekteyim. AE yi yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum ama epey bi iş çıkardım daha iyi işler yapacağımı düşünüyorum.İlk açtığım gün fragman yapmıştım. Smile Şimdi Maya ve 3DS max konusuna ağırlık vererek finale ulaşmayı düşünüyorum. Başkada kayde değere bi program kalmaz herhalde :S Şu eksik olduğum programlarıda hallediyim hedef pixarın ampüllü kapısından içeriye selamün alukum diyip içeri dalmak Laughing Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
render
render
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Her türlü gazoz, kola, bira, şarap, şampanya vs gibi şişeler açılır...
Kullandığınız Programlar : Hemesen, IE, windows media player

Mesaj  Joker Ptsi 16 Haz. 2008, 09:24

Video editleme ile 2006 yilinda Adana'da basladim. Bir kisa film cekenler toplugu sitesinde izledigim Bir Ad "O" adli kisa film beni gaza getirdi. Once "Kabus" isimli cok dandik bir film cektim ev arkadaslarimla (sirketimin elemanlariydilar o zamanlar, aynı zamanda yanimda kaliyorlardi. O yuzden bu iskenceye hayir diyemediler :D yasasin kotuluk!). San eseri o bahsettigim siteden Adana'da yasayan birini buldum. Sanat Kultur Merkezi sahibiymis. Kisa film toplulugu kurmuslar. Onlara katildim. Yaklasik 6 ay egitim aldik TRT'den ve bircok unlu yonetmen, yazar ve kameramandan. Egitim sonrasi ekip olarak ortak cekim amacli bir kisa film cektik "Kalanin Adi Yok". Montaji bana ait olmakla beraber yonetmene de buyuk olcuda yardimlarim dokunmustur. Bu ekiple daha baska birkac kucuk proje daha yaptik. Daha sonra youtube ve diger siteleri arastirip efektleri ogrenmeye andrew'un tutoriallariyla daha da detayli editlemelere basladim. Genelde ogrenme sirasinda yaptigim geyik calismalarini youtube ve benzeri yerlere koydum paylastim. Halen After Effects, Premiere, Sony Vegas ve 3D Max (yeniden basladim 3d'ye) ogrenmekteyim ve kat edecegim cok yol var.

Web tasarimi yapmaya 1998 yilinda Publisher ile baslayip 1999 yilinda Flash 4 ile devam ettim. 1999-2001 yillari arasinda bir kac forum sitesinde egitmenlik yaptim. O zamanlar 4-5 kod vardi flash'ta :D ogretecek de pek birsey yoktu acikcasi ama olsun :D 2000 yilinde bir web tasarim firmasinda web danismanligi yaptim ve web tasarimcilarini egittim. 3 ay surdu. Sonra Universite baslayinca profesyonel web tasarimciligina ara verdim. Hobi olarak kendi sitemi actim ve 2005 yilina kadar sayisiz denemeler yaptim ve kendimi gelistirdim. 2005 yilinda bir yazilim sirketinin Ankara ofisinin basina gectim ofis muduru ve web tasarim uzmani olarak. Sadece sirketin sitesiyle ilgileniyordum. Web isleri yapilmiyordu. Daha sonra sirket kapaninca kendi sirketimizi kurduk abimle. MorpHAN Software. www.morphan.com.tr Sirket halen devam etmektedir. Ben de halen binlerce kilometre uzakta da olsam buradan web tasarim calismalarima devam etmekteyim.

Su anda da web programlama ogrenmekteyim. ASP.NET calisiyorum. konumuzla alakasi yok ama deginmeden gecmeyim dedim :D
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  alpi Ptsi 16 Haz. 2008, 11:52

üniv 1. sınıfta hocam yanımda digital fusion ile uğraşıyordu.... görüntünün bir yerinden bir parça alıp başka bir yerine koyunca çok şaşırmışdım.... bunun sadece fotoğraflar üzerinde photoshop ile yapıldığını görmüştüm ve video ile yapılacağı hiç aklıma gelmemişti.... etkilendiğim üzere edius ile kurguya başladım.... kurgu yapıyorum şimdilik ae ve maya üzerine çalışıyorum en az 5 en fazla 10 yıl sonra bu işi güzel bir şekilde öğrenmek ve yapmak istiyorum.... hedef compositor..... Smile
alpi
alpi
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : montaj
Kullandığınız Programlar : Final Cut Pro, Edius 3.6-5, AE, Photoshop, Maya 2008

Mesaj  TheGodfather (Yasaklı) Ptsi 16 Haz. 2008, 12:20

Bende AE ile Engin sayesinde tanıştım. Benim bilgisayarımda olmadığı için onun bilgisayarından öğrenebildiğim kadar öğrendim. Sonra bu forumla tanıştım ve burdaki dersleri izlemeye başladım. Çok şey öğrendim. Plug-in lerin nasıl kullanılacağı, neyin ne işe yaradığını falan. Şimdi forum için ders anlatmaya bile başladım Engin kardeşimle...
TheGodfather (Yasaklı)
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Bende bilmiyorum.
Kullandığınız Programlar : Adobe After Effects öğrenme aşaması.

Mesaj  olivon Ptsi 16 Haz. 2008, 12:26

Ben bu işi öğrenmeden önce sevmem gerektiğine karar verdim sanırım. Ya
da sevdim ya da sevdirildim. Bu işi yaparak kazanmak için talih tüm
faktörleri önüme serdi desem yeri var. Öncelilkle istekliydim. Ardından
paylaşım yapabileceğim arkadaşları karışıma çıkardı şansım, en son
olarakda bol bol araştırıp araştırdıklarımı zaman kaybetmeden
uygulamaya başladım. Birde millet ne yaptıysa yaptıklarından ötesini
yapmaya çalıştım. Bu her kim olursa olsun benim için onun yaptığının
önünde bişeyler yapmaya çalışmak (başarayım ya da başaramayayım önemli
değil) kendimi daha iyi tartmama neden oldu. Konu ne olursa olsun
görsel içerik taşıyorsa içine daldım. Başarmayı ya da başaramamayı
sonraya bıraktım öncelikli olan öğrenmekti çünki. 2d,3d,yazın türü
farketmez öğrenmek için zaman kaybetmeden ilerlemeye çalıştım. Birde
esinlenmekle çalmak arasındaki ayrımı sanırım iyi yaptım. Çünki
çalsaydım özgünlükten uzak, benim hamallığını yaptığım fakat bana ait
olmayan işler üretecektim. Esinlenerek ise görselliği hazmetmeye
başladım çünki esnlenmek ezber bir durum olmadığı için araştırmayıda
işin içine kouyuyordu. Yani son hal olarak bu duruma geldim. Yani bu
duruma derken; dünyaca ünlü peşinden koşulan bir cgartist değilim hatta
kendi ülkemde bile tanınmıyorum ama neden olmasın diyebilecek kadar
hırsı ölenedek içimde taşıyacağım. Bu işle ilgilenen değerli
arkadaşlara naçizane tavsiyelerim bunlardır. Yolunuz açık olur inşallah.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  TheGodfather (Yasaklı) Ptsi 16 Haz. 2008, 13:56

Ellerine sağlık olivon ustam öğrenecek çok şey var burda...
TheGodfather (Yasaklı)
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Bende bilmiyorum.
Kullandığınız Programlar : Adobe After Effects öğrenme aşaması.

Mesaj  Misafir Ptsi 01 Eyl. 2008, 08:19

Merhaba Ben Ali Haydar
Yaklaşık 9 ay önce Koca kafaların nasıl yapıldığını merak ettim Aradım taradım. After Effects diye bişey duydum hemen Bu siteye ve birkaç yere üye oldum.Ama Ne yapacağımı hiç bilmiyordum.Sonra 2008 Mart ta AE nin 7.0 ı nı indirdim.Burdan dersler indiriyordum.Ve izliyorudum.
Birazda Kendim Kurcaladım ve Öğrendim Yani topu topuna 3-4 ay
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  xxxsinanizm C.tesi 21 Şub. 2009, 16:11

Ben sinan memişoğlu bu işe ilk youtubeden trialleri izleyerek başladım baktım bu programda sürekli bir şeyler tasarlarıyor bende tasarlamayı sevdim için Photoshop ile başladım önce çoğu forumdan ders indirdim sürekli 1-1.5 senede tekrarladım bu senede AE ye merak saldım inş. bundada iyi çalışmalar çıkartıcam
xxxsinanizm
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint

Mesaj  dozdoz Paz 21 Şub. 2010, 15:01

%80 staj , %15 okul , %5 internet Nereden Başladınız? 108995
dozdoz
dozdoz
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : .
Meslek : öğrenci,görsel iletişim tasarımı
Kullandığınız Programlar : photoshop,illustrator,after effects,flash,premiere,particleillusion.

Mesaj  gfbanıl Paz 21 Şub. 2010, 15:11

Smile Ben genelde sorarak ve netten derslere bakarak yaptım.Bir de ders kitaplarını unutmamak lazım Nereden Başladınız? 438183
gfbanıl
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : sfsdfdsf
Kullandığınız Programlar : sddsffds

Mesaj  alpino Paz 21 Şub. 2010, 16:15

Önce star war serisini 10. kez bitirdim.Dedim şu kılıçdan bendede olacak :-D-: Sonra dedim niye olmasın? Daha sonra gugulda ışın kılıçlarını araştırdım.Önce gerçek hayatta yapmak istedim olmadı.Daha sonra futusupda ışın kılıcı yaptım.O gece uyurken rüyama yaptığım şey geldi ve elimde ışın kılıcı vardı.Acaba ben bunu videoya dökebilirmiyim diye aklımdangeçirdim.Gogol da araştırdıkdan sonra AE programını gördüm.İndirdim.Eski bilgisayarım kaldırmadığı için ogün baya bi üzülmüşdüm. :girl_werewolf: 5 Ay sonra bilgisayar altırttırdım sonunda.Oyunlar v.s derken AE yide yükledim.Sonra youtubedan ışın kılıcı dersi gördüm hemen çekimlere başladım ve yaptım.Sonra iyice araştırdım programı.Psitop a merak saldım.Psitop çeşitleri derken öyle böyle şöyle sonra trailer v.s sine yöneldim. :Yuhuuu:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  gfbanıl Paz 21 Şub. 2010, 16:56

Ben Ae yi ilk Varol Yaşaroğlundan öğrendim.Koca kafalar nasıl yapılıyor diye mail attım ona o söyledi bana Ae programını Smile ordan sonra allah yürü kulum dedi Nereden Başladınız? 438183 Nereden Başladınız? 438183
gfbanıl
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : sfsdfdsf
Kullandığınız Programlar : sddsffds

Mesaj  Ilkkan Paz 14 Mart 2010, 08:42

Benim olay biraz daha farklı. Daha doğrusu ben AE hastası sayılmam, ilk önce bu video işine nası' başladığımı anlatıyım, sonra AE'yi kullanmaya başlayışımı.

Youtube'dan basketbol videoları izliyordum, daha doğrusu smaç. Çok sevdiğimden midir yoksa meraklısı olduğumdan mıdır nedir, daha çok izledim, daha çok izledim. Dedim içimden ''yav bende bi' video yapıyım, bu bilgimi videoya döküyüm'' diye, tabi footage bilgisinin de video kesip biçme ile ilgisinin olmadığını sonradan öğrendim. Neyse, zor da olsa yaptım movie maker (evet, liselilerin sevgilisine çiçekli böcekli slayt yaptığı program) programıyla. Dedim ben daha iyi olmak istiyorum (cidden nefret ederim bu herkesten daha iyi olma huyumdan). Vegas 7'yi indirdim ve onla yapmaya başladım ve artık tamamen biliyorum vegas'ı. Ben supervisor'lığı değil de bu video montaj işini seviyorum, düzenleme özelliğim inanılmaz derecede gelişti bu sayede ama Türkiye'de falan daha çok AE'ci, 3d max'cı kısacası Supervisor'cıya ihtiyaç olduğundan, benim ki de amatörlükten ileri gidemiyor.

AE'yi de bu videolarda gördüğüm efektler yüzünden ekledim ama sonradan noob'lara hitap ettiğini çaktım yaratıcı şeyler yapmadıkça. Kendi kendime ''Önemli olan editing'' dedim ve bu özelliğimi geliştirmeye devam etim. AE'yi de bayağı öğrendim tabii ki, bi' mixi yapmak için 2-3 ayda 7 GB'lik tutorial izledim ama jenerik yapmayı falan sevmiyorum ve yaratıcı biri değilimdir. Tabi bu AE'nin ne olursa olsun bu işte gereksiz olduğunu göstermez, yaratıcıysan sınırı yoktur.
Ilkkan
Ilkkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : öğr
Kullandığınız Programlar : AE, vegas 7

Mesaj  cRChasch Ptsi 15 Mart 2010, 00:08

Ilkkan demiş ki:Benim olay biraz daha farklı. Daha doğrusu ben AE hastası sayılmam, ilk önce bu video işine nası' başladığımı anlatıyım, sonra AE'yi kullanmaya başlayışımı.

Youtube'dan basketbol videoları izliyordum, daha doğrusu smaç. Çok sevdiğimden midir yoksa meraklısı olduğumdan mıdır nedir, daha çok izledim, daha çok izledim. Dedim içimden ''yav bende bi' video yapıyım, bu bilgimi videoya döküyüm'' diye, tabi footage bilgisinin de video kesip biçme ile ilgisinin olmadığını sonradan öğrendim. Neyse, zor da olsa yaptım movie maker (evet, liselilerin sevgilisine çiçekli böcekli slayt yaptığı program) programıyla. Dedim ben daha iyi olmak istiyorum (cidden nefret ederim bu herkesten daha iyi olma huyumdan). Vegas 7'yi indirdim ve onla yapmaya başladım ve artık tamamen biliyorum vegas'ı. Ben supervisor'lığı değil de bu video montaj işini seviyorum, düzenleme özelliğim inanılmaz derecede gelişti bu sayede ama Türkiye'de falan daha çok AE'ci, 3d max'cı kısacası Supervisor'cıya ihtiyaç olduğundan, benim ki de amatörlükten ileri gidemiyor.

AE'yi de bu videolarda gördüğüm efektler yüzünden ekledim ama sonradan noob'lara hitap ettiğini çaktım yaratıcı şeyler yapmadıkça. Kendi kendime ''Önemli olan editing'' dedim ve bu özelliğimi geliştirmeye devam etim. AE'yi de bayağı öğrendim tabii ki, bi' mixi yapmak için 2-3 ayda 7 GB'lik tutorial izledim ama jenerik yapmayı falan sevmiyorum ve yaratıcı biri değilimdir. Tabi bu AE'nin ne olursa olsun bu işte gereksiz olduğunu göstermez, yaratıcıysan sınırı yoktur.

Tek kalelimeyle haklısın Ikkan Nereden Başladınız? Icon_smile bence bildiğin yola devam et.. ama AE'yi aksatma Nereden Başladınız? 377392
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Ger.İşl.Müd.